Grawitacja przywrócona

Grawitacja przywrócona

przez -
36 3941
Udostępnij na:

Wygląda na to, iż udało się tymczasowo przywrócić grawitację na pokładach okrętów biorących udział w walkach na wszystkich frontach. Niestety dryfujące w górnych partiach stratosfery satelity kategorii „Long” uległy całkowitemu zniszczeniu wchodząc w strefę stop loss’ów. Nie pozostało nic innego jak przybrać minę pierwszego lorda admiralicji i udać się w kolejne kampanie.


DAX Futures

Kampania swing short + negatywna struktura pivotowa

Zamknięcię rynku w środę wygenerowało dwa sygnały:

  • swing short h4
  • negatywna struktura pivotowa

dax swing short Grawitacja przywrócona

Zastanawiałem się, czy zwiększyć jakoś szczególnie ekspozycję, jednak przystałem na standardzie w jednej pozycji. Aczkolwiek nie do końca jestem zadowolony z poziomu stop loss’a. Istnieje pewne prawdopodobieństwo odbicia i przeskoczenia tego poziomu na otwarciu rynku terminowego.

Aktualna kondycja rynkowa to trend spadkowy w którym widzimy potencjalny niższy szczyt, ale nadal brakuje mi szczytu w okolicach 200-SMA i czuję pewien niedosyt. Być może w niedalekiej przyszłości pojawi się tego typu podejście w górę. Niemniej jednak jest to bardziej kosmetyka, gdyż charakter takowego podejścia byłby bardziej sugestywny aniżeli predyktywny.

trend Grawitacja przywrócona


S&P 500 Futures

Indeks S&P 500 nie zaliczył -1.5% spadku, indeks VIX jakoś szczególnie nie wystrzelił do góry, więc średnio bym liczył na efekt kuli śnieżnej na podobieństwo tego co miało miejsce w drugim tygodniu miesiąca. Klasyczny kamień w studnię.

Spadkowy indeks SKEW i wysoki odczyt indeksu VIX, może świadczyć o możliwości wystąpienia pułapki.

sp500 Grawitacja przywrócona

O pułapce będziemy mogli mówić, gdy jutrzejsza sesja będzie wzrostowa oraz pojawi się wzrost indeksu SKEW.

Setup na ostatnią sesję tygodnia jest stosunkowo prosty:

  • long powyżej 2689 z krótkoterminowym celem 2735
  • short poniżej 2663.50 z celem 2626.20

sp500 long short Grawitacja przywrócona

Niestety przykra wiadomość dla fanów kul śnieżnych. Bardzo możliwe, że to ostatni rok występowania tych anomalii. Zlewarowane fundusze indeksowe powoli rezygnują z dźwigni. UVXY i SVXY będą mieć obniżony lewar do 1.5x i -0.5x – ProShare Capital Management LLC Plans to Reduce Target Exposure On Two ETFs.
Zmian również dokonuje REXShares dla swoich dwóch produktów opartych o zmienność, gdzie zostaje przemeblowana strategia inwestycyjna w VIX Futures – REX Shares Announces Changes to Investment Strategy for its VolMAXXTM Funds.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

36
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
17 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Michał

Dawid masz L na us500 czy taktyka się zmieni w poniedziałek? Pozdro

Pawel

Ważny równy poziom 12k. Osobiście liczę na rozjechanie w kolejnym tygodniu tego wsparcia. Technicznie 1500 zjazdu zgodnie z at, Niemiec lubi być dokładny. A powód znajdą a to wybory ita, a pani Merkel i jej niby koalicja, a tweety Trumpa i jego cła. Zobaczymy. Póki co poszli na weekend z sygnałem buy :p

Bartek

Ot takie malunki:), bardzo proste spojrzenie.. a dające do myślenia…

s&p500.png
Andrzej

Dawidzie i koledzy mam na koniec tygodnia pytanie związane z innym instrumentem i rynkiem który tu nikogo nie interesuje , a przynajmniej na co dzień. Chodzi o nasz WIG20 a dokładnie Futy . Jak widzisz szansę aby poszło to razem z SP500 czy DAX tym razem do góry? chodzi o fundusz Quercusa FW20 na Longa i zastanawiam się czy krokodyle łzy wylać za okno bo czekam już kilka lat aby nasz FWIG20 ruszył za zachodem wreszcie. Dzięki za opinię . A inna sprawa czy zachód pójdzie do góry :)

Jakbysiedalo

Kupuj kepiej Quercus Short

Michał

Daxior powiem krótko, put był 2x większy, reszta sam sobie dopowiedz;)

Michał

Tak to u mnie wygląda. Wszedłem trochę wcześniej niż Twój czerwony poziom (poszedł skalp i zostałem na dłużej;))

20180302_160810 (1).jpg
Michał

Dzięki Dawid jak na razie wszystko zgodnie z planem:) Trzymam S do 2630 jeśli się uda, a potem będę szukał L… Dax wydaje się być lekko silniejszy od jankesa więc może od niego rozpocznę Longi (okolice 12900 były by najlepsze, ale zobaczymy)

Gość

Gospodarzu a dlaczego akurat 2626.20 jest celem dla shortów ?

Michał

Dawid rozumiem że o 15:30 będziesz szukał wejścia L na us500

dario001

ciekawa i kusząca:) teoria – stooq

ciekawostka ze stooq.png
daxior

Niższy szczyt, niższy dołek można teraz kupować daxa.

Gaweł

Mam wrażenie, że coś złego zaczyna się dziać w polskim świecie spekulacji. w internecie co raz wiecej przepychanek, media piszą o traderach zarabiających miliony. Ci sami raderzy na facebookach rywalizują ze sobą o to kto ma większego, Jeden opisywany jest w gazetach, drugi mu zazdrości i pisze do gazet dlaczego go nie opisują. Ludzie przyklaskują jednym i drugim. Co tu się k$&*! dzieje???

LoL

Czemu na ES.F scenariusz S od 2663 s nie od low 2657?