Kosmetyczne podejście

Kosmetyczne podejście

przez -
27 2336
Udostępnij na:

W czwartek handel na DAX Futures zawitał w strefę cen uśrednionych 50-SMA, tym samym można już smiało mówić o trendzie spadkowym w całej jego okazałości. Przez cały czas trwania trendu brakowało mi właśnie tego jednego elementu. Mimo iż to tylko kosmetyka, można było odczuwać pewien niedosyt.

Czwartkowa sesja zamyka się na tygodniowym oporze 12 284 i teoretycznie istnieje szansa na strzelnie 12 460. Jednak strzelenie tego poziomu podczas ostatniej sesji tygodnia jest w mojej ocenie mało prawdopodobne.

Skoro trend spadkowy to wspominane od początku jego istnienia okazje do swingów.

Swingujący w strategii DAX Futures swing long H4 mają już nieco ponad 200 pkt potencjalnego zysku, co jest dość przyzwoitym wynikiem.

W strategii DAX Futures swing short H4 sygnał do zajęcia pozycji krótkiej pojawi się poniżej poziomu 12 100 i w tym przypadku również oczekiwałbym ruchu o 200-250 pkt.

Nie wiem, czy sygnał pojawi się już jutro – raczej w to powątpiewam – jednak gdyby się pojawił to nie wcześniej jak w drugiej połowie dnia. Osobiście wolałbym przyszły tydzień – poniedziałek/wtorek.

Wsparcia i opory intraday na DAX Futures – 06.04.2018
Opory: 12 326, 12 381, 12 469
Wsparcia: 12 150, 12 095, 12 007

Punkt kierunkowy na piątek to 12 238 i to własnie poniżej tego poziomu oczekiwałbym dzikiego szorcenia zgodnego z obecnym trendem.


S&P 500 Futures

Pułapka w całej okazałości. Po wolumenie i LOP można dojść do wniosku, że ocieramy się o tzw. short squeeze. Brak płynności oznacza brak nowych kupujących lub zdecydowanie mniej kupujących.

Setup na piątek bardzo prosty i właściwie nie różni się niczym on prezentowanego tutaj przez ostatnie kilka lat.
Z racji tego, że wcześniejsze setupy generowały sygnał zakupowy to naruszenie 2658.25 będzie dobrym miejscem do realizacji zysku z potencjalnej pozycji długiej lub zajęcie nowej pozycji krótkiej.

Nowa pozycja długa na naruszeniu 2672.00.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

27
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
tomasz

Witam.
A co Dawidzie ze strukturą piviotową tygodniową. Rynek wczoraj zamknął się powyżej R2 dzisiaj utrzymuje się handel nad R1. Czy zamknięcie tygodnia powyżej R1 nie będzie sygnałem, że jednak longi w grze. Ponadto pierwszy raz od 1 lutego h4 zamknęła się na sma 200.

Przemek

Rozumiem że skoro zostało naruszone 2658,25 na S&P 500 Futures można podjąć próbę pozycji krótkiej? I co ze stop losem? Brać pod uwagę swój depozyt czy byś Dawidzie jakoś ustalił granicę: np 2672 gdzie jak napisałeś warto pomyśleć o pozycji długiej?

Dżemik

Witam . Nie zauważyłem Twojego zapytania wczoraj . USD/PLN mam zatankowane po 3,38 na S . Moodys i inni a nawet UE chwali gospodarkę PL a tu złotówka do góry

bartolini

Speku, oczywiście świetny artykuł!.
Mam do Ciebie pytanie – jak to jest, że indeks idzie na północ 3% de, a Ty mówisz, że to potwierdzenie trendu spadkowego? Proszę jeżeli możesz to wytłumacz mi to, chciałbym się czegoś nauczyć. Czytam w zasadzie Twojego bloga od tygodnia może od dwóch, ale jestem pewny że inni też chętnie doczytają gdybyś to opisał w kilku słowach, z góry dziękuję i miłego dnia i weekendu, b