Trend czy konsolidacja ?

Trend czy konsolidacja ?

przez -
38 3511
Udostępnij na:

Generalnie mógłbym aktualne zachowania rynkowe streścić bardzo krótko „Nic się dla mnie nie zmieniło”. Jednak wolę dłuższy wywód.

Wielu traderów uważa, że po trendzie wzrostowym koniecznie musi dojść do trendu spadkowego lub jakiejś większej korekty. Historia jednak jest brutalna i rozwiewa spekulacje na ten temat. Po wystąpieniu szczytu hossy najczęściej pojawia się konsolidacja, która może uformować w późniejszym czasie podwójny/potrójny szczyt lub po prostu przerodzić się w korektę. Najczęściej nie oznacza zawsze. Po pojawieniu się szczytu hossy, inwestorami targają najprzeróżniejsze emocje, szczególnie inwestorami owładniętymi chciwością. „Godzina między psem a wilkiem” John’a Coates’a jest najlepszą publikącją przedstawiającą zachowania inwestorów i traderów w trakcie hossy rynkowej na wszystkich jej etapach trwania – od samego poczatku, po szczyt i jej zakończenie. Wspominałem o tej książce wiele razy i jeśli ktoś nie miał okazji zapoznać się z jej treścią ma do tego teraz najlepszą okazję. Z racji tego, że obserwujemy w USA jeden z bardziej spektakularnych trendów, warto spojrzeć na zachowania traderów i ich stan emocjonalny w trakcie trwania poprzednich tego typu zjawisk na rynkach. Można być bardzo miło zaskoczonym niezwykłą trafnością zachowań opisywanych przez Coates’a.


DAX Futures

Pierwszy szczyt hossy uformował się w listopadzie, drugi jest obecnie formowany, jednak dopiero z perspektywy czasu będzie można ocenić jego wystąpienie. Potwierdzeniem podwójnego szczytu będzie wybicie poziomu 12 732.

podwojny szczyt dax Trend czy konsolidacja ?

Także na DAX Futures jeszcze długa droga nim podwójny szczyt zostanie potwierdzony, o ile zostanie potwierdzony !

Obecnie na rynku DAX Futures utrzymuje się presja podażowa w ramach negatywnej struktury pivotowej, czego rezultatem jest zepchnięcie handlu do strefy cen uśrednionych 50-SMA. Poza pojedynczymi sygnałami zakupowymi intraday, na tę chwilę na wyższych interwałach nie wygenerowały mi się żadne tego typu sygnały.

dax strefa Trend czy konsolidacja ?

Short bias utrzymany.


FTSE100 Futures

Szczyty hossy bardzo dobrze widoczne są kontraktach FTSE100 Futures, gdzie jest dość ciekawy swingowy układ faworyzujący spadki od kilu dni, mimo zauważalnej tendencji wzrostowej na przestrzeni 2 lat.

ftse Trend czy konsolidacja ?

W tej chwili pojawiły się trzy potencjalne punkty decyzyjne, które mogą wpłynąć na wyjście z pozycji krótkich, dołożenie do pozycji krótkich lub przekręcenie się na pozycje długie.

Oprócz pozycji w kontraktach z portfela VIX, posiadam jedną pozycję na zlewarowanym CFD, dla której SL został przestawiony nad wczorajszy szczyt.

ftse cfd Trend czy konsolidacja ?


NASDAQ Futures

Na NASDAQ Futures pojawił się niepotwierdzony sygnał sprzedażowy w dniu wczorajszym.

sygnal sell Trend czy konsolidacja ?

Dzisiejsza sesja będzie kluczowa z perspektywy pozycji krótkich na NASDAQ Futures. Historia pokazuje, że przez większość czasu po wygenerowaniu się sygnału sprzedażowego dochodziło do zejścia minimum do dolnego ograniczenia strefy cen uśrednionych 10-SMA. Na dzień dzisiejszy są to okolice 6900 +/- 3 pkt. Jeżeli nie dojdzie do zejścia istnieje duże prawdopodobieństwo kontynuacji ruchu w górę. Z racji tego, że posiadam pozycje krótkie na NASDAQ Futures w „portfelu VIX”, nie zamierzam zwiększać zaangażowania, chyba że dojdzie do potwierdzenia sygnału sprzedażowego.


