WOW Spekulant

WOW Spekulant

przez -
13 2733
Udostępnij na:

Indeks S&P 500 wykonuje ruch o 1-sigma i tym samym można ponownie do statystyk wpisać, iż irracjonalne zachowanie amerykańskich retail traderów skutkuje wspomnianym ruchem. Ahhh nic tylko handlować pod irracjonalność. No może nie tylko, bo 2018 jest jak do tej pory swoistą anomalią w tego typu zachowaniach i reakcjach rynkowych. Nawet w 2008 nie było tego typu akcji.

Naruszenia strefy podażowej pomogło w wyłapaniu tego ruchu zarówno wczoraj jak i dzisiaj, co również można odhaczyć w statystykach. Niespełna 40 punktowy ruch daje niespełna $2000 potencjalnego zysku per kontrakt. WOW.

Co dalej? A dalej weekend, więc można oddać się wiosennej pogodzie. W niedzielę wyznaczyć strefy i voilà. Zdrowy i aktywny fizycznie trader to dobry trader.

Do końca sesji za oceanem jeszcze trochę zostało i kto wie, może jakiś sygnalik zakupowy w strategii VXV:VIX się pojawi? Choć póki co nie zanosi się na to.

Jeżeli sesja zamknie się poniżej strefy 50-SMA będę oczekiwać konkretnego zejścia w kolejnym tygodniu, ale o tym dopiero po 22:00, a raczej gdzieś w weekend, bo dziś już nie chce mi się patrzeć na wykresy.

Ciekawie też na DAX Futures, które zgodnie z założeniem dotarły do 200-SMA. No może tutaj trochę naciągam, bo niestety nie dotarły, zabrakło 9 punktów. No ale w tych okolicznościach, gdzie 200-SMA nie generuje żadnego sygnału u mnie, można to z ciężką ręką na sercu (czy jakoś tak to się mówi) uznać za odbicie. Czy zatem handlujących na niemieckim targu czeka okres konsolidacji? Zobaczymy.

No to udanego weekendu, pamiętajcie o stop lossach, bo mimo iż wiosna to…. licho może nie spać….

13
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o

[…] odbicie od 200-SMA – WOW Spekulant – sugeruje możliwość zjazdu do poziomu 12 257 w tym tygodniu, a następnie pojawienie się […]

Karol

Speku zawsze w formie, doczekamy się kiedyś jakiejś Twojej książki?

db.

„Co dalej? A dalej weekend, więc można oddać się wiosennej pogodzie. W niedzielę wyznaczyć strefy i voilà. Zdrowy i aktywny fizycznie trader to dobry trader.”

…i tym akcentem można podsumować praktycznie wszystko, tak wiele się w tych słowach zawiera. Trading to prosty sport, jak wie się co z czym i kiedy. Najważniejszy zdrowy rozsądek, spokój ducha i zdrowi! Brawo Dawid.

roman

Dawid.Na podstawie jakich parametrów można przewidzieć kierunek wyjścia DAXa z konsolidacji .

EsPi

Miłego weekendu i nie szalej za bardzo baik-iem żebyś cały w poniedziałek wrócił

drdax

Brawo panie Dawidzie brawo!!!

Kamil

Jak to ostatnio powiedzieli na spotkaniu „Mówisz dax, myślisz spekulant.com.pl”. Dzięki i również udanego weekendu kolego!