Czy strach ponownie zagości na rynkach?

Czy strach ponownie zagości na rynkach?

przez -
33 4040
Udostępnij na:

Wtorkowa sesja to kontynuacja dominacji pozycji krótkich intraday na E-mini S&P 500 Futures.
W potencjalnym wyłapaniu pozycji krótkich mogło posłużyć naruszenie strefy popytowo-podażowej, mi natomiast nie udało się wykorzystać tych okazji z uwagi na poranne i popołudniowe obowiązki.

W dniu dzisiejszym okazją do pozycji krótkich będzie naruszenie poziomu 2703.25, pozycje długie na naruszeniu 2717.25

Niemniej jednak aktywność intraday nie przykuwa aż tak bardzo mojej uwagi. Indeks S&P 500 ruszył się o niespełna 1-sigma, co było sygnalizowane m.in. euforycznym wyskokiem optymizmu wśród retail traderów – Minimalna presja popytowa.

Na co zwracam szczególną uwagę to wyskok indeksów VIX oraz SKEW po wczorajszej sesji.

VIX, czyli indeks zmienności implikowanej (oczekiwanej) wzrasta m.in. wtedy, gdy uczestnicy rynku opcyjnego oczekują zwiększonej zmienności.

Natomiast indeks SKEW wzrasta, gdy obecność strony popytowej na opcjach call jest minimalna, dodatkowo pojawia się zwiększona presja podażowa sprzedających opcje call oraz dochodzi do wzmożonego zabezpieczania portfeli poprzez opcje put.

Dla mnie jako typowego retaila jest to jasny sygnał do pojawienia się większego ruchu na indeksie S&P 500 i jego pochodnej w najbliższych sesjach, a statystyka i analiza techniczna podpowiadają, że będzie to ruch w dół.

Póki co pozycja krótka mid-term z 9-go maja czeka, a czas pokaże jak zakończy się ta spekulacja.

Na DAX Futures bez zmian, short z 14-go maja.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

33
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
26 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Waldek

Tenkan sen na dax na d1 rosnie prawie pionowo i jest na 12970 dax ucieka w gore na h4 jest ciut wyzej 13020 na h1 13050 ciekawe jak dlugo utrzymaja tempo dla mnie s za ryzykowne na razie wchodze gdy kurs zejdzie ponizej tenkan sen na d1

Chellenger

Specjalista od Ichimoku się znalazł ; )

Waldek

Coz kazdy orze jak moze nie wszyscy maja w miare sztywne zasady

tomek

Dawid w którymś z wpisów poruszałeś temat trójkąta na spx ,teraz można powiedzieć że jesteśmy po wybiciu a nawet cofnięciu idealnie do linii myślisz że to podpucha czy w ogóle nie bierzesz go pod uwagę ?

Łukasz

Witam,

Mam pytanie, czy jest jakiś target dla pozycji krotkiej mid-term?

Olek

Czy można gdzieś mieć skew intraday? Na stockcharts.com jest tylko eod, w saxo też jest tylko eod.

Mark

jak już o dywergencjach to zostawię wam

Peter Brandt:
For stock market bears anticipating another 2007/2008 — then we had big bearish divergence between breadth and price, today we have big bullish divergence. $NYA $RTY_F

Gość

Gospodarzu czy sygnał sprzedażowy został zanegowany? (zamknięcie świeczki H4 powyżej 10 SMA high na D1)

Gość

Oj sorki błąd :) Na H4 oczywiście :)

nie znafca

nie wydaje mi się aby poszło w short. dolar się umacnią a giełdy nie spadają, 10 letnie obligacje 3.07 pp a giełdy nie spadają. przypomnij sobie jaka była panika na giełdach jak 10cio łatki przebiły 3.00 pp.
czytam Twoje analizy od około miesiąca, piszesz ze będzie spadać a to konsekwentnie rosnie

Mark

rzeczywiście konsekwente wzrosty. od 3 dni spadki, a od kwietnia do maja to tak konsekwentnie rośli, że nie zauważyli, że mają monitory do góry nogami ^^

nie znafca

Mark zerknij na dax na w1. było 12tys punktów a jest 13tys. jakbyś czytał mój wpis że zrozumieniem to wiedzialbys że chodziło o 30 dni a nie o 3. i kto tu ma ekran do góry nogami?

Mark

to dax czy sapina? bo jak dax to speku od grubo ponad miesiaca pisze tylko o longach i chyba coś tam wspomniał raz o spadku jak odbili od średniej, spadli i teraz tylko long

nie znafca

no to cytuję wpis speku z 26.04
W tej chwili handel na DAX Futures odbywa się w ramach negatywnej struktury pivotowej z wyraźną chęcią na strzelenie ostatniego poziomu wsparć na ten tydzień

Hanka

Dzień dobry, ale to już jest manipulacja z pana strony bo cały cytat brzmi tak:

„Zamknięcie sesji powyżej pivota tygodniowego skutkowało atakiem na poziom oporowy, a zamknięcie poniżej punktu kierunkowego wywołało atak na poziomy wsparć. ”

Jak dzień zamknał się poniżej pivota i doszło do spadku, można było sporo zarobić, więc 26 kwietnia już były shorty z wcześniejszych dni i tego samego dnia pojawił się long. http://spekulant.com.pl/2018/05/06/amerykanskie-niedzwiedzie-europejskie-byki-natarciu/ musi pan być bardzo nierozgarniętym człowiekiem.

łona

Na samym dole jest napisane: „Analizy zawarte w publikacjach autora strony spekulant.com.pl nie mogą być uznane za jakiekolwiek rekomendacje i wyceny”….itd.
Wszystko w temacie.
Lubię ten blog i nie robię wyrzutów autorowi, bo to niedojrzałe.

nie znafca

łona – ja tego bloga czytam tylko z czystej ciekawości, zresztą jak wiele innych blogów. Nie kieruje się swoimi decyzjami na podstawie tego że ktoś napisał, że urosnie albo spadnie. Wyraziłem grzecznie swoją opinię, ale widzę że tu tego nie można robić bo odrazu jest hejt i obrażanie. Gdyby speku nie chciał aby inni się wypowiadali to nie robiłby otwartego forum…tak sądze.

obserwator

przecież to jest totalnie wyrwane z całego kontekstu wpisu