Prestiżowy środek tygodnia

Prestiżowy środek tygodnia

przez -
15 3926
Udostępnij na:

Zgodnie z przewidywaniem obecny tydzień przyniósł konkretne zejście na E-mini S&P 500 Futures w okolice 200-SMA – Prestiż na S&P 500 i Mercedes na DAX. Pozycje krótkie z 2655.25 zostały zamknięte, a w portfelu pojawiły się wspomniane ostatnie spekulacje na VIX Futures – Okazje na VIX Futures.

Także jedyne co mi pozostaje to poczekać na wypłaszczenie krzywej VIX Futures term structure i zaksięgowanie hajsu.

Nawiązując jeszcze do E-Mini S&P 500 Futures. Na tę chwilę cel został zrealizowany w 100%, a nawet i w 101%. Wyznacznikiem do dalszego osunięcia będzie dla mnie naruszenie poziomu 2612.25 – jeśli oczywiście dzisiaj doszłoby do ruchu w dół. Natomiast zamknięcie tygodnia poniżej 2611.25 będzie dla mnie sygnałem do jeszcze większego cofnięcia na początku maja. Warto pamiętać, że do końca efektu Halloween zostały jeszcze 3 sesje, a ten rozpoczął się z poziomu 2572.8 na indeksie S&P 500.

Jeżeli w tym tygodniu dojdzie do zamknięcia sesji powyżej 2670, oczekiwałbym ponownego ruchu na górne ograniczenie strefy cen uśrednionych 50-SMA.

Giełdowe byczki póki co jakoś niespecjalnie aktywne i mają problemy z przejęciem kontroli nad handlem.


DAX Futures

Co tu dużo pisać. Zamknięcie sesji powyżej pivota tygodniowego skutkowało atakiem na poziom oporowy, a zamknięcie poniżej punktu kierunkowego wywołało atak na poziomy wsparć. W tej chwili handel na DAX Futures odbywa się w ramach negatywnej struktury pivotowej z wyraźną chęcią na strzelenie ostatniego poziomu wsparć na ten tydzień.

Klasyczna konsolidacja w korekcie trendowej zgodnej z modelem trendowym.


FTSE100 Futures

Świetna okazja do większego shorta pojawiła się na wyspach brytyjskich na kontrakcie FTSE100 Futures (EURONEXT).


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

Dodaj komentarz

15 komentarzy do "Prestiżowy środek tygodnia"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

wpisze ktoś mily pivoty na ten tydzien?

Dawid, jeśli to możliwe napisz proszę, jak widzisz srebro w średnim terminie.

Pozdrawiam
Artur

Dawid, czy po dojściu w punkt do 200-SMA na wykresie DAX zakładasz zejście indeksu do poziomu 12257 w nadchodzącym tygodniu?

Pozdrawiam
Arttur

Scenariusze sa 2. 1 chcą zamknąć miesiąc zwrotami -stanard . Lepiej w Maju spadać z wysoka. 2 robią rgr na dziennym ale to muszą dojść do 12900

Przepraszam na tygodniowym☺

No to teraz sie wszystko wyjasni. S&P 2670 jak przejdą to spokojnie 2703 . Dax coś wygląda mi na naciaganego. Za bardzo nie chce mi sie wierzyć ze mocno pójdzie do góry. Pamiętajcie Maj sie zbliża.

Czyżby Swing h4 Long na 12524 się szykował?

Przepraszam, poprawka 12566.

Hej obserwuje http://www.market-harmonics.com ale od 2 dni nie wyświetla mi sie strona na żadnej przeglądarce czy coś się zmieniło . ?

wpDiscuz