Futures, czyli nie daj się zwariować

Futures, czyli nie daj się zwariować

przez -
29 4710
Udostępnij na:

Myślenie przeciętnego retail tradera jest stosunkowo proste w swojej istocie i nie stanowi tzw. rocket science. Szczególnie tyczy się to retail traderów uprawiających tzw. day trading bez jakichkolwiek reguł/zasad, czy handel przy braku zdrowego rozsądku. Nie ma co ukrywać, czyli tyczy się to większości retaili – nie wiem, czy zdecydowanej większości, ale większości. Można to kiedyś zbadać.

Niemniej jednak ta prostota w myśleniu jest łatwa do przewidzenia i dość łatwa do wykorzystania, szczególnie gdy wywołuje skrajne zachowania typu euforyczny pesymizm lub optymizm na rynku. O day traderach jeszcze napiszę, bo jest to dość ciekawe w przypadku ostatnich kilkunastu sesji DAX Futures, ale poświęce na to osobny wpis.


S&P 500 Futures

Średnioterminowi retail traderzy są hurra optymistycznie nastawieni co do amerykańskiego rynku, więc w kontrariańskim podejściu jest to oznaka szykującego się zejścia od 2% do 4% w ciągu najbliższych kilkunastu sesji.

nulong 1 Futures, czyli nie daj się zwariować

W odróżnieniu od krókoterminowych euforii, gdzie spadek występuje w przeciągu paru sesji, zajmowanie pozycji krótkich tu i teraz może być lekko ryzykowane w zależności od tego w jakiej kondycji rynkowej znajduje się handel. Niemniej jednak od kilku sesji, wszelkie podejścia na S&P 500 są wykorzystywane do zajmowania pozycji krótkich short-term, a zejśćia do realizacji zysków. Widać to dobrze na przykładzie komponentów FANG PLUS.

fangplus 1 Futures, czyli nie daj się zwariować

Tym samym próbą wyłapania takowego ruchu w dół może być dzisiejszy sygnał sprzedażowy intraday. Co zdaje się bezpieczniejszym podejściem z uwagi na to co wyżej.

esf sell Futures, czyli nie daj się zwariować

Co prawda pierwszy sygnał pojawił się w nocy i z oczywistych powodów nie został wykorzystany. Rynek natomiast dał okazję do wejścia w spekulację drugi raz.

pozycje2 Futures, czyli nie daj się zwariować

Jak widać powyżej, „anomalia” na TVIX została wykorzystana i jedyne co teraz należy zrobić to czekać na zysk lub w najgorszym wypadku break even.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

29
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Orno

Arkusz podaży puchnie u Niemca od zleceń sprzedaży od trzech dni, a popyt jakby się skurczył. Dzisiaj longowcy skakali w popłochu jak młode kozy na wybiegu. Wygląda na to, że najbliższe dni bedą spadkowe. Jeszcze trochę a kurs osięgnie minimum majowe.

Wroclove

Zależy jak zachowają się sprzedający u hamburgerów. Potrzebne byłoby cofnięcie poniżej 2700 i tam rozliczenie kontraktu, w innym razie kupujący uznają to za sygnał konsolidacyjny i ponownie 2730-40. Narazie helmuty nie idą w parze z hamburgerami, gdy u nas cieszyli się lipcowym w usa nie wiedzieli co i jak. Teraz u helmutów robi sie ciasno bo koncentrowali shorty od parunastu dni między 12800 a 13200, ale nikt nie kupuje tego zjazdu i tu może być pies pogrzebany, albo będą handlować tymi shortami w ciasnym 400 punktowym zasięgu.

waldek

nie wiem czy czasami nie ma jakiegoś terminu co do którego amerykanie chcą utrzymać ta konsolę,
np koniec miesiąca czy jakies rozliczenie bo czytelny sygnał sprzedazy jest według mnie w londynie na temat daxa się nie wypowiadam, a wig20 własciwie lezy na 2200 i nie ma siły sie ponieść

Bartek

jak poprowadziłem linię 200 Sma i 50 Sma na D1 sp@500, to datą przecięcia się 50 przez 200 będzie 14 czerwca, data urodzin Donalda Trumpa, oczywiście średnie są pochodną ceny, więc zjazd powinien być wcześniej. :)

solo

Najpierw poprzewozili shorty, a teraz przewożą longi, ale bardziej niż shorty. Na moje próbują łamać trend na godzinówkach. Nastawienie na spadek do 12500/450

dax.JPG
waldek

dopiero jak amerykanie odpuszczą może się coś z daxem zadziać.
Nasdaq narazie nie odpuszcza i ciągnie SP500 w górę.
według mnie narazie zwała odwołana :(

Wroclove

Nasdaq może nie odgrywa kluczowej roli, ale amerykanie rzeczywiście muszą odpuścić tak jak napisałem wyżej.

Orno

Ponoć jak na niemieckim targu spadnie to wszyscy pozarabiają, bo znowu wskoczyli na jak zwykle bezbłędnie wyniuchanym dołku i wyskoczyli na nieomylnie wyniuchanej górce.

staś

Na dziennym sp robią ładny młotek :-)

Orno

Kolega to chyba z bankiera :-)

staś

Czemu od razu z bankiera?
Ubliżyłem komuś, czy jak?
Ważne, że przyniosło zysk. Każdy ma swoją metodę.
A kolega może od Zaorskiego?

Orno

A bo zalatuje bankierem „ładne młotki” „ładne doji” tego tam pełno :-) Kto to jest Zaorski?

staś

Haha, ok. Wpisał się dokładnie w zaznaczone poziomy. Jestem grafikiem i chyba dlatego napisałem, że ładny :-)

tomek

Strasznie się robi jakiś ci trójkąt rysują :) na spx

Olo

Trójkąty i kwadraty…Dawid Podsiadło??

tomek

Było widać więc napisałem i patrz się zrealizował

EsPi

Pachnie konsolidacją na tym poziomie i bujanie od bandy do bandy parę dni, później albo w jedną albo w drugą

solo

Czy to rozjechanie walcem pozycji długich? -250 punktów na dax w zaledwie kilka godzin, a dziś kilkadziesiąt minut i ponad 150 punktów zjazdu.

waldek

Jadą nareszcie, mam nadzieję że wszytstkie wyskoki nagłe w górę mamy juz za sobą.

Waldek

Mnie wyrzucilo narazie mam dosyć

skejcior

SWING S DAX future nadal na 13020?