Wiosenne porządki

Wiosenne porządki

przez -
62 6010
Udostępnij na:

Zapowiada się najważniejszy tydzień tego kwartału, a być może nawet i roku. 27 lutego ukażą się długo oczekiwane pozycje: Książki, które trzeba przeczytać w 2018

  • Nassim Taleb „Skin in the game”
  • The Truth Machine: The Blockchain and the Future of Everything

Gdy 1 stycznia pisałem o tych książkach 27 luty wydawał mi się bardzo odległym terminem, a tymczasem to już za 2 dni. Niemniej jednak książki są jeszcze dostępne ze zniżką w pre-order na Amazonie.

Od kolejnego tygodnia będę powoli przenosić treści edukacyjne i okołotradingowe na spekulant.pl, gdzie znajdzie się typowy autorski market research, automatyzacja, autorskie tutoriale i narzędzia potrzebne do amatorskiego quant tradingu albo jego namiastki.

Jako, że spekulant.com.pl to samozwańcze najlepsze miejsce w Polsce nt. spekulacji pozostawiam tutaj dzienne komentarze, analizy, setupy. Od początku istnienia bloga uzbierało się tego wszystkiego bardzo dużo i trudno odnaleźć informacje inne niż „tu kupiłem, tu sprzedałem i bańka w 10 minut zarobiona”. A tak się składa, że popełniłem tutaj kilka interesujących artykułów przemycając niekiedy insajderskie informacje jakich nie da się znaleźć w innym miejscu na świecie.

No dobrze, tyle tytułem wstępu….


FANG+ Futures

Kontrakty FANG+ w piątek ustanowiły historyczny szczyt.

Generalnie rzecz biorąc kontrakty na indeks FANG+ nie sa jeszcze jakoś specjalnie popularne co widać po wolumenie i ilości otwartych pozycji (310 kontraktów i 1185 otwartych pozycji), jednak może się to zmienić jakoś z czasem.

Outperformance pozostałych indeksów póki co nie kusi nowych inwestorów.

Natomiast outperformance kusi niektóre banki na tworzenie nowych pochodnych opartych o te cudo…
Bank of Montreal pod koniec stycznia 2018 r. wypuścił na rynek zlewarowany ETN podążający za indeksem – BMO REX MicroSectors™ FANG+™ Index 3X Leveraged. Ogólnie rzecz biorąc

Tak z czystej ciekawości przejrzałem prospekt emisyjny i Jezusie słodki… Pricing Suplement. Nie wiem kto inwestuje w takie cuda.


S&P 500 Futures

Po ubiegłotygodniowym armagedonie, kontrakty terminowe wróciły do poziomów z początku tygodnia. Generalnie okazji do pozycji krótkich było kilka jednak żadna z tych okazji nie przetrwała kilkudziesięciu minut. Toteż wybicie strefy cen uśrednionych dołem i zasygnalizowanie ruchu w dół nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Wybicie szczytów z 16.02.2018 będzie dla mnie okazją do zajęcia pozycji długiej. Setup z D1, więc do wejścia będę musiał poczekać do końca sesji.

Z intraday okazją do złapania pozycji krótkiej będzie dla mnie zejście poniżej poziomu 2735

Po niespełna miesiącu euforii, szału, strzałów dopaminowych irracjonalność opuściła retail traderów.


DAX Futures

Na DAX Futures został strzelony poziom 12 534 i prawdę powiedziawszy nic z tego nie wynika :-) No może plus taki, że nie doszło do zamknięcia sesji/tygodnia poniżej tygodniowego pivota i szlag nie trafił koncepcji z lokalnym szczytem w okolicach 12 700.

Wsparcia i opory tygodniowe na DAX Futures
Opory: 12 555, 12 620, 12 724
Wsparcia: 12 348, 12 283, 12 180

Tygodniowy pivot w punkcie 12 452.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 26.02.2018
Opory: 12 548, 12 577, 12 624
Wsparcia: 12 455, 12 426, 12 380

Punkt kierunkowy na poziomie 12 502.

