Minimalna presja popytowa

Minimalna presja popytowa

przez -
11 1931
Udostępnij na:

Czwartek przyniósł mimalną presję popytową zarówno na E-mini S&P 500 Futures jak i DAX Futures. W Niemczech było to związane oczywiście z wczorajszym świętem i początkiem długiego weekendu. Na E-mini niewielkie wyjście ponad strefę cen uśrednionych, które poprzedziło odbicie od jej górnego ograniczenia jakoś szczególnie mnie nie zaskoczyło. Wzrost na relatywnie niewielkim wolumenie potwierdza minimalną presję popytową.

U retail traderów wywołało to przypływ dopaminy i testosteronu, co w rezultacie przełożyło się na niemal euforyczny skok optymizmu, a wiadomo jak to się kończyło w tego typu podobnych przypadkach.

Na VIX Futures doszło do wypłaszczenia krzywej term structure i w rezultacie spekulacja opisana w „Okazje na VIX Futures” przyniosła zysk.

vix.JPG

Okazją do pozycji długiej intraday dzisiaj będzie naruszenie poziomu 2723.50, natomiast pozycje krótkie poniżej 2716.75.


DAX Futures

Na DAX Futures handel w decyzyjnym miejscu, który powinien dzisiaj wskazać na trzy możliwości realizację zysku z pozycji długich typu swing, trzymanie tych pozycji lub ewentualne wejście w pozycje krótkie.

W strategii swing short h4 pierwszy sygnał pojawi się poniżej 12 927, co może przynieść 380 pkt. potencjalnego zysku.

Póki co europejskie byki wykonują swoją robotę należycie. Jeśli chodzi o realizację zysku to plan pozostaje niezmieniony, czyli takowym sygnałem będzie strefa cen uśrednionych 50-SMA na H1, gdzie już wczoraj pojawiały się pierwsze próby jej wybicia.

Kto wie, może dzisiaj pojawi się wspominany kamień w studnię….


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

11
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o

[…] Niemniej jednak aktywność intraday nie przykuwa aż tak bardzo mojej uwagi. Indeks S&P 500 ruszył się o niespełna 1-sigma, co było sygnalizowane m.in. euforycznym wyskokiem optymizmu wśród retail traderów – Minimalna presja popytowa. […]

[…] na DAX Futures wypełnienie pozytywnej struktury pivotowej w 99,9% i tak jak wspominałem w ostatniej analizie DAX Futures, piątek będzie dla mnie kluczową sesją w kampaniach longowych (swing + 200-SMA). Jako, że […]

Mark

Widać przygotowanie do większego zjazdu na rynkach.

EsPi

Mi z fusów wyszło rano że spadnie po południu przelałem wrzątkiem i wyszło że wzrośnie jutro sprawdzę szklaną kulę i stawie pasjansa na poniedziałek będę gotowy do trejdingu :) A tak poważnie napisz coś więcej. Pozdrawiam

goldie

Zloto zakończyło korektę cel 1358 https://stooq.pl/q/?s=xauusd

goldie

Powinni podgonić gld https://stooq.pl/q/?s=gld.us

Mark

Jak poleci jankes to złoto wystrzeli na 1400

Mark

Jak dax nie ruszy na północ do 17:30 to można spodziewać się silnego odreagowania wzrostów. Takie subiektywne odczucie.

Mark

Niedźwiedzie dopiero poddałyby się w okolicach 2755, wczoraj taki mały short squeeze bardziej na pokaz. Raczej nie dojdą tak wysoko. Gratulacje za vixa.

tryptyk

niezłe jaja, niemcy w dól a amerykanie w górę

Mercedes

A gdzie jakaś muza?Widzę,że Cię dzisiaj muszę zastąpić :-) https://youtu.be/pGAk2iUalL4