Bez skrupułów

Bez skrupułów

przez -
34 2983
Udostępnij na:

Środa na rynkach przyniosła jedną z najgłębszych luk otwarcia w historii E-mini S&P 500 Futures porównywalną z Brexit, niepewnościami wokół referendum w Grecji, czy czarnym poniedziałkiem po obniżeniu ratingu kredytowego USA.

Okazało się, iż jakiś maestro od ekonomii w USA zrezygnował ze swojego stanowiska, na co rynki zareagowały jakby Grecja zniknęła z mapy zjednoczonego imperium UE. Oczywiście zdrowo myślący człowiek był w stanie szybko określić „pojebało ich z tymi spadkami”, jednak tych zdrowo myślących jest jak na receptę.

Niemniej wniosek jest jeden – jest na świecie ziomeczek, który jednym ruchem może zrobić taką rozpierduchę na rynkach, o której Trump z Putinem i Merkelową razem wzięci mogą pomarzyć.
To się nazywa mieć wpływy. Swoją drogą jestem ciekaw jak bloggerzy wróżący z fundamentalnych fusów i wykresów typu source: routers/bloomberg/zerohedge/twitter interpretują tego typu „anomalie”.
W sumie to trochę rozpierdala ich koncept sterowania rynkami przez „Bańki Centralne” – tak, „eń” jest celowe :-)


S&P 500 Futures

Z uporem maniaka czekam na poziom 2735.

Handel wszedł w strefę cen uśrednionych 50-SMA, więc kto wie.


DAX Futures

Mimo iż handel odbywa się powyżej tygodniowego pivota, to chłopcy we Frankfurcie zabierają się za strzelenie 12 432 jak dzik za jeża. Mój koncept na godzinę 12:00 wygląda jak poniżej.

Czyli naruszenie 12 209 to sygnał do L, potwierdzeniem sygnału L będzie wybicie szczytów z okolic 12 270.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

Dodaj komentarz

34 komentarzy do "Bez skrupułów"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Usiaki w dalszym ciągu pokazują siłę w odróżnieniu do Niemców którzy się schowali za podwójna gardą !jestem bardzo ciekaw co z tego wyniknie ?/ jakie masz Dawid nastawienie co do dalszego rozwoju sytuacji ??-pozdrawiam

Goldman stwierdza ze nie osiagneli jeszcze maximum i widza jeszcze szanse na dalszy wzrost … interesowac sie beda rynkami wschodzacymi i europejskimi w europie widza wielki potencjał do wzrostów. takze kto wie czy nie poprawia szczytów 2878.

A co to za euforyczny wystrzał w górę jeszcze przed sesją. Jakieś dobre wieści? Czy to oznacza, że S&P500 otworzy się luką w górę? Czy może ktoś skomentować? Wybili mi właśnie mojego shorta, którego kisiłem od kilku sesji, ale może właśnie o to chodziło :) Czesiem to aż się dziwie, że tan cały rynek jest w stanie się bujnąć tylko po to, aby dosięgnąć mojego jednego mini Lota :(

To to Pikuś. Ten rynek idzie w górę zawsze kiedy otwieram shorta albo jak otwieram L to spada. Od kilku razy już mi ręce opadają

jak bedziesz chciał otworzyć L to odczekaj 5 sekund i otwórz S wtedy trafisz :) :)

dane z rynku pracy NFP o 14:30.. ten wystrzał to reakcja na newsa lepszego od oczekiwań,,,

Zaraz przemyślą hmmm… większe zarobki coraz większe zatrudnienie co wiąże się z kolejna podwyżką płać – O MATKO większa inflacja i BUM w studnie

U Niemca pięcia minutowy entuzjazm już wiotczeje :) ciekawe co dale?

Fajne podsumowane. Jednak fajnie by było mieć dane M5. Tak mi się wydaje, że chyba od 2018 rynek chętniej reaguje na dane z wskaźników niż to było w 2017. Jednak na tak zwanym „chyba” wolę się nie opierać :

Dzięki Bartek. Dodatkowo czy ktoś może mi podpowiedzieć skąd mogę pozyskać, notowania historyczne z co najmniej z ostatnich 20 lat dla SPX ale 5M. Tak aby samemu móc przeanalizować jak często występuje zjawisko znacznego bujnięcia na SPX w czasie 5 minut, jakie były największe odchylenia i co się działo potem. Już kiedyś zadałem tu takie pytanie, ale chyba zbyt późno i nikt nie odpowiedział http://spekulant.com.pl/2018/02/13/skrajny-pesymizm-usa/ . Jak dobrze pamiętam wtedy było też przy okazji danych z rynku pracy, lecz dla odmiany w dół. Jeśli sytuacja jest analogiczna lecz odwrotnie to może należało by jednak odświeżyć wybitego shorta?

zobacz strzał w 2016 roku wybory USA, ogłosili Trumpa na prezydenta strzał w dół… po chwili strzał w górę:), tak jak Dawid pisał,, trzeba pamiętać o sygnałach przed sesją, mogą być fałszywe… pierwsze 5 minut od 15:30 moje założenie do S: na wejściu 15:30 podbicie do góry kilka pkt.. zatrzymanie i jazda w dół.. ;> :).. narazie jestem nastawiony na S

Tamten strzał to trochę inny kaliber. Jak dobrze pamiętam była to rozgrywka całodniowa. Jednak trzeba przyznać, że rzeczywiście świetnie wyczyścili drobnice z pozycji długich, zachęcili do załadowania na krótko i poszli na północ. Brexit podobnie tylko jeszcze większy kaliber i zajęło to tydzień. Dobra odnowiłem swoje S. Najwyżej będę ponownie szukał sposobu ewakuacji, gdy na dobre przebije górną średnią 50 z D. Jednak, aby był zdrowy wzrost najpierw powinni przynajmniej domknąć lukę – czyli okazja na ponownego SL bez straty. Nie sądzicie?

2735 bingo Dawid! Jakieś nowe plany na ten indeks?

Też chciałem „BINGO” napisać :) chodził chodził aż dotarł do celu

Dawid. Możesz sobie żartować z przesadnej reakcji rynków na dymisję tego gościa. I oczywiście chwilowo żadna dymisja nie zepsuje nastrojów w USA. Ale patrząc na rynek szerzej to ta dymisja wiele znaczy i nawet może być początkiem końca hossy w USA. Jeżeli Trump jest naprawdę tak szalony i nie liczy się ze zdaniem chłopaków z goldman sachs to nie może się to dobrze skończyc :)

Swoja drogą Dawidzie czy przebicie 2735 na D1 nie powinno być sygnałem do L??

Już dla samej przyzwoitości i dla naszego Dawida za wytrwałość niech w końcu ten SP dobije do 2735 :) :) :)

Dawid dzięki Tobie i tej luce na us500 zarobiłem 2 razy po prawie 30pkt:)
Zamykam często trochę szybciej niż planowane TP ( w myśl złotej zasady – chytry 2 razy traci)
Pozdro i dzięki raz jeszcze.

wpDiscuz