Pressing w środku pola

Pressing w środku pola

przez -
18 3391
Udostępnij na:

Maj i czerwiec jakoś nigdy nie były dla mnie sprzyjającymi miesiącami do handlu, czy też pisania o handlu. Pierwsze ciepłe miesiące roku sprawiają, że handel odchodzi na zupełny bok i można poświęcić sporo czasu dla siebie po zimowej „hibernacji”. Tak też jest i w tym roku, słoneczna aura i niezbyt ciekawe okazje spekulacyjne nie są dla mnie zachęcające. Oczywiście zawsze znajdą się jakieś perełki jak:

    TVIX vs VIX
    Mean reversion na E-mini S&P 500 Futures
    Okazje na VIX Futures

S&P 500 Futures

Brak kupujących na E-mini S&P 500 Futures nie zachęca strony podażowej do śmielszych zejść, co idealnie pokazuje odbicie od strefy cen uśrednionych 50-SMA podczas wtorkowej sesji. Oczywiście tego typu obrót rzeczy nie jest zbytnio korzystny dla mojej kampanii spadkowej mid-term zapoczątkowanej 9 maja.

Sytuacja zupełnie inaczej wygląda w kontekście handlu intraday, gdzie tych okazji pojawia się bardzo wiele, a potencjalne zyski i straty mogą rozpieszczać spekulantów. Ale to intraday i grzechem byłoby marnowanie czasu na patrzenie się w ekran.

W strategii na naruszenie stref popytowo-podażowych wygnerował się sygnał zakupowy nad ranem i powtórzony po godzinie 8:00. Co prawda zasięg póki co jakoś szczególnie nie powalił na kolana, a gdyby idealnie strzelić się w górkę to zysk mógłby wynieść niespełna $350 na kontrakt. W najgorszym wypadku pozostaje break even w tym momencie.

Indeks SKEW utrzymuje się na wysokich poziomach, co może być pokłosiem wtorkowego tąpnięcia na indeksie. W każdym bądź razie prawdopodobieństwo wystąpienia silnego ruchu w jednym z kierunków jest nadal podwyższone, dlatego nie można zapominać o stop lossach dla pozycji długich, czy krótkich – coby uniknąć drenażu w portfelu.


DAX Futures

Na DAX Futures handel nie jest w stanie utrzymać się poniżej 200-SMA tym samym o potencjalnym wznowieniu trendu spadkowego jeszcze ciężko mówić. Póki co korekta ostatnich wzrostów ma miejsce.

Mimo tego została zrealizowana w 100% negatywna struktura pivotowa.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures:
Opory: 13 134, 13 231, 13 387
Wsparcia: 12 822, 12 725, 12 569

Zamknięcie H4 powyżej poziomu 12 806 wygeneruje sygnał w strategii DAX Futures swing long h4.

Sygnałem do wznowienia kampanii spadkowej będzie handel poniżej 200-SMA i wejście w strefę 50-SMA. Chyba, że pojawią się dodatkowe sygnały z potencjalnie wyższych poziomów.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

18
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
8 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
roman

Dawid , jak prognozujesz indeks FTSE100 .

tomek

Dawid można gdzieś podejrzeć arkusz rzeczywistych kontraktów na dax choćby z opóźnieniem jakimś ? Czy nie ma to sensu ze względu na tzw. pojawiam się i znikam ?

waldek

Nasdaq szybuje 7230 gdzie jest sufit ? Czy będą grali ten scenariusz :
https://independenttrader.pl/czy-czeka-nas-powtorka-z-roku-2000.html
podobno kapitalizacja Nasdaq to już 50 % SP500. Normalnie okazja . Najlepsze wydmuszki świata.

alek

Buy In First May And Go Away hehehe.

Ali

Proszę o podanie pivotow chociaż tygodniowych na dax

Darek

Gospodarzu czy takie zamknięcie s&p można traktować jako wybicie górą z konsolidacji? A jeśli tak to czy 2800 jest następnym celem? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Łukasz

Witam, czy pozycja short mid-term jeszcze ‚żyje’?

Łukasz

Na początku chciałbym podziękować za dzielenie się informacjami. Trafiłem z grupy Trading Jam Session, gdzie polecali Twojego bloga. Czytam codziennie od 2 tygodni nowe i stare wpisy i codziennie uczę się czegoś nowego. Dlaczego czytam? Mój trading zacząłem 3 lata temu w mBank od akcji, kupowałem i trzymałem. Później zacząłem trochę szkoleń brokerskich o analizie technicznej, przeniosłem się na cfd i day trading. Straciłem większość oszczędności. Od początku roku udaje mi się utrzymywać wynik dodatni. Przestałem handlować day trading, zmieniłem podejście w głowie, przestałem nastawiać się na wielkie zyski z jednej transakcji, łapię małymi garściami to co mogę. Nie porzuciłem… Czytaj więcej »