Amerykańskie niedźwiedzie i europejskie byki w natarciu

Amerykańskie niedźwiedzie i europejskie byki w natarciu

przez -
10 1579
Udostępnij na:

Giełdowe misie w końcówce ubiegłego tygodnia przejęły kontrolę nad amerykańskim rynkiem S&P 500 i nie odpuściły do ostatnich minut.

Z resztą sam handel poniżej strefy 50-SMA, czy zachowanie równoważonego indeksu S&P 500 dobitnie to pokazują.


Tym samym nowy tydzień – podobnie jak w ubiegłym – rozpocznie się w negatywnych nastrojach.

Właściwie rozegranie E-Mini S&P 500 Futures jest dość proste i sprowadza się do zajęcia pozycji długiej na wybicie strefy 50-SMA górą lub pozycji krótkiej na odbicie od górnej strefy cen uśrednionych 50-SMA lub na wybicie tejże strefy dołem. Oczywiście tutaj mam na myśli pozycję średnio/długoterminową. Handel intraday to już zupełnie inna bajka. Nie będzie to stanowić jakieś rocket science.

Dobicie do górnego ograniczenia strefy 50-SMA będzie klasycznym przykładem wykorzystania momentum w mean reversion i w mojej ocenie najlepszym co mogłoby być to rozłożenie tego na dwie sesje.

Pierwsza sesja: wybicie 10-SMA high (potwierdzenie sygnału zakupowego)
Druga sesja: dobicie do 50-SMA high

Choć tak jak napisałem na początku, przejęcie kontroli przez giełdowe miśki może bardzo utrudnić ewentualne strzelenie 50-SMA high. Będzie to będzie, nie będzie to nie będzie. Jakoś szczególnie nie będę nad tym ubolewać.

Intraday bardzo ciekawie. Poziomem do wejścia w pozycję krótką będzie naruszenie poziomu 2623.75, a sygnałem do longa 2648 jeśli handel uprzednio odbywał się poniżej tego poziomu.

W tym przypadku intraday’owa pozycja krótka będzie miała bardzo silny wydźwięk związany z silnym momentum spadkowym oraz potencjalnym wybiciem strefy 50-SMA oraz 200-SMA.


DAX Futures

Na DAX Futures można oficjalnie mówić o zakończeniu obecnego średnioterminowego trendu spadkowego – wybicie 200-SMA 2 maja 2018. Niestety większość retaili uważa, że po trendzie wzrostowym musi nastąpić trend spadkowy. Nic bardziej mylnego.

Póki co jeden trend został oficjalnie zakończony, a o trendzie wzrostywm będzie można mówić, gdy zostanie wybity poziom 13 594.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 870, 12 941, 13 055
Wsparcia: 12 642. 12 571, 12 457

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 756.

W strategii swing long nadal obowiązuje pozycja długa.

Natomiast wejście w swingowego shorta dopiero na zamknięciu H4 poniżej 12 716 – oczywiście zakładając, że obecny układ nie zostanie zmieniony.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

Dodaj komentarz

10 komentarzy do "Amerykańskie niedźwiedzie i europejskie byki w natarciu"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

[…] wejście w longa z negacji trendu spadkowego daje nieco ponad 210 […]

[…] możnaby powiedzieć, że wszystko zgodne z założeniem. Niemniej jednak na początku tygodnia pisałem o rozłożeniu strzelenia 50-SMA high na dwie sesje, a tu taki psikus – strzelone w trzy […]

[…] jak wspominałem w ostanim wpisie, będzie cholernie trudno o strzelenie górnego ograniczenia strefy cen uśrednionych 50-SMA na […]

No to może pora, by się miś europejski obudził???

DE30EUR - Primary Analysis - May-07 1625 PM (1 day).png

albo inaczej, po wybiciu jakiego poziomu jest już nieaktualna? pytam bo wczoraj znalazłem taka analizę:
comment image

formacja nadal aktualna?? Ile godzin, dni zazwyczaj trzeba liczyć na odpalenie w dół? ps. dziś o 20 przemawia Donald?

Miś europejski śpi bo ma póki co taniejące Euro. Jednak Donald może go obudzić..

Dawid, pozwalam sobie skopiować pytanie z posta nt. strategii popytowo-podażowej na S&P 500. Mam dwa dodatkowe pytania odnośnie strategii: 1. Od stycznia, gdy na rynkach pojawiła się fajna zmienność, strategia działa rewelacyjnie. Postanowiłem sprawdziłem jak strategia działała w maju 2017, w okresie minimalnej zmienności – generalnie wyniki kiepskie, szczególnie w porównaniu do wyników z ostatnich kilku tygodni. Wystąpiły dni gdy pojawiały się sygnały kupna oraz sprzedaży, oba zakończone stratą (gdyby trzymać pozycję do końca sesji), przy MFE każdego z nich w okolicach kilku punktów. Pisałeś, że korzystasz ze strategii od 6 lat – jak sobie radziłeś ze strategią w tamtym… Czytaj więcej »
wpDiscuz