W sumie jeśli nie pojawi się duża luka w dół, czy górę to pokuszę się o otwarcie pozycji długiej od razu po otwarciu rynku terminowego w myśl co rośnie musi rosnąć jeszcze wyżej, by w końcu spaść – bo co urosło za wysoko musi spaść :-)

Gdyby to wszystko ode mnie zależało jutro strzeliłbym 12 624 i ewentualnie za jednym zamachem wskoczył na 12 700, ale niestety nie zależy to ode mnie….


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

62
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
27 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Andrzej

Dawno mnie tu nie było . Zaczęło się to o czym mówiłem przy dużej zmienności rynków wszystkie założenia i opory etc są teorią, tzn teorią która teraz nie będzie się sprawdzać. Myślałem że SP podejdą bardzie do góry . Jak widać postanowili strzepać dywan z traderów i okupujących SL . Wszystko szlak trafił>? Nie podejdą górna półkę pocałować od dołu ale zanim tam dojdą trzepanie dywanu odbyć się ma jeszcze raz lub dwa razy. W przyszłym tygodniu jeśli nie będzie kontynuacji odbicia o ile się go jutro doczekamy . Nie wierzycie? Patrzcie na H4 SP500

alek

Przeczytałem od tyłu i wszystko okazało się zrozumiałe.

Gryzli

Fakt, trochę tak jakby to tłumaczył wujek google.

olo

Dax said i know i let you down, but i’m gonna drop, sorry boyz, take a look on bridgewater short positions, big boyz don’t make mistakes…

Andrzej

jeszcze trochepunkcików w dół podejdą – easy big boys, but y`e right i think so

tomek

zamknięte coś dużo strachu u nich

wiwat

polecam transmisję Rafała Zaorskiego z wypłaty 2,5 mln złotych z transakcji na DAX, a wy ile dziś zarobiliście ? https://comparic.pl/rafal-zaorski-wyplaca-25-mln-zl-transakcji-dax/

Kulfoniasty

My już wcześniej zarobiliśmy po kilkadziesiąt milionów pln (każdy), a tutaj udzielamy się filantropijnie oraz z chęci wspólnego spędzania czasu :)

Pozdrawiam Ciebie oraz p. Zaorskiego – oby jak najwięcej takich transakcji

p.s. artykuł przeczytałem. podoba mi się zwłaszcza stwierdzenie „…oskubał brokera…” Zdaje się, że już kiedyś szanowny gospodarz zwracał na to uwagę.

alek

A robią transmisję ze strat?

Gryzli

Z pewnością nie, w takiej medycynie jest podobnie. Udane spektakularne operacje olśniewa słońce, porażki skrywa ziemia.

tryptyk

Obejrzałem i trochę masło maślane. Powtarza to co jest ogólnie znane i można znaleźć w każdym miejscu w internecie, nawet tutaj. Wynik fajny, ale też kapitał do handlu fajny.

Elinstal

Wsadził milion wyciągnął 2,5. Ja mały, skromny leszczyk z 10 koła zrobiłem od początku roku 120.

tomek

ocho zaraz ze strachu w euforie na daxie :)

arek

mi się wydaje że indeksy jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa

tomek

wejść to wejść ale kiedy wyjść u mnie są na wsparciu i troszki mam dylemat ,piękny zysk i szkoda by stracić

Sebapl

Skoro masz zysk, to nie stracisz. Możesz mieć 1000pónktów teoretycznie a zamkniesz na 10 . SL w zysk i ręce pod dupę.

tomek

kiedyś w podobnej sytuacji zasugerowałem gospodarzowi że należało dać tp na wsparciu a sell stopa poniżej bo wtedy go wycięło na skromnym sl , tyle że ja na razie nie gram tak wybić a to może błąd i stąd dylemat
ale ja tu gadu gadu a moje wsparcie już nad ceną, skromnie co prawda ale kto wie co tu się może zdarzyć

alek

Widzisz Orno co się dzieje na kukurydzy i pszenicy? Mam nieodparte wrażenie, ze to dopiero początek. Z góry przyznaję ci rację cokolwiek byś w odpowiedzi nie napisał.

