Irracjonalność, czy głupota ?

Irracjonalność, czy głupota ?

przez -
6 1853
Udostępnij na:

Środa na E-Mini S&P 500 Futures to kolejna sesja wykorzystana przez traderów mean reversion i momentum, czego efektem jest powrót ceny do jej „fair value” na poziomie 2700 – Irracjonalność retail traderów cd.

Sięgnięcie oczekiwanych poziomów zaskutkowało zamknięciem aktualnych spekulacji na
E-Mini S&P 500 Futures i VIX Futures.

Rynek od prawie miesiąca pokazuje, że nieracjonalne zachowania amerykańskiej drobnicy są idealnymi okazjami spekulacyjnymi. Zastanawiam się jednak, czy obecne reakcje retaili podchodzą już bardziej pod głupotę albo partactwo. Szczerze powiedziawszy są to już reakcje bardzo niepokojące.
Jakkolwiek mogę być zdziwiony, faktem jest zwiększenie negatywnego sentymentu wśród tejże grupy uczestników rynku.

Niemniej stwarza to dogodne warunki na potencjalne strzelenie poziomu 2-sigma (okolice 2800) szybciej niż się mogę tego spodziewać – Skrajny pesymizm w USA

Okazji do wejścia pod tą ewentualność będę szukać w przypadku wybicia 10-SMA high oraz 50-SMA. Strefa cen uśrednionych 50-SMA stanowi dość solidny techniczny opór. Idealnym kandydatem może być ostatni szczyt nieznacznie naruszający 50-SMA.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

6
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
roman

Dawid, jak 2800 pęknie to lecimy do nieba .

EsPi

Dawidzie czy sygnałem do szorcenia będzie dla Ciebie przekroczenie 2700??

STRONG BUY

fantastycznie idą. Dawid ja za Tobą też zamykam DJ – 25000 – 800 pkt od piątku to już podziękował. Kończe tydzień i gratuluje Dawidzie wyczucia. Znowu bank rozbiłeś