Czarna dziura

Czarna dziura

przez -
8 2251
Udostępnij na:

Okej, od 10 maja popyt na S&P 500 Futures jest bez jakiegokolwiek pomysłu, co faworyzowało stronę podażową, ale do grona bez pomysłu dołącza również strona podażowa. Wynikiem tego niezdecydowania jest 3-tygodniowa konsolidacja handlu na E-mini S&P 500 Futures.

Co w tym wszystkim jest najciekawsze to moja pozycja krótka mid-term znajdująca się 10-punktów poniżej dolnego ograniczenia konsoli, co z perspektywy minionych 3 tygodni jest lekko dziwaczne. No, ale nie będę tutaj rozczulać sie nad rozlanym mlekiem. O timingu wejścia w tę pozycję wspominałem parę dni temu w artykule „Szansa na handel kierunkowy”. Pozycja pozostaje i jedynie wybicie konsolidacji górą i strzelenie stop lossa będzie powodem jej zamknięcia.

Czy stop loss zostanie strzelony? Nie wiem. Jedno jest pewne, rynek co raz bardziej przygotowuje się do ruchu przekraczającego 1-sigma.

Co jest trochę ignorowane przez retail traderów mid-term, gdzie euforyczne nastroje nadal się utrzymują, co prawda nieznacznie schłodzone, ale się utrzymują.

O ile fundusze wzrostowe Rydex ekspozycję w futuresach E-mini na S&P 500 mają praktycznie zerową, może to jednak niejako wyjaśniać zachowanie retaili na futuresach. Podczas sesji, w których dochodzi do dynamicznego testu dolnego ograniczenia konsoli pojawia się wzrost wolumenowy.

Wraz ze wzrostem wolumenowym pojawia się wzrost LOP, a jak wiadomo LOP rośnie tylko i wyłącznie w jednym przypadku:

  • Kupujący otwiera nową długą pozycję, a sprzedający otwiera nową krótką pozycję.

Dla większości retail traderów kupno nowej pozycji długiej i kupno nowej pozycji krótkiej to jedyna „aktywność rynkowa”, co skutkuje pitoleniem w necie o rozjeżdżaniu walcem pozycji długich/krótkich. Oczywiście „rozjeżdżanie pozycji” jest totalną bzdurą rozpowszechnioną w środowiskach retail traderów, ale nie o tym teraz. Wracamy do konsoli, LOP i E-mini S&P 500 Futures.

Natomiast w okresie normalnegu ruchu w dół, LOP pozostaje bez zmian, a to oznacza jedno:

  • Kupującymi są osoby zamykające pozycje krótkie, a sprzedającymi są osoby zajmujące nowe pozycje krótkie

Jaki wniosek? LOP i wolumen mówi o zakumulowanej dużej ilości pozycji krótkich w przedziale konsolidacyjnym. Akumulacja nie jest robiona przez chłopców z ulicy, bo ci jak pokazują wskaźniki przepływu kapitału nastawieni są pro-wzrostowo….

No dobrze, ale jak ma się to do tego, co napisałem na początku „do grona bez pomysłu dołącza również strona podażowa”? Jest to coś na zasadzie gotowania żaby. Skoro nie ma nowych kupujących w ilościach pokaźnych to trudno będzie o większą akumulację pozycji krótkich. Gdyby był pomysł na spadek zobaczylibyśmy już go dawno. Być może strona podażowa czeka na jakiś czynnik zewnętrzny, a może chce właśnie ugotować żabę licząc na wielu kupujących przy spadkach, ale wtedy to już będzie łapanie spadających noży. Oczywiście jest to tylko luźne przemyślenie out-of-the-box i stanowi swoisty filtr do moich spekulacji. Nie powoduje decyzji w wejście w spekulację. Wszelkie wejścia w największej mierze oparta są tylko i wyłącznie o analizę techniczną wmontowaną w strategię spekulacyjną.


DAX Futures

W dniu wczorajszym zrealizowała się kampania swing short, został strzelony cel i można odchaczyć w statystykach.

Jeśli chodzi o swing longi – pozycja długa dopiero na zamknięciu H4 powyżej 13 006.

Na H1 pojawił się powtórzony pattern, który co prawda jest tylko sugestywny.

Jeżeli koncept miałby być zaburzony to przyśpieszenia spadków i pogłębienia dołków tygodniowych oczekuję poniżej poziomu 12 900 w dniu dzisiejszym.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Maciek

Dawid kojarzysz skąd można pobrać w rozsądnej cenie dane historyczne fdax tickowe? Na eurex za dane z ostatnich 4lat krzyknęli 660 euro co jest dla mnie absurdem.. ale może to też jest tyle warte, przyznam szczerze, że nawet nie wiem. Potrzebuje tego do backtestów prostego EA.

tomek

treść jest najważniejsza czy jak kto postrzega :)

powodzenia

szymon

Szacuneczek kolego za to, że masz wyjebane w innych traderów i ich pozycje. Krew mnie zalewa jak czytam w necie jakiś smieciowych trejderów co czerpią przyjemność z tego, że kogoś wywaliło na stopie albo są w longach i pierdolą, że szorty zostały zmiecione. Zajebisty blog i pisz dalej. pozdro z małopolski

Tom

„Kupującymi są osoby zamykające pozycje krótkie, a sprzedającymi są osoby zajmujące nowe pozycje długie” – nie powinno być tutaj raczej „zajmujące nowe pozycje krótkie”?

Bartek

podczas ostatniego posiedzenia FOMC właśnie na poziomie 2740 był wyznaczony pinbar na s&p500 być może duzi chłopcy czekają na dzień, w którym FOMC zaskoczy rynek:)

Wroclove

Nie do końca się z tym zgodzę. Budowanie dużej ekspozycji trwa od kilku tygodni do miesiąca, dwóch. A posiedzenie FOMC trwa parę dni, puszczenie decyzji i wyników rozmów to kwestia kilku sekund. Podobnie jak autor strony uważam, że zakumulowanych jest bardzo dużo shortów, ale nie mają kupujących i zrobiło się za ciasno.

Wroclove

spekulant – strzelili górkę to euforię od dołu trzeba widzieć, zrobiło się za ciasno. Przy takiej jeździe na edku, dax huknie z całą swoją siłą. Tak jak napisałem wczoraj trzeba obserwować hamburgerów i zasygnalizują huknięcie na daxie, a po edku widać że będzie baaaardzo mocne. pozdrowienia z gorącego i burzowego Wrocławia