After party, czyli opex

After party, czyli opex

przez -
36 3641
Udostępnij na:

Sygnał short w strategii „Swing short DAX Futures H4” przechodzi do lamusa jako pierwszy fail roku pańskiego 2018. Swoją drogą jestem pod ogromnym wrażeniem zachowania pozostałych uczestników rynku, którzy w zaledwie jeden kwartał stworzyli aż 8 okazji spekulacyjnych w tejże strategii.

Plusem tego faila być może będzie realizacja potencjalnego ruchu powrotnego do strefy cen uśrednionych 50-SMA, którego nadal mi brakuje od momentu zainicjowania trendu spadkowego 8 lutego 2018 r.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 467, 12 552, 12 689
Wsparcia: 12 192, 12 107, 11 969

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 329.


S&P 500 Futures

Na E-mini S&P 500 Futures wszystko zgodnie z założeniem, rynek wszedł w strefę cen uśrednionych i próbuje ataków na dolne ograniczenie tejże strefy, czyli okolice 2728.

W tej chwili pozycje krótkie z setupu z 13 marca mają około 40 punktową przewagę nad pozycjami długimi i póki nie dojdzie do naruszenia 2763.25, nie zanosi się aby ta przewaga uległa zmianie.


NASDAQ Futures

Kontrakty na NASDAQ 100 Futures „mean revertowały” zgodnie z założeniem. Można odhaczyć w statystykach. Dla przypomnienia, poziomem wejścia w pozycje krótkie na NASDAQ Futures w ramach mean reversion był dołek z 12.03.2018. Mówiąc krótko „szóstka w totka ustrzelona” – Ciąg dalszy: czy czeka nas zagłada?.

Nadchodzący tydzień może być dość ciekawy na „technologicznych kontraktach” z jednej strony możliwa kontynuacja spadku z drugiej strony kontynuacja trendu. I co w tym ciekawego? Duuuuuże zasięgi. Póki co pozycje krótkoterminowe pozycje krótkie z 13.03.2018 mają przewagę – także w najgorszym wypadku zysk z break even, czy innego mniej lub bardziej zaciśniętego stop lossa.

10-SMA i 50-SMA kluczem do sukcesu.


FTSE 100 Futures

U Brytyjczyków realizowany jest scenariusz trzech szczytów hossy zaprezentowany na początku lutego we wpisie Trend, czy konsolidacja?.

Jeżeli spadki będą kontynuowane i dojdzie do wybicia ostatniego dołka, realizacja zasięgu z trzech szczytów hossy, czyli poziom 6520 może nastąpić szybciej niż mi się wydaje.


A tymczasem w poniedziałek zapowiadają sięspektakularne przejazdy market makerów po opcyjnych grekach na wszystkich opcjach indeksowych.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

36
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
12 Comment threads
24 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Jedrzej

Ja wiem ze to malo trejdingowe i z niczym nie zwiazane…. ale ten gosc bez koszulki i do tego ten tytul z Afterparty mnie po prostu rozbraja :D

ASPA

10 patyków zaksięgowane dzisiaj. Bedziemy kontynuowac. Pozdrawiam

poczatkujacy amator

Gospodarzu czapka z głowy!
FTSE100 to mistrzostwo swiata. nawiasem mowiac gdzie mozna poczytac o tej formacji trzech szczytow hossy ..? czy to nie jest potrojny szczyt ?. czy to jakas odmiana tej formacji ? to samo sie tyczyło megafonu na DAX o którym tez nic nie wiedziałem

Martinez

Dawid, a możesz coś więcej napisać o tych opcyjnych grekach dla dyletanta w opcjach? szczerze mówiąc wydawało mi się że to wczoraj MM powinni jeździć bo przecież opcje wygasały

Martinez

oczywiście miałem na myśli piątek nie niedziele :P

eranet

Mój scenariusz bazowy, dopóki nie zamkniemy się powyżej czerwonej…

DE30EUR - Primary Analysis - Mar-18 2352 PM (1 hour).png
ASPA
ASPA

mam odmienne zdanie co do Daxa… po pierwsze mamy formacje 3 spadających i potwierdzą to lub nie w poniedzialek zamknieciem ponizej 12158. po drugie idealnie sie to obecnie wpisuje w formacje kontynuacji ktora zaklada ze zaliczymy w 60% min. 11.800. Jesli w poniedzialek niemczuchy nie wywala z kopyta to lecim w dol

ASPA

co przy obecnej sytuacji geopolitycznej jest malo prawdopodobne zeby stad poszli do gory

Kamil

Jeśli składamy zlecenie u brokera cfd na dax to zlecenie pojawia się na rynku rzeczywistym? Rozchodzi się o sytuację, gdy ktoś składa zlecenie kupna cfd na indeks dax za kilka milionów złotych. Co dzieje się z takim zleceniem? Broker gra przeciwko nam, czy wysyła je na prawdziwy rynek?