Czy potwierdzą się amerykańskie obawy?

Czy potwierdzą się amerykańskie obawy?

przez -
10 2362
Udostępnij na:

Statystycznie mówiąc, tydzień po wygaśnięciu czerwcowych kontraktów terminowych jest najgorszym tygodniem dla indeksów giełdowych w całym roku kalendarzowym, a wszelkie obawy amerykańskich instytucji co do tego okresu znalazły odzwierciedlenie chociażby w relatywnie wysokich odczytach indeksu strachu SKEW. Masowe zabezpieczenie portfeli może zaprocentować już dziś.

Wczorajsze zamknięcie amerykańskiej sesji poniżej poziomu 2779 na E-mini S&P 500 Futures wygenerowało sygnał sprzedażowy, który procentuje już dzisiaj i jeżeli sytuacja w trakcie trwania europejskiej sesji nie ulegenie zmianie, istnieje szansa na wystąpienie tąpnięcia na indeksie S&P500 przekraczającem 1-sigma.

Zamknięcie DAX Futures poniżej tygodniowego punktu kierunkowego wygenerowało sygnał sprzedażowy, zepchnęło handel poniżej prestiżowej 200-SMA oraz strefy cen uśrednionych 50-SMA i teraz nic tylko czekać. Agresywna spekulacja z wykorzystaniem momentum na krótko tuż tuż.

Póki co na rynku pojawiła się przystawka z nadchodzącym daniem głównym i deserem. Czy główne danie będzie równie smakowite jak przystawka i nie zakończy się palącą zgagą, przekonam się już za kilka sesji.

10
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
6 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Artur

Witam Panie Dawidzie,

Kiedyś Pan napisał, że jeśli DAX wróci pod 200 SMA można założyć, że ma otwartą drogę do 11400. Czy nadal jest to wg Pana prawdopodobne?
Czy uważa Pan, że S&P ma szansę dotrzeć do 2680, bo jak na razie to trochę brakuje dynamiki w tym ruchu.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Artur

waldek

Nasdaq zupełnie nic nie bierze do siebie, dzisiaj zapewne 7800 ? bo nowy Rekord już mamy
po prostu jakaś super okazja , ludzie kupujcie bo taniej nie będzie,

dario001

Nq wskaźniki wywalone na max i trzeba czujnie obserwowac, jak sypna to – 4 % na 4h bedzie:) ustaw stopy i czekaj

EsPi

Pierwszy cel osiągnięty :) Pamiętajmy jednak że Amerykańska targ z owocami to stan umysłu a sentymenty mogą się zmienić po jednym wpisie na twitterze

Czorcik

Dawid czy według Ciebie, S&P spadnie do 200 SMA na D1?