Pandemonium

Pandemonium

przez -
21 2683
Udostępnij na:

François-Marie Arouet był sławnym francuskim pisarzem epoki oświecenia. Dla większości ludzi znany jest jedynie pod pseudonimem Voltaire (Wolter) i dzieła pt. „Kandyd”. Jednak mało kto wie o zamiłowaniu Woltera do matematycznych metod ilościowych. Wraz z Charles Marie de La Condamine dorobili się fortuny na francuskiej loterii poprzez wykorzystanie obiektywnego podejścia i odnalezienia błędów w systemi loteryjnym. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie ówczesne metody ilościowe. Jak widać historia pokazuje, że obiektywizm i matematyka to nie tylko domena XX i XXI wieku. Wśród traderów można również wskazać szereg znanych traderów/spekulantów/inwestorów, którzy dzięki obiektywnemu podejściu dorobili się fortun m.in. Livermore, czy Buffett. Także dzieciaczki… obiektywizm, matematyka, analiza szeregów czasowych, metody ilościowe dają gwarancję sukcesu!


DAX Futures

Uczestnicy rynku na DAX Futures potwierdzają istnienie trendu spadkowego poprzez ustalenie nowego dołka. Tym samym można oczekiwać kolejnego swinga w górę i ustanowienie niższego szczytu w trendzie – być może tym razem pojawi się kosmetyczne podejście pod 50-SMA.

Poprzednie założenia pozostają bez zmian.


S&P 500 Futures

Sygnał zakupowy VXV:VIX ponownie generuje konkretny sygnał. Jutro ostatnia szansa na wykorzystanie sygnału.

Pozycje długie w strategii na naruszeniu szczytów świecy o największym obrocie mogłyby być już bez problemu zabezpieczone na B/E czy częściowo zredukowane. Niemniej w dni jutrzejszym pojawi się kolejna okazja na dokładkę na naruszeniu 2662.75


NASDAQ Futures

Kontrakty technologiczne znajdują się przed strefą cen uśrednionych 50-SMA wejście w tę strefę, czyli powyżej poziomu 6777.83 będzie idealną okazją dla pozycji długich.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

21
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
9 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Sebastian

Myślę sobie z tym indeksem Fang+ to kolejna świetna prognoza była Panie Dawidzie po raz kolejny czapki z głów.

Martino

Tego to się nie spodziewałem dziś. Ostatnie tygodnie z pewnością nie są nudne. Zmienność w natarciu

EsPi

Nasdaq ciągnie wszystkie rynki w dół

Antek

Dawid czy powstał sygnał pod dax swing long H4?

Rafał Z.

Apropos wpisu- z calym szacunkiem w ktorym miejscu do jasnej anielki buffet czy livermoore uzywaja obiektywnego, bazujacego na analizie ilosciowej podejscia? Podejscie buffetta jest zupelnie inne, zreszta on nie spekuluje, a angazuje srodki w spolki, ale wyznaczajac je nie bazuje na zadnym obiektywnym podejsciu. A livermoore nie wiadomo do konca jak spekulowal, bo w ani jednej z dwoch najbardziej znanych ksiazek opisujacych jego trading nie ma dokladnych informacji. Jedno jest pewne-skonczyl marnie, zarowno jako trader jak i czlowiek.

Kulfoniasty

Ciekawa informacja na temat m.in. ograniczenia dźwigni na CFD w UE. Rozumiem, że wszyscy brokerzy UE będą się musieli dostosować?

https://stooq.pl/n/?f=1226581

Piotr

Dawid a czy na dax nie mamy przypadkiem zmiany trendu na wzrostowy? patrzę na wykres cenowy i macd D1 i zauważyłem dywergencje co może oznaczać zmianę trendu…

kamil

Rozumiem, że w tych wszystkich strategiach vxv:vix nie ma sygnałów co tydzień, ale jeśli zakupowy ma do tej pory 100% skuteczność nie jest to trochę niebezpieczne?? Chodzi mi, że można się łatwo zafiksować na wyniki i po trzech, czterech udanych sygnałach, kolejne wejście może być all-in i wszystko stracić.

EsPi

Dawidzie mam pytanie. W strategii VXV:VIX tym razem zrezygnowałeś z wariantu wejścia w spekulacje po otwarciu rynku terminowego, miałeś do tego konkretny powód?? Osobiście testuje ten wariant na otwarciu terminowego i póki co w mniejszym lub większym stopniu zawsze jest na plus.