Wiosenne porządki

Wiosenne porządki

przez -
62 6120
Udostępnij na:

Zapowiada się najważniejszy tydzień tego kwartału, a być może nawet i roku. 27 lutego ukażą się długo oczekiwane pozycje: Książki, które trzeba przeczytać w 2018

  • Nassim Taleb „Skin in the game”
  • The Truth Machine: The Blockchain and the Future of Everything

Gdy 1 stycznia pisałem o tych książkach 27 luty wydawał mi się bardzo odległym terminem, a tymczasem to już za 2 dni. Niemniej jednak książki są jeszcze dostępne ze zniżką w pre-order na Amazonie.

Od kolejnego tygodnia będę powoli przenosić treści edukacyjne i okołotradingowe na spekulant.pl, gdzie znajdzie się typowy autorski market research, automatyzacja, autorskie tutoriale i narzędzia potrzebne do amatorskiego quant tradingu albo jego namiastki.

Jako, że spekulant.com.pl to samozwańcze najlepsze miejsce w Polsce nt. spekulacji pozostawiam tutaj dzienne komentarze, analizy, setupy. Od początku istnienia bloga uzbierało się tego wszystkiego bardzo dużo i trudno odnaleźć informacje inne niż „tu kupiłem, tu sprzedałem i bańka w 10 minut zarobiona”. A tak się składa, że popełniłem tutaj kilka interesujących artykułów przemycając niekiedy insajderskie informacje jakich nie da się znaleźć w innym miejscu na świecie.

No dobrze, tyle tytułem wstępu….


FANG+ Futures

Kontrakty FANG+ w piątek ustanowiły historyczny szczyt.

fang Wiosenne porządki

Generalnie rzecz biorąc kontrakty na indeks FANG+ nie sa jeszcze jakoś specjalnie popularne co widać po wolumenie i ilości otwartych pozycji (310 kontraktów i 1185 otwartych pozycji), jednak może się to zmienić jakoś z czasem.

Outperformance pozostałych indeksów póki co nie kusi nowych inwestorów.

fang2 Wiosenne porządki

fang porównanie Wiosenne porządki

Natomiast outperformance kusi niektóre banki na tworzenie nowych pochodnych opartych o te cudo…
Bank of Montreal pod koniec stycznia 2018 r. wypuścił na rynek zlewarowany ETN podążający za indeksem – BMO REX MicroSectors™ FANG+™ Index 3X Leveraged. Ogólnie rzecz biorąc

Tak z czystej ciekawości przejrzałem prospekt emisyjny i Jezusie słodki… Pricing Suplement. Nie wiem kto inwestuje w takie cuda.


S&P 500 Futures

Po ubiegłotygodniowym armagedonie, kontrakty terminowe wróciły do poziomów z początku tygodnia. Generalnie okazji do pozycji krótkich było kilka jednak żadna z tych okazji nie przetrwała kilkudziesięciu minut. Toteż wybicie strefy cen uśrednionych dołem i zasygnalizowanie ruchu w dół nie przyniosło oczekiwanych rezultatów.

Wybicie szczytów z 16.02.2018 będzie dla mnie okazją do zajęcia pozycji długiej. Setup z D1, więc do wejścia będę musiał poczekać do końca sesji.

esh18 D1 Wiosenne porządki

Z intraday okazją do złapania pozycji krótkiej będzie dla mnie zejście poniżej poziomu 2735

esh18 h1 Wiosenne porządki

Po niespełna miesiącu euforii, szału, strzałów dopaminowych irracjonalność opuściła retail traderów.

nu 3 Wiosenne porządki

nulong 6 Wiosenne porządki


DAX Futures

Na DAX Futures został strzelony poziom 12 534 i prawdę powiedziawszy nic z tego nie wynika :-) No może plus taki, że nie doszło do zamknięcia sesji/tygodnia poniżej tygodniowego pivota i szlag nie trafił koncepcji z lokalnym szczytem w okolicach 12 700.

Wsparcia i opory tygodniowe na DAX Futures
Opory: 12 555, 12 620, 12 724
Wsparcia: 12 348, 12 283, 12 180

Tygodniowy pivot w punkcie 12 452.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures 26.02.2018
Opory: 12 548, 12 577, 12 624
Wsparcia: 12 455, 12 426, 12 380

Punkt kierunkowy na poziomie 12 502.

