Obawy potwierdzone

Obawy potwierdzone

przez -
10 2709
Udostępnij na:

Rynek już od zeszłego tygodnia przygotowywał się do cofnięcia przekraczającego 1-sigma na indeksie S&P 500, do którego doszło w dniu dzisiejszym.

Co prawda indeks SKEW po piątkowej sesji jakoś szczególnie nie wyskoczył w górę, ale przekroczył barierę 140 pkt. Kolejne sesje będą istotne z perspektywy wystąpienia potencjalnej pułapki, ale o tym w jutrzejszym wpisie.

O ile pozycje krótkie short-term na E-mini S&P 500 Futures nie mają już prawa przynieść strat, co również tyczy się również pozycji długiej na TVIX, to pozycja krótka-mid term oscyluje nadal w okolicach break even.

Na amerykańskim rynku póki co spokojnie i na razie nie rozważam dokładania pozycji krótkich mid-term. Spokojnie w kontekście zarządzania pozycjami.

Większego niepokoju na rynku spodziewałbym się w przypadku zamknięcia dnia z VXV:VIX poniżej magicznej bariery 1.00. Póki co oscylacja w newralgicznym punkcie.


DAX Futures

W kontekście dalszych spadków na niemieckim futuresie będzie dla mnie utrzymanie się handlu poniżej 200-SMA i ponowne wejście w strefę cen uśrednionych 50-SMA. Póki co kampanie szortowe są już na zdecydowanie bezpiecznych poziomach.

Utrzymanie się handlu poniżej 200-SMA będzie dla mnie oznaką zakończenia korekty w trendzie spadkowym i być może wznowienie zakończonego na początku maja trendu spadkowego.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

10
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
roman

Dawid

pułapka na dole czy pniemy się do góry na indeksach DAX SP500

Artur

Dawid, czy utrzymujący się nadal wysoko indeks SKEW w twojej perspektywie sugeruje dalszy spadek na S&P Futures?

Pozdrawiam
Artur

Waldek

Brawo gratuluje wytrwalosci a raczej konsekwencji sam na daxe nie gram raczej na nasdax a tam dalej trzymaja poziom 6900

Gie

Nie sądzisz,że spadek został wywołany strachem z powodu zamieszania we Włoszech?
Wiem,że spadek to spadek ale czy można go traktować dość poważnie średnioterminowo? Mam nadzieję,iż wiesz co mam na myśli.