Spanish guitar….

Spanish guitar….

przez -
17 2431
Udostępnij na:

Dobry wieczór, a raczej dzień dobry dla porannych Czytelników w Polsce. Środa na rynkach jaka była taka była, mimo kilku fundementalnych bzdetów typu podwyżki stóp procentowych w USA. To tylko potwierdza moją teorię, że fundamenty nie grają żadnej roli od prawie 3 lat.

Z pewnością decyzje FED i czwartkowa EBC będą dobrą pożywką dla mediów i tych wszystkich independent blogerów lubujących się we wróżeniu z fusów makroekonomicznych i dopisywaniu historyjek typu „czeka nas kryzys”, „jest chujowo i inwestujcie w ETF’y z których dostaję prowizje od obrotu” :-)

No to nie zwracając uwagi na fundamentalny szajs, lecim z typowo technicznym koksem :-)


S&P 500 Futures

Indeks SKEW na kilka chwil przed wygaśnięciem opcji wychodzi ponad magiczną barierę 140 punktów.

skew 1 Spanish guitar....

A to oznacza jedno. Czeka nas coś dużego. Aczkolwiek co bardziej dociekliwy Czytelnik może powiedzieć „Hola, hola, ale przecież 10 czerwca pisałeś podobnie”. Oczywiście, że pisałem. Irracjonalność retaili, czyli ultra optymistyczne nastawienie na wzrosty, jakoś nieszczególnie znalazła odzwierciedlenia we wzrostach amerykańskiego indeksu S&P 500. No chyba, że dla kogoś 11 punktowy wzrost jest czymś nadzwyczajnym….

spx 1 Spanish guitar....

Fakt, indeks nie spadł, ale też nie wygenerował przy tym sygnałów sprzedażowych na kontrakcie na początku tygodnia – także obyło się bez pozycji.

Co innego dzisiaj, gdzie wygenerował się już sygnał sprzedażowy intraday, który przy dobrych wiatrach może posłużyć do wyłapania potencjalnego większego cofnięcia. Oczywiście wszystko na serii wrześniowej. Wygasająca seria już mnie nie interesuje.

esf september Spanish guitar....

A jeśli już o irracjonalności krótkoterminowych retaili to ich ultraoptymistyczne zapędy zostały zgaszone i w tej chwili pozostają neutralni.

nu 1 Spanish guitar....

Setup na Mini DAX Futures nie ulega zmianie.

17
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Artur

Panie Dawidzie, czy mógłby Pan skomentować dzisiejszą paniczną wyprzedaż srebra i złota? Czy można przypuszczać, że było to tzw. „czyszczenie stopów” i teraz rynek ruszy na północ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.
Artur

Sławek

Czesc
Spekulant mam pytanko o opcje. Czerwcowe wygasają dzisiaj, a godzina rozliczenia opcji to 13:00 czy te sa rozliczane na koniec kasowego?
Kiedyś cos mi sie obiło o uszy ze czerwcowe mają inny czas kwoty rozliczenia.
Wychodzi poziom równowagi 13150 .
jesli masz wiedzę proszę o odpowiedz
Pozdro

EsPi

SP 500 zaprasza do Shorta :)

waldek

może sp 500 zaprasza ale za to nasdaq spadł o całe 22 punkty od szczytu szczytów,
zwałka stulecia.

EsPi

Pozycje krótkie nadal w grze więc robimy drugie podejście

Gyr

To powazne oskarzenia kolego Dawidzie…

EsPi

Trend followersi mogą tak łatwo nie odpuścić. Oczywiście ruch korekcyjny jest bardzo prawdopodobny ale This is america i w tym roku uśmiechnie się do nas 2900. Puki co czekam na okolice 2740 lub 2716

Jedrzej

Dzieki za wpis. Czlowiek siedzi i kilka razy dzienie odswierza strone, coby jak najszybciej poczytac co tam splodziles :)