W sumie jeśli nie pojawi się duża luka w dół, czy górę to pokuszę się o otwarcie pozycji długiej od razu po otwarciu rynku terminowego w myśl co rośnie musi rosnąć jeszcze wyżej, by w końcu spaść – bo co urosło za wysoko musi spaść :-)

Gdyby to wszystko ode mnie zależało jutro strzeliłbym 12 624 i ewentualnie za jednym zamachem wskoczył na 12 700, ale niestety nie zależy to ode mnie….


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

62
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
27 Comment threads
35 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Andrzej

Dawno mnie tu nie było . Zaczęło się to o czym mówiłem przy dużej zmienności rynków wszystkie założenia i opory etc są teorią, tzn teorią która teraz nie będzie się sprawdzać. Myślałem że SP podejdą bardzie do góry . Jak widać postanowili strzepać dywan z traderów i okupujących SL . Wszystko szlak trafił>? Nie podejdą górna półkę pocałować od dołu ale zanim tam dojdą trzepanie dywanu odbyć się ma jeszcze raz lub dwa razy. W przyszłym tygodniu jeśli nie będzie kontynuacji odbicia o ile się go jutro doczekamy . Nie wierzycie? Patrzcie na H4 SP500

alek

Przeczytałem od tyłu i wszystko okazało się zrozumiałe.

Gryzli

Fakt, trochę tak jakby to tłumaczył wujek google.

olo

Dax said i know i let you down, but i’m gonna drop, sorry boyz, take a look on bridgewater short positions, big boyz don’t make mistakes…

Andrzej

jeszcze trochepunkcików w dół podejdą – easy big boys, but y`e right i think so

tomek

zamknięte coś dużo strachu u nich

wiwat

polecam transmisję Rafała Zaorskiego z wypłaty 2,5 mln złotych z transakcji na DAX, a wy ile dziś zarobiliście ? https://comparic.pl/rafal-zaorski-wyplaca-25-mln-zl-transakcji-dax/

Kulfoniasty

My już wcześniej zarobiliśmy po kilkadziesiąt milionów pln (każdy), a tutaj udzielamy się filantropijnie oraz z chęci wspólnego spędzania czasu :)

Pozdrawiam Ciebie oraz p. Zaorskiego – oby jak najwięcej takich transakcji

p.s. artykuł przeczytałem. podoba mi się zwłaszcza stwierdzenie „…oskubał brokera…” Zdaje się, że już kiedyś szanowny gospodarz zwracał na to uwagę.

alek

A robią transmisję ze strat?

Gryzli

Z pewnością nie, w takiej medycynie jest podobnie. Udane spektakularne operacje olśniewa słońce, porażki skrywa ziemia.

tryptyk

Obejrzałem i trochę masło maślane. Powtarza to co jest ogólnie znane i można znaleźć w każdym miejscu w internecie, nawet tutaj. Wynik fajny, ale też kapitał do handlu fajny.

Elinstal

Wsadził milion wyciągnął 2,5. Ja mały, skromny leszczyk z 10 koła zrobiłem od początku roku 120.

tomek

ocho zaraz ze strachu w euforie na daxie :)

arek

mi się wydaje że indeksy jeszcze nie powiedziały ostatniego słowa

tomek

wejść to wejść ale kiedy wyjść u mnie są na wsparciu i troszki mam dylemat ,piękny zysk i szkoda by stracić

Sebapl

Skoro masz zysk, to nie stracisz. Możesz mieć 1000pónktów teoretycznie a zamkniesz na 10 . SL w zysk i ręce pod dupę.

tomek

kiedyś w podobnej sytuacji zasugerowałem gospodarzowi że należało dać tp na wsparciu a sell stopa poniżej bo wtedy go wycięło na skromnym sl , tyle że ja na razie nie gram tak wybić a to może błąd i stąd dylemat
ale ja tu gadu gadu a moje wsparcie już nad ceną, skromnie co prawda ale kto wie co tu się może zdarzyć

alek

Widzisz Orno co się dzieje na kukurydzy i pszenicy? Mam nieodparte wrażenie, ze to dopiero początek. Z góry przyznaję ci rację cokolwiek byś w odpowiedzi nie napisał.

