Momentum na S&P 500 Futures

Momentum na S&P 500 Futures

przez -
24 2730
Udostępnij na:

Generalnie można byłoby się rozpisywać nad piątkową sesją na E-mini S&P 500 Futures jak Mickiewicz nad Telimeną, ale daruję sobie ten mentalny masochizm. Spekulanci za oceanem stoją przed szansą wykorzystania rynkowego momentum.

O wykorzystaniu piątkowego momentum będzie mowa, jeśli handel w poniedziałek będzie utrzymywać się powyżej poziomu 2696.

W nowy tydzień wchodzę z pozycjami długimi, także potencjalnego naruszenia 2696 nie będę już wykorzystywać do zwiększania ekspozycji.

Sygnałem do osunięcia będzie przekroczenie poziomu 2669.50.

Naruszenia powyższych poziomów na E-Mini S&P 500 Futures w trakcie trwania „nocnej” sesji na GLOBEX winny skutkować kontynuacją ruchów.
Mówiąc łopatologicznie, jeśli od północy do 9:00 w poniedziałek rynek wyskoczy powyżej 2696, mogę liczyć na 2735 i analogicznie dla spadków będę liczyć na strzelenie okolic 2630.

Oczywiście cały misterny plan może zostać zamieciony pod dywan w przypadku wystąpienia nieoczekiwanego zdarzenia (tweet Trumpa, klęska żywiołowa, wypowiedź wpływowej osoby).

I to by było na tyle.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

24
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
9 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Bartek

dodam do tematu S to: spójrzcie na Rydex, nastroje średnioterminowych retail gwałtownie rosną, jak dziś będzie zamknięcie „buforem” w górę to nastroje mogą być na granicy euforii, druga rzecz, tez istotna.. FANGi juz drugi raz podeszły pod rekordy… dla „smart money” może to być potencjalny sygnał do większej realizacji zysków.. jak myślicie?

Michał

Dawid jesteś kozak!
Dziękuję po raz kolejny;)
Jak byś coś potrzebował czy nawet gdzieś posprzątać by trzeba było, to wiedz, że zawsze pomogę;)
Pamiętam jak pisałeś, że te L na us500 to krótki termin do 2735 potem zjazd… Rozumiem, że w tej okolicy bd szukał S, tak?
Pozdro

tomek

Dobre miejsce na S na sp ? :)

Bartek

Uważam, że jeżeli celem jest test 200 SMA, to na S jest jeszcze chwilkę czasu, np. jutro w ostatnich godzinach handlu USA, lub w środę na otwarciu, oczywiście jeżeli jutro nie będziemy mieli kolejnej rakiety.. i rynek się ochłodzi na wtorkowej sesji

Andrzej

też tak uważam . Po małych esach floresah rynek może dojść w tym tygodniu do 2800 i wtedy moga znaleźć się chetni na kolejne strzepanie dywanu

Bartek

na H4 ładnie widać.. możliwe ze formułuje się prawe ramię..przed spadkami, (sygnał do wstrzymania się S będzie na 2760)

tomek

nie wiem….. ja nie widzę opcji z 2800 jeśli to miało by mieć sens , jeżeli 2800 to test szczytu

Mikołaj Kaszub

Mam pytanie do autora odnosnie strategii na sp500. Jest ona gdzieś szczegolowa opisana na blogu?

zyczliwy

a jak z rana pozycje daly ciała

Andrzej

mój typ na ten tydzień . Dax wykonał „megafon” i jest szansa na koalicję w Duetchland. Spadki tak ale myślę że nie teraz jeszcze nastąpi koniec

strategia up and down.jpg
Gryzli

Mnóstwo stopów było pod 11860, świadczy o tym zakres ruchu. Dzisiejsza sesja na niemcu, to jak odroczenie egzekucji przynajmniej na tą chwilę. Przesłanie banków centralnych jest jasne – luzowanie będzie wygaszane. Podwyżki stóp dopiero się zaczną, politycy dołożą resztę. W tych okolicznościach szczyty na indeksach raczej szybko nie będą poprawione. Ale co ja tam wiem.

tomek

wygląda że zapomniany megafon daxa wykonany w 100 %