Orno

Mają chybot na kukurydzy i pszenicy to co się dziwić. Spread na cfd mają taki, że 1/3 zasięgu zabiera :(

Wilku

Popatrzcie sobie jak robią to mistrzowie typu Rafał Zaorski. Nie potrzebuje pisania bloga o dupnej statystyce, analizie technicznej, neuronach, hft itp. Liczy się tylko cena.

Dakota

Lol jak byś wiedział o panie Zaorskim więcej nie pisał byś tak. A tak pozatym ile to on nie wtopił razy. To co on potrafi to sprzedać siebie.I nakręcać malutkich na miliony w 5 min

TomoT

Poplotkujmy, dawaj coś więcej o Zaorskim. Ja myślę, że gdybym był brokerem foreksowym i nie było by Zaorskiego, to opłacało by się go stworzyć ;) czysty piniądz.

platinum

Mam system oparty o Bollingera i ema działający w rynku byka, wyniki nie są liczone w milionach, ale system działa i pozwala dorobić do chleba. Przy tworzeniu systemu brałem pod uwagę tylko dane z 1 roku, resztę sprawdziłem na oko. Niedawno chciałem zmodyfikować system tak zeby działał również podczas spadków. Znajomy polecił, zeby przetestować system na dłuższym okresie i zoptymalizować na ostatnich 2 latach. Najpierw zrobiłem test oryginalnego systemu i przeraziłem się, bo generował straty przez 14 lat. Pomyślałem że jak zacznę stawiać pozycje przeciwstawnie to będą zyski, ale nic z tego. Zdziwiłem się mocno, dlaczego system akurat teraz działa.… Czytaj więcej »

backtest2.jpg
backtest.JPG
Orno

Nie ma dwóch identycznych rynków byka na rynku, ale odpuściłbym system z takimi wynikami.

Orno

Na pocieszenie napiszę, że Linia Maginota spisywała się idealnie podczas I wojny światowej. W drugim starciu Niemcy nie mieli większych problemów z rozjechaniem fortyfikacji :)

Koziol powiadasz

Systemami mechanicznymi dorobimy do chleba przez chwile tylko, ale za rok lub dwa skasujemy sobie caly zysk…a moze i nie tylko zysk.

Pawel

Naucz się grać na czystym wykresie. Poszukaj i Zrozum rynek co wpływa na ruch w górę w dół. Ile muszą rzucić na rynek by gdzieś zejść. Zero, nic. Świeczka linia co ci dla oka pasuje. Powodzenia

Orno

Na niemieckim targu ponownie zorganizowana akcja. Codziennie pojawiają się duże bloki, a na aukcjach latają batony wolumenowe. Chyba przewiozą Bridgewater.

bloomberg.png
drKidler

no dobra tp2 zaliczone
do tego z wyższego poziomu też już prawie doszli

FDE30M5_4.png
FDE30M5_3.png
drKidler

W szerszej perspektywie wczoraj i dziś
wczoraj L wjście na dole TP u góry
na i koncepcja S na dziś wejście pokazane TP również
ciekawe czy sie sprawdzi
rynek oceni

a propo tp1 juz zaliczyli

FDE30M5_2.png
FDE30M5_1.png
drKidler

o to by wyglądało tak

FDE30M5.png
tomek

tak w zasadzie to się odbijamy od wyłamanej megafonu a zasięg nie zrealizowany, a może to już nie istotne

Michał

Dawid otwarłeś dziś może te L na us500 czy czekasz na kasowy? Pozdrawiam

tomek

bierzecie pod uwagę że esf podchodzi klinem ?

TomMas

Jak to jet z tym podążaniem za trendem? Leszcze i ulica mówią, że trzeba podążać za trendem a tu się okazuje, że trend following przyniósł straty niewidziane od 17 lat w lutym. https://www.ft.com/content/4b29826e-18de-11e8-9376-4a6390addb44

Michał

Dax nie ma siły zakryć luki… Więc otwieram L