Orno

Mają chybot na kukurydzy i pszenicy to co się dziwić. Spread na cfd mają taki, że 1/3 zasięgu zabiera :(

Wilku

Popatrzcie sobie jak robią to mistrzowie typu Rafał Zaorski. Nie potrzebuje pisania bloga o dupnej statystyce, analizie technicznej, neuronach, hft itp. Liczy się tylko cena.

Dakota

Lol jak byś wiedział o panie Zaorskim więcej nie pisał byś tak. A tak pozatym ile to on nie wtopił razy. To co on potrafi to sprzedać siebie.I nakręcać malutkich na miliony w 5 min

TomoT

Poplotkujmy, dawaj coś więcej o Zaorskim. Ja myślę, że gdybym był brokerem foreksowym i nie było by Zaorskiego, to opłacało by się go stworzyć ;) czysty piniądz.

platinum

Mam system oparty o Bollingera i ema działający w rynku byka, wyniki nie są liczone w milionach, ale system działa i pozwala dorobić do chleba. Przy tworzeniu systemu brałem pod uwagę tylko dane z 1 roku, resztę sprawdziłem na oko. Niedawno chciałem zmodyfikować system tak zeby działał również podczas spadków. Znajomy polecił, zeby przetestować system na dłuższym okresie i zoptymalizować na ostatnich 2 latach. Najpierw zrobiłem test oryginalnego systemu i przeraziłem się, bo generował straty przez 14 lat. Pomyślałem że jak zacznę stawiać pozycje przeciwstawnie to będą zyski, ale nic z tego. Zdziwiłem się mocno, dlaczego system akurat teraz działa.… Czytaj więcej »

backtest2.jpg
backtest.JPG
Orno

Nie ma dwóch identycznych rynków byka na rynku, ale odpuściłbym system z takimi wynikami.

Orno

Na pocieszenie napiszę, że Linia Maginota spisywała się idealnie podczas I wojny światowej. W drugim starciu Niemcy nie mieli większych problemów z rozjechaniem fortyfikacji :)

Koziol powiadasz

Systemami mechanicznymi dorobimy do chleba przez chwile tylko, ale za rok lub dwa skasujemy sobie caly zysk…a moze i nie tylko zysk.

Pawel

Naucz się grać na czystym wykresie. Poszukaj i Zrozum rynek co wpływa na ruch w górę w dół. Ile muszą rzucić na rynek by gdzieś zejść. Zero, nic. Świeczka linia co ci dla oka pasuje. Powodzenia

Orno

Na niemieckim targu ponownie zorganizowana akcja. Codziennie pojawiają się duże bloki, a na aukcjach latają batony wolumenowe. Chyba przewiozą Bridgewater.

bloomberg.png
drKidler

no dobra tp2 zaliczone
do tego z wyższego poziomu też już prawie doszli

FDE30M5_4.png
FDE30M5_3.png
drKidler

W szerszej perspektywie wczoraj i dziś
wczoraj L wjście na dole TP u góry
na i koncepcja S na dziś wejście pokazane TP również
ciekawe czy sie sprawdzi
rynek oceni

a propo tp1 juz zaliczyli

FDE30M5_2.png
FDE30M5_1.png
drKidler

o to by wyglądało tak

FDE30M5.png
tomek

tak w zasadzie to się odbijamy od wyłamanej megafonu a zasięg nie zrealizowany, a może to już nie istotne

Michał

Dawid otwarłeś dziś może te L na us500 czy czekasz na kasowy? Pozdrawiam

tomek

bierzecie pod uwagę że esf podchodzi klinem ?

TomMas

Jak to jet z tym podążaniem za trendem? Leszcze i ulica mówią, że trzeba podążać za trendem a tu się okazuje, że trend following przyniósł straty niewidziane od 17 lat w lutym. https://www.ft.com/content/4b29826e-18de-11e8-9376-4a6390addb44

Michał

Dax nie ma siły zakryć luki… Więc otwieram L