DAX Futures poniżej ciekawego wsparcia

DAX Futures poniżej ciekawego wsparcia

przez -
4 1495
Udostępnij na:

Obecny tydzień to kontynuacja handlu DAX Futures w negatywnej strukturze pivotowej. Tym samym kontrakt nadal znajduje się poniżej istotnego sugestywnego wsparcia jakim jest psychologiczna bariera 13 000 punktów. Rezultatem większej presji podażowej było zejście w strefę cen uśrednionych 50-SMA i próba utrzymania handlu poniżej 200-SMA.

dax 200 sma DAX Futures poniżej ciekawego wsparcia

Niestety nieutrzymanie się handlu poniżej 200-SMA nie skutkowało u mnie wznowieniem kampani spadkowej mid-term.

Co ciekawe było w tym tygodniu to wygnerowanie się dwóch sygnałów w strategiach swingowych.

dax swing DAX Futures poniżej ciekawego wsparcia

W obu przypadkach stosunek zysku do ryzyka nie był jakoś powalający i najprawdopodobniej spekulacje z zastosowaniem tej strategii mogłyby się zakończyć na break evenach lub nieznacznych plusach nieprzekraczających aktywności intraday – czyli niezbyt ciekawie. Nie skorzystałem, więc tak naprawdę trudno mi się wypowiedzieć na temat potencjalnych wykończeń.

Teoretycznie kampania swing short ma jeszcze rację bytu.


S&P 500 Futures

Kampania spadkowa mid-term wyleciała na stop loss’ie, co było do przewidzenia. Tak jak wspominałem kilka wpisów wcześniej, timing połączony z irracjonalnym zachowaniem retail traderów w USA sprawił, że spekulacja była po prostu zła.

W tej chwili obserwowana jest próba wykonania mean reversion na amerykańskich kontraktach S&P 500 Futures, Nasdaq Futures. Co z chęcią wykorzystam do zajęcia pozycji krótkich.

nq mean reversion DAX Futures poniżej ciekawego wsparcia

esf mean reversion DAX Futures poniżej ciekawego wsparcia

Także w zasadzie póki co nie dzieje się nic ciekawego na rynkach, co by mogło spowodować u mnie agresywniejszą spekulację kierunkową. Handel intraday pomijam, ale jeśli spojrzeć na rynek z tej perspektywy to zarówno sygnały zakupowe jak i sprzedażowe w tym tygodniu dałyby dość ciekawe zyski. Dzisiaj od rana sygnał sprzedażowy, który ewentualnie może zostać jeszce powtórzony.

esf intra 1 DAX Futures poniżej ciekawego wsparcia


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

4
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Tomasz

Pozdrowienia Dawid długa przerwa była od Twoich wpisów .jestem bardzo ciekaw twojej analizy szczególnie pod kątem usa sp500 tak ładnie gracze obronili wczoraj i wyciągnęli ze spadkowej sesji zrobili podbicię do Max sesji
nic na razie nie robią sobie z tego że za rogiem czeka podwyżka stóp .Jak aktualnie widzisz sytuacje ?czy to sygnał kupna czy raczej pułapka dla bykow?.