Targi futures

Targi futures

przez -
8 2596
Udostępnij na:

Spodobało mi się słowo „targi” używane przez jednego z Czytelników na określenie rynków/giełd finansowych. Choć nie wiem, czy jest to zbyt duże uleganie otoczeniu zewnętrznemu, co w konsekwencji może spowodować utratę autonomii. A pojawiają się u mnie niepokojące sygnały jak próby analizy rynków z fusów fundamentalnych.

Jezusie słodki… obym tylko nie stał się jednym z tych, co piszą o spekulacji na FW20 z perspektywy USA to China GDP Ratio to ETF Uranium x3, a rynek złota to ETF GDXJ, a ilość miejsc pracy w Alcoa podzielona przez przerób rudy miedzi w KGHM daje jeszcze bardziej oczywisty pogląd na to, gdzie WIG20 będzie na koniec 2022 r.

W ogóle blogerzy wróżący z fusów fundamentalnych są zajebiści: „Napiszta w komentarzach co chceta abym przeanalizował. Zrobię wam zajebisty research.” – Poproszę o analizę benzyny na toruńskiej stacji przy ul. Poznańskiej 120. Podobno biorą paliwo z reichu.

Dobra, dobra… wracamy na targi pohandlować fjuczersami.


DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 534, 12 644, 12 822
Wsparcia: 12 178, 12 068, 11 890

Punkt kierunkowy na ten tydzień znajduje się na poziomie 12 356.

Zamknięcie handlu na DAX Futures w poniedziałek powyżej tygodniowego pivota może sugerować dalszą zwyżkę w rejon 12 534 i możliwość pojawienia się lokalnego szczytu w trendzie spadkowym. Jeżeli tak by się stało, w ciągu kolejnych tygodni powinniśmy zobaczyć zejście DAX Futures poniżej poziomu 11 900.

Negacją zwyżki w rejon 12 534, będzie zamknięcie dnia poniżej 12 356. Tym samym nowy niższy szczyt został ustanowiony w piątek 16.02.2018 r.

dax pivot Targi futures


S&P 500 Futures

Za chwil kilka rozpocznie się handel na S&P 500 po długim weekendzie i tym samym na rynku pojawią się pozycje długie w ramach strategi VXV:VIX.

W portfelu nadal pozycja długa na marcowej serii kontraktów E-Mini S&P 500 Futures z 15.02.2018, do których dołączyły short na VIX Futures.

esf vix Targi futures

Dzisiejsza sesja na S&P 500 w kontekście strzelenia okolic poziomu 2800 może być kluczowa. Jeżeli dojdzie do zamknięcia sesji poniżej strefy cen uśrednionych 50-SMA, wizja strzelenia wspomnianego poziomu oddala się. Co prawda w zeszłym tygodniu rynek zbliżył się niespełna 40 punktów od wyznaczonego celu, więc kto wie… przekonam się za kilka godzin.


Strategia całkowicie nieodpowiednia do handlu na wysoko zlewarowanych instrumentach CFD.

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł
.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Michał

Dawid trzymasz dalej L na S&P 500?
Jeśli tak to jak masz ustawione TP i SL

Koziol powiadasz

Kpisz sobie z fundamentow? Dlaczego? :-) Ciekawie o fundamentach w skali macro pisze trader dwadziescia jeden, na pewno miales okazje poznac jego wywody. Zawsze fajnie, milo posluchac, ale konkretow zadnych. Oczywiscie bez lewarka mozna grac pod takie wrozby, ale kto ma na to az tyle cierpliwosci…