Minimalna presja popytowa

Minimalna presja popytowa

przez -
11 2257
Udostępnij na:

Czwartek przyniósł mimalną presję popytową zarówno na E-mini S&P 500 Futures jak i DAX Futures. W Niemczech było to związane oczywiście z wczorajszym świętem i początkiem długiego weekendu. Na E-mini niewielkie wyjście ponad strefę cen uśrednionych, które poprzedziło odbicie od jej górnego ograniczenia jakoś szczególnie mnie nie zaskoczyło. Wzrost na relatywnie niewielkim wolumenie potwierdza minimalną presję popytową.

volumen Minimalna presja popytowa

U retail traderów wywołało to przypływ dopaminy i testosteronu, co w rezultacie przełożyło się na niemal euforyczny skok optymizmu, a wiadomo jak to się kończyło w tego typu podobnych przypadkach.

nu Minimalna presja popytowa

Na VIX Futures doszło do wypłaszczenia krzywej term structure i w rezultacie spekulacja opisana w „Okazje na VIX Futures” przyniosła zysk.

term Minimalna presja popytowa

%name Minimalna presja popytowa

Okazją do pozycji długiej intraday dzisiaj będzie naruszenie poziomu 2723.50, natomiast pozycje krótkie poniżej 2716.75.


DAX Futures

Na DAX Futures handel w decyzyjnym miejscu, który powinien dzisiaj wskazać na trzy możliwości realizację zysku z pozycji długich typu swing, trzymanie tych pozycji lub ewentualne wejście w pozycje krótkie.

W strategii swing short h4 pierwszy sygnał pojawi się poniżej 12 927, co może przynieść 380 pkt. potencjalnego zysku.

swing Minimalna presja popytowa

Póki co europejskie byki wykonują swoją robotę należycie. Jeśli chodzi o realizację zysku to plan pozostaje niezmieniony, czyli takowym sygnałem będzie strefa cen uśrednionych 50-SMA na H1, gdzie już wczoraj pojawiały się pierwsze próby jej wybicia.

dax 2 Minimalna presja popytowa

Kto wie, może dzisiaj pojawi się wspominany kamień w studnię….


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

11
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] Niemniej jednak aktywność intraday nie przykuwa aż tak bardzo mojej uwagi. Indeks S&P 500 ruszył się o niespełna 1-sigma, co było sygnalizowane m.in. euforycznym wyskokiem optymizmu wśród retail traderów – Minimalna presja popytowa. […]

[…] na DAX Futures wypełnienie pozytywnej struktury pivotowej w 99,9% i tak jak wspominałem w ostatniej analizie DAX Futures, piątek będzie dla mnie kluczową sesją w kampaniach longowych (swing + 200-SMA). Jako, że […]

Mark

Widać przygotowanie do większego zjazdu na rynkach.

EsPi

Mi z fusów wyszło rano że spadnie po południu przelałem wrzątkiem i wyszło że wzrośnie jutro sprawdzę szklaną kulę i stawie pasjansa na poniedziałek będę gotowy do trejdingu :) A tak poważnie napisz coś więcej. Pozdrawiam

goldie

Zloto zakończyło korektę cel 1358 https://stooq.pl/q/?s=xauusd

goldie

Powinni podgonić gld https://stooq.pl/q/?s=gld.us

Mark

Jak poleci jankes to złoto wystrzeli na 1400

Mark

Jak dax nie ruszy na północ do 17:30 to można spodziewać się silnego odreagowania wzrostów. Takie subiektywne odczucie.

Mark

Niedźwiedzie dopiero poddałyby się w okolicach 2755, wczoraj taki mały short squeeze bardziej na pokaz. Raczej nie dojdą tak wysoko. Gratulacje za vixa.

tryptyk

niezłe jaja, niemcy w dól a amerykanie w górę

Mercedes

A gdzie jakaś muza?Widzę,że Cię dzisiaj muszę zastąpić :-) https://youtu.be/pGAk2iUalL4