Ależ to było dobre – DAX Futures

Ależ to było dobre – DAX Futures

przez -
8 2134
Udostępnij na:

W ubiegłym tygodniu zakończyła sie czerwcowa seria kontraktów terminowych, której końcówka była okresem dużej nudy rynkowej dla mnie. Niemniej jednak po 2-tygodniowym wypełnianiu negatywnej struktury pivotowej na DAX Futures, giełdowe byki mogły nacieszyć się ruchem w górę, który skutkował 100% wypełnieniem pozytywnej struktury pivotowej.

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 13 152, 13 258, 13 429
Wsparcia: 12 810, 12 704, 12 533

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 981. Zamknięcie poniżej tego poziomu będzie dla mnie sygnałem do ataku na 12 810, zamknięcie poniżej 12 810 będzie dla mnie pierwszym sygnałem do utrzymania się handlu poniżej 200-SMA i głębszego cofnięcia.

Zamknięcie powyżej tygodniowego pivota nie zmienia nic. Dopiero zamknięcie powyżej 13 152 będzie miało dla mnie sygnał mocno prowzrostowy, gdzie wykorzystanie momentum może dać potencjalnie 300-400 dodatkowych punktów dla pozycji długich.

Generalnie moje nastawienie do DAX Futures pozostaje bez zmian. Póki rynek nie utrzymuje się poniżej 200-SMA, agresywna spekulacja na krótko nie wchodzi w grę u mnie. Utrzymanie się handlu poniżej tej prestiżowej średniej będzie dla mnie sygnałem do głębszego zejścia.

dax 1 Ależ to było dobre   DAX Futures

Na ten czas klasyczne mean reversion na DAX Futures, które wygenerowało dodatkowy sygnał sell – krótkoterminowy. Czyli zostało wykorzystane momentum z ubiegłego tygodnia.

dax mean reversion Ależ to było dobre   DAX Futures

W strategi swingowej, zamknięcie H4 poniżej 12 820 wygeneruje sygnał sprzedażowy.

dax swing 1 Ależ to było dobre   DAX Futures


S&P 500 Futures

Oczekiwania amerykańskich instytucji co do wystąpienia ruchu przekraczającego 1-2 sigma w kolejnych 20 sesjach są nadal podwyższone.

skew 2 Ależ to było dobre   DAX Futures

Póki co spokojne mean reversion i dominacja pozycji krótkich w strategii na naruszenie stref popytowo-podażowych.

esf strefy Ależ to było dobre   DAX Futures

Zamknięcie sesji poniżej 2779 wygeneruje u mnie sygnał sprzedażowy z zasięgiem 100-150 punktów. Oczywiście zasięg nie jest do zrobienia w jedną sesję, czy dwie. Jeśli natomiast pojawiłoby się takie tąpnięcie w ciągu jednej sesji, nie obraziłbym się wtedy. Potwierdzeniem sygnału sprzedażowego będzie zamknięcie sesji poniżej 10-SMA low.

esf sell Ależ to było dobre   DAX Futures


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
2 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
tomasz

Dawid grubo z tym stwierdzeniem -jestem pod wrażeniem !!/ale masz rację coś się szykuje …..jakby 300 pkt było tez bym się nie obraził/bo jak jechać to z grubej rury/-pozdrawiam

Waldek

Wreszcie cos sie rusza chiny dzis polecialy a za nimi nasdaq oby tak dalej

Czorcik

Dax wszystko oddał co ECB w czwartek napompował.

Martino

Dawidzie, jak masz godziny notowań u siebie, bo u mnie ździebka inaczej rysuje.

de30.png
Martino

screen DE30 z godz 13:11, chodzi mi generalnie o swinga, w moim przypadku wypada na 12795