Armagedon na rynkach

Armagedon na rynkach

przez -
19 3464
Udostępnij na:

Końcówka środowej sesji na rynku kontraktów terminowych przyniosła armagedon – jakkolwiek dziwacznie to brzmi. Tuż po godzinie 20:00 rozpoczęło się tąpnięcie, które trwało do ostatniego dzwonka.

DAX Futures: -0.94%
S&P 500 Futures: -1.96%
DJIA Futures: -2.09%
NASDAQ 100 Futures: -2.07%

Dynamika spadków po godzinie 20:00 mierzona logarytmicznymi stopami zwrotu. Amerykańskie futures’y zsynchronizowane ze sobą.

futures Armagedon na rynkach

Zmienność zagościła na dobre i nie chce odpuścić, a to oznacza jedno. Możliwość pojawiania się dotkliwych strat lub ponadprzeciętnych zysków. 2% ruchy przy handlu na wysokozlewarowanych produktach CFD mogły oznaczać podwójne strzelenie margin call lub potrojenie kapitału przy założeniu, iż trader przelewarowuje się.

Przelewarowanie w dobie dużej zmienności nie jest niczym nadzwyczajnym. Retail trader skupia większą uwagę na zyskach, aniżeli na stratach, tym samym ponadprzeciętne zyski/straty przy tak sporej zmienności są czymś „normalnym” i wynikają głównie z przelewarowania i/lub przypadku. Jeśli w ogóle można uznać to za normalne.

Wszystkie pozycje w portfelu pozamykane.


DAX Futures

Przez większość dnia na DAX utrzymywał się pozytywny sentyment wśród indywidualnych uczestników rynku opcyjnego, natomiast sytuacja zmieniła się po godzinie 16:00.

Euwax Armagedon na rynkach

Także jeśli sentyment retail traderów był wykorzystywany w jakikolwiek sposób w dniu wczorajszym, taka spekulacja mogła zakończyć się ponadprzeciętnymi stratami.

Rynek w środę ponownie stanął przed trzecią już w tym tygodniu próbą ataku na pierwszy tygodniowy opór 12 534. Niestety bez rezultatów.

Co dalej ?

Handel odbywa się w krótkoterminowej pseudo-konsoli, toteż pierwsza godzina handlu w czwartek może być dobra do zajęcia pozycji długiej.

dax konsola Armagedon na rynkach

O tym, czy będę wchodzić w pozycje długie z wybicia szczytu w range’u 8:00-9:00, czy z okolic pivota tygodniowego jeśli rynek oczywiście tam zejdzie, zadecyduję rano. W przypadku wystąpienia silnej luki spadkowej, będę szukać okazji do pozycji krótkich. Jednak jeśli okazja nie pojawi się do godziny 9:00 – 10:00 odpuszczę handel.

Silna luka spadkowa czyli, co ?

Naruszająca dołki z tego tygodnia.


S&P 500 Futures

Generalnie wczorajsze tąpnięcie na S&P 500 Futures jakoś szczególnie nie zaskoczyło handlujących na opcjach, toteż potencjalne zejście w czwartek może okazać się bardzo dotkliwe, gdyż inwestorzy zostaną wzięci z zaskoczenia.
Świadczy o tym jakoś niespecjalnie reagujący indeks SKEW.

skew 3 Armagedon na rynkach

Rynek znalazł się pod strefą cen uśrednionych 50-SMA i okolice 2665 zdają się być atrakcyjne do zamknięcia pozycji krótkich. Jednak najpierw muszę mieć te pozycje, a okazji do wejścia będę szukać po 15:30.

esf strefa Armagedon na rynkach

Ciekawostka

Kontrakty na indeks FANG+ ustanowiły historyczny szczyt, tym samym tąpniecie sprzed 2 tygodni było okazją do kupna akcji/kontraktu po niższych cenach.

FANG Armagedon na rynkach

Jeśli inwestorzy dojdą do wniosku, iż warto realizować zysk w obawie przed kolejnym tąpnięciem, powinniśmy zobaczyć ciekawą reakcję spadkową na NASDAQ Futures. Dlaczego ? Otóż „Fangi” nie dały rady podciągnąć indeksów w górę. Tym samym inwestorzy nie wykorzystują momentum.

6722 może być dobrą okazją do shortów na NASDAQ Futures.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

19
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
tomek

A co tak zaniemogłi ? ja powiem tylko ufffffffff

jan

DAX dzisiejsze otwarcie luką pasuje na szczyt konsoli od 9.02. Short SL 12535 i czerwone zakończenie tygodnia.

Orno

ta pseudo konsola ładnie gra, ale trzeba uważać na kicające zające jak wczoraj

tomek

wygląda na emocjonujące zakończenie tygodnia

roman

Przez parę dni w stanach obowiązują longi.

Pawel

Chłopaku skalping daje zarobić. Dzisiaj grali 400. Te wybicie piękna technika u niemca

EsPi

Już tam się Dawidzie na krótko zapakowałeś?