Niezdecydowanie i strach w ataku

Niezdecydowanie i strach w ataku

przez -
4 2491
Udostępnij na:

Po niezwykle udanej kampanii wzrostowej na DAX Futures, pozycja krótka z wybicia strefy cen uśrednionych na H1 kończy się na stop lossie 3x ATR(60) na H1. Teraz jedynie pozostaje czekać z decyzjami o potencjalnym wznowieniu kampanii wzrostowej mid-term. Póki co bez pozycji na niemieckim targu, a decyzja będzie podjęta po zakończeniu dzisiejszej sesji zgodnie z przedstawionym scenariuszem longowym z początku tygodnia – Popyt bez pomysłu

Oczywiście ciekawszą sytuację rynkową z perspektywy analizy technicznej można zaobserwować za oceanem.


S&P 500 Futures

Relatywnie wysokie odczyty indeksów strachu, którę związane są z aktywnością amerykańskich instytucji na rynku opcyjnym powodują to co powodują, czyli niezdecydowanie. Albo inaczej, niechęć do większych wyskoków w górę w obawie przed tzw. czarnym łabędziem. Oczywiście strach ma charakter krótkotrwały i nie będzie się utrzymywać w nieskończoność. Póki co wszystko w granicach normalnej dziennej zmienności.

Niezdecydowanie jest dobrze widoczne w handlu intraday, gdzie pozycje krótkie i długie z naruszeń stref popytowo-podażowych jakoś niespecjalnie profitowały, a co więcej można powiedzieć, że powodowały straty. Co prawda minimalne, ale zawsze straty.

Także założenia co do średniego terminu pozostają niezmienione – pozycja krótka. Intraday na tę chwilę daje dobre okazje zarówno dla potencjalnych pozycji długich jak i krótkich, no może z pominięciem dzisiejszej sesji. Na intraday nie mam czasu, więc omijają mnie zyski i straty.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

4
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
drdax

Witam wszystkich

dla znudzonych nieustannymi praktycznie wzrostami przez ostatnie lata, mam coś co powinno zaciekawić :)

pozdrawiam……

DAXmala5.jpg
daxduza5.jpg
Pat

Szkoda że ja tak nie potrafię: przewidzieć dokładnej ścieżki jaką będzie podążał index do 2020 :(

solo

nie wkurza Cię jak pozycja wylatuje na sl i rynek później zawraca tak jak teraz na daxie?