Popyt bez pomysłu

Popyt bez pomysłu

przez -
17 3663
Udostępnij na:

Ubiegły tydzień przyniósł na DAX Futures wypełnienie pozytywnej struktury pivotowej w 99,9% i tak jak wspominałem w ostatniej analizie DAX Futures, piątek będzie dla mnie kluczową sesją w kampaniach longowych (swing + 200-SMA). Jako, że popyt u sąsiadów za Odrą nie ma już pomysłu, zdecydowałem o zamknięciu pozycji długich.

Pozycja długa w strategii DAX Futures swing long H4 zostaje zamknięta na stop loss z wynikiem niespełna +430 pkt.

dax swing Popyt bez pomysłu

Natomiast wejście w longa z negacji trendu spadkowego daje nieco ponad 210 pkt.

dax sma Popyt bez pomysłu

Nadchodzący tydzień na DAX Futures to polowanie na mid-term shorta, którego aktywacja będzie związana z wybiciem strefy cen uśrednionych 50-SMA na interwale H1.

dax strefa 1 Popyt bez pomysłu

To własnie bliskość handlu tejże strefy był głównym czynnikiem przyczyniającym się do porzucenia pozycji długich.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 13 041, 13 096, 13 186
Wsparcia: 12 862, 12 807, 12 718

Punkt kierunkowy na nadchodzący tydzień na poziomie 12 952. Jak widać, nie są to poziomy jakoś szczególnie oddalone od tygodniowego pivota, więc strzelnie skrajnych wartości może być formalnością.

W przypadku zamknięcia sesji powyżej 13 041, pozycja długa zostanie wznowiona. Oczywiście przy założeniu, że nie będzie to zamknięcie na poziomie 13 186 lub w jekgo bliskich okolicach.


S&P 500 Futures

Tydzień na S&P 500 Futures rozpoczyna się z pozycją krótką z sygnału sprzedażowego w strategii na odbicie od górnego ograniczenia strefy cen uśrednionych 50-SMA. Jest to jeden z lepszych sygnałów sprzedażowych w kontekście stosunku zysku do ryzyka, co nie oznacza, że nie poleci na stop losie.

W ubiegłym tygodniu intraday’owe longi radziły sobie całkiem przyzwoicie.

Z racji tego, że w piątek największy obrót miał miejsce w pierwszych 30-minutach handlu po starcie Wall Street, w poniedziałek całkowicie neguję wejście w pozycje długie z wybicia strefy popytowo-podażowej w trakcie nocnego handlu Globex. Okazją do wejścia w shorta z naruszenia tejże strefy będzie naruszenie poziomu 2720.75.

sp500 intra Popyt bez pomysłu

O ewentualnych longach pomyślę po 15:30.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

17
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] Po niezwykle udanej kampanii wzrostowej na DAX Futures, pozycja krótka z wybicia strefy cen uśrednionych na H1 kończy się na stop lossie 3x ATR(60) na H1. Teraz jedynie pozostaje czekać z decyzjami o potencjalnym wznowieniu kampanii wzrostowej mid-term. Póki co bez pozycji na niemieckim targu, a decyzja będzie podjęta po zakończeniu dzisiejszej sesji zgodnie z przedstawionym scenariuszem longowym z początku tygodnia – Popyt bez pomysłu […]

[…] do zasady, decyzja o zamknięciu uprzednich kampanii longowych była słuszna – Popyt bez pomysłu. Gdyby jednak z jakiś powodów giełdowe byki wpadłyby na genialną ideę kontynuacji wzrostów, […]

Tomasz

Dawid futures na sp500 bardzo mocne w porównaniu do daxa który bardzo niechętnie kieruje się na północ ciekawe czy to wyciskanie w USA złych pozycji szortów czy coś innego . Znowu to zaczyna tak wyglądać że nie spadnie a rynek nie lubi prozni i może w najmniej spodziewanym momencie zrobić odwrót

Gość

Chyba powinno być 13186 ?