S&P 500 Futures

Potencjalny szczyt hossy nadal jest formowany, dodatkowo pojawił się 2 dni temu sygnał sprzedażowy oraz zejście do dolnego ograniczenia strefy cen uśrednionych 10-SMA. Historia pokazuje, że sygnały sprzedażowe i ich ewentualne potwierdzenia miała zazwyczaj charakter bardzo krótkoterminowy, a potencjalne zyski nie przekraczała zwykłej intraday’owej akcji.

sp500 10sma Trend czy konsolidacja ?

Z racji posiadania dużej ekspozycji na pozycje krótkie w ramach hedge dla pozycji długich na ViX Futures, nie zwiększam zaangażowania bez względu na potencjalne potwierdzenie sygnału sprzedażowego.

portfel vix Trend czy konsolidacja ?

Euforia zakupowa w USA nadal utrzymuje się na wysokim poziomie, aczkolwiek nie są już zaliczane kolejne szczyty sentymentu.

nu Trend czy konsolidacja ?

nulong Trend czy konsolidacja ?

spx Trend czy konsolidacja ?

Dzisiejsza lub jutrzejsza sesja może być idealna z perspektywy potencjalnej realizacji zysku na portfelu VIX wykorzystującego irracjonalność amerykańskich retail traderów. Dodatkowo atrakcyjna dla ewentualnego przekręcenia się na pozycje długie i wejście w pozycję krótką na marcowej serii VIX, dla której depozyt jest niższy o 30% od aktualnej serii. Póki co zostaje tak jak jest.


WIG20 Futures

Zgodnie z założeniem z 21.01.2018 r. – Quo Vadis WIG20 – zejście poniżej 2600 aktywowało typowy short bias, który jest nadal utrzymywany. Pozycje krótkie będą budowane do poziomu 2520.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

38
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
21 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
21 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] U Brytyjczyków realizowany jest scenariusz trzech szczytów hossy zaprezentowany na początku lutego we wpisie Trend, czy konsolidacja?. […]

Bartek

Jestem ciekawy dzisiejszego otwarcia rynku w USA, jaka będzie reakcja jeżeli otwarcie nastąpi poniżej 2.812,70 (czyli dołka poprzedniego dnia)

Gryzli

Co byście powiedzieli na czarny piątek? Jeśli o mnie chodzi to nie mam nic przeciwko temu.

Bartek

ja dałem 12700, lecz będę obserwował co się będzie działo przy 12770, jak będzie dynamiczny zjazd to zamykam.. potem jest ryzyko równie dynamicznego odbicia

Martino

Na Dexie jakieś spekulacje odnośnie TP ? Jakaś podpowiedz?

Bartek

krótkoterminowo nie przewidzisz… ale obserwuj poziom poprzednich dołków na D1, jeżeli przejdą to krótkoterminowo mogą pociągnąć do 12 600, lecz na tych poziomach jest ryzyko obrony i szybkiego odbicia

Olo

Jak to mówi gospodarz szykuje się kamień w studnie. Robią grunt pod to. Ciekawe czy dzisiaj

alek

Na nasdaqu wyrysowała się piękna głowa z ramionami.

taka sytuacja

Więc zacznę od początku. Wszedłem w eski na Nasdaq po 7000 i wszystko było ok do wtorku jak po 16 zaczeli iść do góry. Zamknąłem eskę i otworzyłem elkę po 6970, zaraz po tym zaczeli spadac i otworzylem d eskę po 6950 i zamknąłem na 2 pipsy zysku. W środę zamknąłem elkę na kilka punktów zysku. Wczoraj otworzyłem dużą eskę po 6925 ale podskoczyli i otwrzyłem elkę w nocy dzisiaj po 6970. Dzisiaj zaczeli spadać to zamknąłem eskę po 6925 na kilka punktów zysku mając cały czas elkę. Dalej spadali i otworzyłem znów eskę po 6894. mam teraz dwie pozycje… Czytaj więcej »

arek

Google gorsze wyniki od oczekiwanych

Orno

Na niemieckim targu panika, euro trzyma się mocno, skończył sie miesiąc i wgramolonym w lipcowe popękały depa. Niewidzialna ręka rynku zgrabnie dołowała kurs, pewnie w odpowiednim czasie poderwie go też umiejętnie do góry.

arek

po sesji wyniki apple, google, amazona analitycy oczekują dobrych wyników, jak będą dużo powyżej oczekiwań to sky is the limit

Orno

Kurs NQ stoi jak pijany zając na miedzy i nie jest przekonany gdzie skoczyć. Insajderzy już wiedzą gdzie będzie jabłuszko za godzinę.

