Skrajny pesymizm w USA

Skrajny pesymizm w USA

przez -
32 4392
Udostępnij na:

Po poniedziałkowej sesji, pesymistyczne nastroje wśród retail traderów znacznie się pogłębiły. Jest to o tyle zaskakujące, iż amerykańskie giełdy odbiły grubo ponad 5% od ubiegłotygodniowych dołków. Tym samym mamy do czynienia z kolejną falą irracjonalności.

Indeks SKEW odnotował skok w rejon 150 pkt. także powinniśmy przygotować się na coś spektakularnego.

Znacząco wzrosły oczekiwania wobec ruchu 2-sigma na indeksie S&P 500, czyli około 150 pkt, w najbliższych 20-sesjach.

Jeżeli kontrariańskie podejście do irracjonalności retail traderów sprawdzało się niemalże z aptekarską dokładnością, można dojść do wniosku, iż indeks S&P 500 już niebawem będzie znajdować się w okolicach 2800 punktów.

Skład portfela póki co pozostaje w niezmienionym składzie.

E-mini S&P 500 Futures z wczorajszych scenariuszy wzrostowych oraz pozycje krótkie na VIX Futures jeszcze na obecnej serii, jednak w tym tygodniu (być może jutro) zroluję się na serię marcową.. Lutowe kontrakty wygasają 14-go lutego. Pozycja zrolowana przed 18:00 na serię marcową.

Dzisiaj ostatnia szansa na wyłapanie pozycji długich z sygnału VXV:VIX. Wczorajsze reakcje cenowe mogły skutkować nawet 31.8 pkt zyskiem. Myślę, że taki zysk mógł być zaraportowany przez każdego szukającego poklasku, rzeczywistość jednak potrafi być brutalna i mało kto sprzeda na szczytującym ticku.

32
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
11 Comment threads
21 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
juri

Panie Dawidzie obserwuję od niedawna i jestem pod wrażeniem analiz. Od kilku tygodni skupia się pan na sentymentach traderów, byłaby szansa na jakis wpis jak to pan czyta, z czym to się je, jakie decyzje pan podejmuje itp. ? Jestem na rynku od prawie 20 lat, ale pierwszy raz spotykam się z sentymentem rydex nova ursa.

gpw

Czy na podstawie wysokiego zamknięcia w usa można przewidzieć lukę otwarcia na wig20 ? Mam longi po 2380 i nie wiem, czy zamykać od razu na otwarciu, czy czekać. Jaka jest szansa na 2800 w tym tygodniu ? Dzięki za dobrą robotę.

Orno

No i mamy 2700. Panie Gospodarzu zapraszam na whisku do Warszawy.

wujek

speku pełen szacun, nie znam nikogo z tak zajebistym skillem oceny rynku. jakieś szkolenie by się przydało, pomyśl.

Kaja

Gospodarz pewnie zajęty walentynką i ligą mistrzów i dzisiaj wpisu nie będzie.

Bartek

a ja chciałem zauważyć, że godzina handlu w której jest mocne podejście może świadczyć o zwrocie na końcu sesji

EsPi

Jak się postarają to 2700 dzisiaj wleci

Bartek

teraz 10 latki w USA strzeliły kilkuletni szczyt, więc dziś jak 2700 i trzeba uciekać z L… ;. myślę ze mogę nie zlekceważyć tego szczytu na obligacjach i zwrócić akcje mocnym ruchem na wsparcie (to tylko przestroga:) )

EsPi

Przy 2700 mogą być ładne cyrki więc racja czas zamykać i stać z boku :)

trader

Na jakiej platformie składasz zlecenia?

Orno

Młodzi nieprzyzwyczajeni do takiej huśtawki, a amerykańskie zajce nam się rozochociły. Jak pół roku ktoś zaczynał pod spokojną hossę to teraz migotania przedsionków dostaje, bo nieprzyzwyczajony.

Gryzli

Otóż to, dla starych wyjadaczy takie sesje to raj. Tak to już jest, jak jeden traci to drugi się bogaci.