The Grind

The Grind

przez -
6 3051
Udostępnij na:

Poniedziałek nie przyniósł zaskoczenia co do kierunku w jakim podążyły indeksy i ich pochodne znajdujące się w spectrum mojego zainteresowania. Można powiedzieć, że wszystko odbyło się tak jak tego oczekiwałem. Po tego typu sesjach wielu retaili może zadawać sobie pytania typu „taaaki ruch bez korekty?” lub „czy momentum będzie w dalszym ciągu wykorzystywane?”.


S&P 500 Futures

Performance strategii opartej o naruszenia strefy popytowo-podażowej przyniósł ciekawy rezultat. W kulminacyjnym momencie osiągająca wynik +54.75 pkt. Na zmaknięciu wynik wyniósł 34.25 pkt. – co jest bardzo pozytywnym rezultatem.

es f strategia The Grind

W dniu dzisiejszym natomiast wygenerowały się już sygnały zakupowe, jednak mogą zostać strzelone na stop loss. Póki co kontynuacja wzrostowa nie ma miejsca, ale trzeba poczekać do startu amerykańskiej giełdy. Być może byki intra-day zostaną pozytywnie zaskoczone.

es f strategia 2 The Grind

Jeśli chodzi o podejście średnio terminowe, założenia pozostają niezmienione do tych przedstawionych w analizie z 18 czerwca „Ależ to było dobre – DAX Futures”. Na ten czas zostało zrobione 78.50 pkt z oczekiwanego 100-150 pkt. cofnięcia – czyli na rynku zostało wykonane klasyczne mean reversion.

es f sell The Grind

Dolne ograniczenie strefy cen uśrednionych 50-SMA, które wczoraj okazało się wsparciem, nie winno już nim być w przypadku kontynuacji ruchu w dół. Tym samym, poniżej tejże strefy oczekuję jeszcze bardziej agresywnego spadku, co jak można się domyślić będzie dla mnie stanowić świetną okazję do dodania pozycji krótkich w ramach wykorzystania momentum.

Bardzo ciekawe jest zachowanie na Dow Jones, gdzie po raz pierwszy od 27 czerwca 2016 doszło do zamknięcia sesji poniżej 200-SMA. W 2016 tego typu zamknięcie zostało wykorzystane do zakupów, czy będzie tak tym razem? Nie wiem. Na pewno nie jest to dla mnie sygnał do zakupów. Dopiero ponowne wyjście powyżej tejże średniej może takowym być. Natomiast podobnie jak w przypadku DAX Futures, utrzymywanie się handlu ponizej 200-SMA będzie dla mnie sygnałem do mocniejszego zejścia o 5-7%. W kolejnych 2-3 sesjach winno zostać wszystko wyjaśnione.

dow jones The Grind


DAX Futures

Na DAX Futures generalnie nic ciekawego. Naruszenie wczorajszych dołków to kolejna okazja do dodania 5 pozycji krótkiej, która zarazem będzie ostatnią pozycją krótką w tej kampanii. Dla pozycji długich na chwilowe odbicie będę szukać okazji w strategii swing long – gdzie zamknięcie H4 powyżej 12 429 da mi taką okazję. Aczkolwiek poziom ten pokrywa się z istotnym poziomem wynikającym z tygodniowych wsparć i oporów Fibonacci Pivot, także potencjalny zysk może być bardzo duży lub spekulacja wyleci na stop lossie. Co jest raczej oczywiste, z uwagi iż wyłamanie wywoła duży ruch w górę, a brak takowego wyłamania po prostu zepchnie handel na niższe poziomy.

dax swing The Grind

Zamknięcie poniedziałkowej sesji poniżej istotnego tygodniowego wsparcia 12 303 znacząco zwiększa szanse na strzelenie negatywnej struktury pivotowej.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

6
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
alex

Witam,
Mam pytanie, czy wczorajszą świecę H4 z godz. 12 można traktować, jako sygnał w strategii swing long H4? Jeżeli tak, to bardzo proszę o przypomnienie jaki zasięg wchodziłby w grę?

Dakota

„Dla pozycji długich na chwilowe odbicie będę szukać okazji w strategii swing long – gdzie zamknięcie H4 powyżej 12 429 da mi taką okazję.” Nie doszło do zamknięcia powyżej sam sobie odpowiedz

drKidler

Niby tak, ale moim zdaniem od wtedy pogłębiliśmy dołki i teraz jest to juz 12 342. Tyle, że korekta zeszła sporo poniżej i to jest zagwostka. Czy traktowac to jako promocję dla długich czy zaprzeczenie sygnału. Może Przewodnik Stada się wypowie?

drKidler

a nie sorry. Tak patrzę i pominąłem tę niepełną 2-godzinną świecę z wtorku. To rzeczywiście ciągle jest 12 429 i jest nie wybite. Dawid, tę 2-godzinną traktujemy tak samo jak pozostałe 4-godzinne?

Mercedes

Znów 1:1 działa,co tu wchodzę to działa,a ja ciągle na wakacjachDawid ogarniaj terminy, bo późno się robi

IMG_20180627_145224.png