Tyle wygrać….

Tyle wygrać….

przez -
18 4981
Udostępnij na:

Na początku ubiegłego tygodnia ostrzegałem czytelników przed wzmożoną zmiennością intra-day na indeksowych kontraktach terminowych opisywanych na tej stronie, czyli głównie DAX Futures i S&P 500 Futures. Kto uważał i nie dał się ponieść spekulacyjnemu szaleństwu z pewnością zakończył tydzień z uśmiechem i zadowoleniem. Kto dał się ponieść szaleństwu tym lepiej dla innych uczestników rynku – oczywiście pomijam „Me too trader’ów” z Domów Maklerskich BOŚ, XTB, Alior i innych tworów oferujących cuda za pośrednictwem CFD… W końcu trader, a nie typowy uczestnik rynku, wykorzystuje wszelkie okazje rynkowe powodowane przez oszołomów, czy też dołączanie się do tzw. pociągów. Whatever.

Swoją drogą jestem ciekaw, czy Grzesiu Krychowiak zarobił więcej na Mundialu, czy naganiając na handel w XTB, gdzie KNF i prokuratura od kilku miesięcy działają z całą swoją dostępną mocą obliczeniową. Chociaż patrząc na chłopców i dziewczynki z KNF, ta moc obliczeniowa może być słaba….


DAX Futures

Właściwie nie ma o czym pisać. DAX Futures wykończyły książkowo negatywną strukturę pivotową. Jak to jeden z czytelników zwykł pisać w komentarzach „idealnie wyniuchany dołek”. Cel został osiągnięty i jedyne co teraz pozostaje to polowanie na „Czerwony październik”. Oczywiście cel tygodniowy, bo ten średnioterminowy 11 704 nadal w zasięgu.


Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures

Opory: 12 472, 12 579, 12 753
Wsparcia: 12 124, 12 017, 11 843

Tygoniowy pivot na poziomie…. 12 298. Z punktu widzenia struktur pivotowych zamknięcie dnia poniżej 12 124 znacząco zwiększa szanse na strzelenie 11 843.

Alternatywną dla spadków będą okazje w strategi swingowej. Na tę chwilę zamknięcie H4 powyżej 12 361 będzie stanowić dla mnie okazję do swingowej pozycji długiej.


S&P 500 Futures

Chłopców za oceanem ponownie obleciał dość spory strach… toteż w w kolejnych 20 sesjach można spodziewać się czegoś niespodziewanego :-) Jakkolwiek głupio to brzmi. Ale co zrobić… w końcu amerykańscy traderzy na potęgę ćpają amerykański koks, co tylko może przemawiać za teorią nieefektywnego rynku :-)

Generalnie poprzednie założenia nie ulegają zmianie, a wszelkie okazje intraday dla pozycji krótkich mogą być dla mnie barzo korzystne.
Co mnie natomiast ciekawi to potężna walka o 200-SMA na Dow Jones, która trwa od tygodnia.

Jeżeli uda sie utrzymać handel poniżej 200-SMA w tym tygodniu, oczekuję dość potężnego tąpnięcia na wszystkich rynkach. No własnie „jeżeli”. Czas pokaże.


VIX Futures

Polecam obserwować krzywą przyszłych kontraktów terminowych VIX Futures, które ponownie mogą dać zarobić „za darmo” – na podobieństwo kwietniowej „akcji”, która w kulminacyjnym momencie była w zysku na kilkaset procent – Okazje na VIX Futures. Jedyny koszt jaki trader może ponieść w tym przypadku to prowizje.

Dodaj komentarz

18 komentarzy do "Tyle wygrać…."

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Stary schorowany Spekulant zrobiłby wpis nowy może co? na dobry początek tygodnia;p

Również czekam, tym bardziej że SKEW Rydex wyskoczyły w górę

Witam,

Dawidzie, czy w Twojej perspektywie zamkniecie dzisiaj powyżej 200-SMA na Dow Jones daje sygnał zakupowy w perspektywie długoterminowej? Czy też muszą zostać spełnione inne warunki, na przykład utrzymywanie się powyżej 200-SMA przez 2-3 dni?

Pozdrawiam
Artur

Dawid, co sądzisz o wpisaniu Krystiana Szpenera ze Szczecina i jego spółdzielni Philson Investments na listę ostrzeżeń KNF?

A dlaczego nie miałby zostać wpisany? Zarządzał kapitałem innych bez zezwolenia i zatrudniał ludzi, którzy tą kasą obracali, a prawo jest jasne. Moim zdaniem zakończy się jedynie karą finansową albo zawiasami jeśli komuś udupił kasiorę.

Wczoraj o 12-tej świeca 4H zamknęła się na poziomie 12 366, czyli o 5 pkt. powyżej poziomu dla swingowej pozycji długiej. Następnie 3 świece 4H zamknęły się niżej. Czy nadal swing long H4 jest w grze, a jeżeli tak, to co spowodowałoby zanegowanie strategii?

Dawid czy sprawdzales czy twoje średnie działają na Fw20?

Czy na fde30 nie zostały stoplossy przesunięte na jakiś be dla wszystkich pozycji po takim zejściu? W pewnym momencie po duzym zejściu wszystko zamieniło się w stratę,a jedna z pozycji byla jezeli dobrze widze az -200pkt…?

Dzięki bardzo za analizę. Szkoda, że tak rzadko:(

wpDiscuz