Gdzie są giełdowe byki?

Gdzie są giełdowe byki?

przez -
14 2322
Udostępnij na:

Tak jak wspominałem w ostanim wpisie, będzie cholernie trudno o strzelenie górnego ograniczenia strefy cen uśrednionych 50-SMA na E-mini S&P 500 Futures. Co prawda pierwsza sesja tygodnia wybiła 10-SMA high, jednak kontrola strony podażowej skutecznie uniemożliwiła dalszą zwyżkę. Od czterech sesji niedźwiedzie pokazują swoje pazury i póki co zdaje się, że mają pełną kontrolę nad rynkiem, co niejako potwierdza Bullish Percent Index.

bpspz Gdzie są giełdowe byki?

Generalnie nadal poluję na ciekawą okazję w mid-term lub long-term, ale tak się składa, że nie ma sie do kogo przyłączyć. Osobiście celuję w shorta i być może wejście intraday, by pozwoliło na takowe.

strefa Gdzie są giełdowe byki?

W dniu jutrzejszym okazją do shorta będzie naruszenie poziomu 2652.25. Co z tego wyjdzie – nie wiem.

Na DAX Futures giełdowe byki mogą już chyba spać spokojnie, w najbardziej negatywnym scenariuszu pozycje długie mogą polecieć na break evenie lub nieznacznych plusach. Póki co ponad 150 pkt. w zysku, co dla jednego kontraktu daje nieco ponad 3500 EUR zysku, w przypadku Mini DAX Futures jest to nieco ponad 700 EUR.

dax Gdzie są giełdowe byki?

Gdyby to wszystko ode mnie zależało, przeprowadziłbym jeszcze w tym tygodniu sesję w stylu kamień w studnię – czyli zejście ponad 250 pkt. Tak dla zasady. Pokazać giełdowym bykom, że nie będzie łatwo strzelić nowy szczyt powyżej 13 594.

W wyłapaniu potencjalnego jedno, czy dwusesyjnego tąpnięcia będzie dla mnie niezwykle przydatne wejście kontraktu w strefę cen uśrednionych 50-SMA na H1 i jej wybicie dołem.

dax strefa Gdzie są giełdowe byki?

Wybicie strefy dołem – w mojej ocenie – da sygnał do realizacji zysków z pozycji długich i ewentualnego przekręcenia się na stronę podażową. No, ale tutaj w odróżnieniu do USA, to giełdowe byki sprawują kontrolę, więc z ewentualnego kamienia w studnię może nic nie wyniknąć.

Chyba nie ma nic piękniejszego w tradingu niż analiza techniczna połączona z analitycznym sceptycyzmem i obiektywizmem.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

14
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
2 Comment threads
12 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
nieznamsie

„Chyba nie ma nic piękniejszego w tradingu niż analiza techniczna połączona z analitycznym sceptycyzmem i obiektywizmem”

no tak i dzieki temu jak spadnie na dol o 250 punktow, to bedziesz sie chwalil ze mowilees o tym, a jak urosnie, to przeciez tez o tym mowiles :D. Nie ma to jak hedgowac swoja analize i cieszyc sie ze skutecznosci.

EsPi

Czytam tego bloga od początku i Dawid kiedyś napisał że pójdzie w prawo, od tego czasu codziennie jak się budzę odpalam kompa i świece faktycznie idą w prawo :) Statystyka 100/100 poobserwuję jeszcze trochę to co piszę i może pod koniec roku puszczę coś pod tą strategię :)

euzebio

nowego szczytu nie wybili…. badzmy konsekwentni… nie ma nic piekniejszego… to fakt..-)