Irracjonalność retail traderów w USA

Irracjonalność retail traderów w USA

przez -
8 2601
Udostępnij na:

Kolejne wygasanie opcji oraz futuresów zbliża się wielkimi krokami, więc na rynku uaktywniają się traderzy i podmioty wykorzystujące do handlu tylko ten specyficzny okres. Tym samym będzie to jeden z bardziej ciekawych tygodni.


S&P 500 Futures

Piątkowa sesja w USA ponownie wywołała skrajnie optymistyczny sentyment wśród krótkoterminowych retail traderów, a jak już wiadomo tego typu sytuacje nie sprzyjają posiadaczom krótkoterminowych pozycji długich.

nu Irracjonalność retail traderów w USA

W tej chwili jestem bez pozycji na amerykańskim kontrakcie i okazji do wejścia w pozycję krótką, która być może da możliwość wyłapania krótkoterminowego cofnięcia, będę szukać na podstawie naruszeń stref podażowych. Poziomy są dynamiczne i ulegają dziennym zmianom, także w przypadku wystąpienia cofnięcia w dniu jutrzejszym, naruszenie poziomu 2766.75 będzie dla mnie bardzo dobrą okazją do shorcenia wrześniowej serii.

esf intra 2 Irracjonalność retail traderów w USA

Z racji tego, że kilka punktów niżej może pojawić się okazja do zajęcia pozycji pod mean reversion na D1, nie będę zwiększać zaangażowania, a na agresywniejszą spekulację przyjdzie czas w przypadku potwierdzenia sygnałów sprzedażowych. Tym potwierdzeniem oczywiście będzie wybicie 10-SMA low na D1.

esf mean reversion 1 Irracjonalność retail traderów w USA


DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory na Mini-DAX Futures
Opory: 12 883, 12 958, 13 080
Wsparcia: 12 639, 12 564, 12 442

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 761.

Setup na DAX nie ulega zmianie z tą różnicą, iż do spekulacji w nadchodzącym tygodniu będę wykorzystywać kontrakty mini. Czyli utrzymywanie się handlu poniżej 200-SMA daje mi sygnał do większego ruchu w dół, a patrząc na poziom punktu kierunkowego, będzie on dla mnie najbardziej kluczowy w ocenie sytuacji i podjęciu decyzji, w którym miejscu wejść w spekulację.

dax strefy Irracjonalność retail traderów w USA


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
xxxx

Byki zderza sie ze sciana w przyszlym tygodniu. Na weekendowce po spotkaniu g7 i trumpowej reakcji nie ma zludzen.