aapl.png
arek

jeszcze warto spojrzeć na ropę, goldman daje cel 82 dolary w pół roku https://www.cnbc.com/2018/02/01/goldman-sachs-raises-oil-price-target-topping-street-consensus.html

arek

spójrzcie na kasowy to będziecie widziec lepiej jak jest w usa, ewidentnie nie ma siły i zaczyna się dystrybucja

EsPi

Jak bańka. Mówili że 3000 będzie na 100% czyli akcje są tanie jeszcze :)

Gryzli

Dołożyłem S po 2830, jak już taki weteran jak Greenspan zauważa bańki na akcjach i obligacjach to musi coś być na rzeczy. Pamiętam te czasy jak ten gość „trząsł” rynkami.

poczatkujacy amator

choc strategia swing short h4 (ta z megafonu) zostala zamknieta kilka dni temu to zostala dzis strzelona. dax mial byc 13011,, teraz moj instynk czteromisiecznego tradera :-) niucha wybicia do ostatniego szczytu (silny trend) wzrostowy. a tu czytam ze dax moze zejsc nizej w celu potwierdzenia powdojnego szczytu 12732. pozostaje mi hedge z poteznym depo dla zaspokojenia rzadzy odegrania sie za wtope:-) na dzisiejszym szarpnieciu w gore potem zejsciu w doł. nie pytam gdzie teraz rynek pojdzie bo nie o to mi chodzi … tylko jak to sobie wytłumaczyc ze co sie zadziało. czy jest jakis algorytm dzialania tego co… Czytaj więcej »

prx

amator a biznes plan masz zeby sie „odegrac”? wiesz ile mozesz stracic na pozycji? jaka strata nie wywola w tobie bolu? zeby nie bylo pozniej placzu i zgrzytania zebami. pozdro

arek

indeksy nie mają siły już na wzrosty, zaczeli sprzedawać, jakieś szybkie podbitki na parenaście punktów u jankesa i zasyp wszystkiego co się podstawia

Bartek

ALi czeka Nas ruch do 2770-80 na s@p 500, zadowolony?:)

ALi

ja zwykle mega ruch przez nikogo ms forum nie przewidziany.Caly dzień cisza a był sygnał w pewnym momencie.Jak tu zaglądam nigdy nie jest wyniuchany duży ruch

Orno

ty tak na poważnie ?

alek

Ja zwiałem i na razie w długie nie wchodzę. S też nie mam. Odpoczynek się należy.

tomek

Cholera non stop stronę odswiezalem że może ktoś coś napisze i w końcu zarobię a Ty wiedziałeś i nie napisałeś szkoda ! :)

Lukasz

Nie mam czasu na pitolenie w internecie. Czasem z nudów sobie przeglądam ulubione strony i nieraz aż się prosi coś skomentowac. Dax jest techniczny pamiętaj. Macd, średnie, eurusd, cac- tam to jest najważniejsze. Po 5 latach czysty wykres kilka interwalow i 1-3 zagrania dziennie wystarcza by zyc. Pomijam ciągle gapienie się bez tego nigdy sukcesu nie będzie. Swoje trzeba osiedziec przed ekranem. Ale warto

prx

no nie zarobisz, bo ten napisze short ale to jest jego pozycja on wie jak za zarzadzazc a Ty nie bardzo, pozycja wyjdzie na stracie i to bedzie wpisane w ten system, ktos to zaakceptuje bo wie co gra, a ty…. placz i lament bo strata

Lukasz

H4 cały dzień pilnowala by dax nie wyleciał za daleko. H1 na chwilę w górę się przekręcila. Szybko opadła. Pomijam dniowkowa która pięknie obroniła wzrosty. Także jak ktoś mi mów że nie widział spadków to niech idzie do piaskownicy

tryptyk

Oczekujesz żeby każdy przewidywał ruchy i pisał o tym na forum ?

prx

pieniadz lubi cisze :)

Kulfoniasty

Dobre – było w miarę spokojnie do czasu wpisu gospodarza. Chłopaki z Frankfurtu przeczytali, zinterpretowali po swojemu (czyli, że ma być potwierdzenie podwójnego szczytu) i …jazda. Jak na razie załatwili negatywną strukturę pivotową w 100%. Dawid, napisz im aby jeszcze na jutro coś zostało z tego zjazdu :)