Tyle wygrać….

Tyle wygrać….

przez -
18 6394
Udostępnij na:

Na początku ubiegłego tygodnia ostrzegałem czytelników przed wzmożoną zmiennością intra-day na indeksowych kontraktach terminowych opisywanych na tej stronie, czyli głównie DAX Futures i S&P 500 Futures. Kto uważał i nie dał się ponieść spekulacyjnemu szaleństwu z pewnością zakończył tydzień z uśmiechem i zadowoleniem. Kto dał się ponieść szaleństwu tym lepiej dla innych uczestników rynku – oczywiście pomijam „Me too trader’ów” z Domów Maklerskich BOŚ, XTB, Alior i innych tworów oferujących cuda za pośrednictwem CFD… W końcu trader, a nie typowy uczestnik rynku, wykorzystuje wszelkie okazje rynkowe powodowane przez oszołomów, czy też dołączanie się do tzw. pociągów. Whatever.

Swoją drogą jestem ciekaw, czy Grzesiu Krychowiak zarobił więcej na Mundialu, czy naganiając na handel w XTB, gdzie KNF i prokuratura od kilku miesięcy działają z całą swoją dostępną mocą obliczeniową. Chociaż patrząc na chłopców i dziewczynki z KNF, ta moc obliczeniowa może być słaba….


DAX Futures

Właściwie nie ma o czym pisać. DAX Futures wykończyły książkowo negatywną strukturę pivotową. Jak to jeden z czytelników zwykł pisać w komentarzach „idealnie wyniuchany dołek”. Cel został osiągnięty i jedyne co teraz pozostaje to polowanie na „Czerwony październik”. Oczywiście cel tygodniowy, bo ten średnioterminowy 11 704 nadal w zasięgu.

dax sell Tyle wygrać....


Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures

Opory: 12 472, 12 579, 12 753
Wsparcia: 12 124, 12 017, 11 843

Tygoniowy pivot na poziomie…. 12 298. Z punktu widzenia struktur pivotowych zamknięcie dnia poniżej 12 124 znacząco zwiększa szanse na strzelenie 11 843.

Alternatywną dla spadków będą okazje w strategi swingowej. Na tę chwilę zamknięcie H4 powyżej 12 361 będzie stanowić dla mnie okazję do swingowej pozycji długiej.

dax swing Tyle wygrać....


S&P 500 Futures

Chłopców za oceanem ponownie obleciał dość spory strach… toteż w w kolejnych 20 sesjach można spodziewać się czegoś niespodziewanego :-) Jakkolwiek głupio to brzmi. Ale co zrobić… w końcu amerykańscy traderzy na potęgę ćpają amerykański koks, co tylko może przemawiać za teorią nieefektywnego rynku :-)

skew Tyle wygrać....

Generalnie poprzednie założenia nie ulegają zmianie, a wszelkie okazje intraday dla pozycji krótkich mogą być dla mnie barzo korzystne.
Co mnie natomiast ciekawi to potężna walka o 200-SMA na Dow Jones, która trwa od tygodnia.

dow Tyle wygrać....

Jeżeli uda sie utrzymać handel poniżej 200-SMA w tym tygodniu, oczekuję dość potężnego tąpnięcia na wszystkich rynkach. No własnie „jeżeli”. Czas pokaże.


VIX Futures

Polecam obserwować krzywą przyszłych kontraktów terminowych VIX Futures, które ponownie mogą dać zarobić „za darmo” – na podobieństwo kwietniowej „akcji”, która w kulminacyjnym momencie była w zysku na kilkaset procent – Okazje na VIX Futures. Jedyny koszt jaki trader może ponieść w tym przypadku to prowizje.

vix Tyle wygrać....

18
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
7 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kocioł z ziołami

Stary schorowany Spekulant zrobiłby wpis nowy może co? na dobry początek tygodnia;p

EsPi

Również czekam, tym bardziej że SKEW Rydex wyskoczyły w górę

Artur

Witam,

Dawidzie, czy w Twojej perspektywie zamkniecie dzisiaj powyżej 200-SMA na Dow Jones daje sygnał zakupowy w perspektywie długoterminowej? Czy też muszą zostać spełnione inne warunki, na przykład utrzymywanie się powyżej 200-SMA przez 2-3 dni?

Pozdrawiam
Artur

Misio

Dawid, co sądzisz o wpisaniu Krystiana Szpenera ze Szczecina i jego spółdzielni Philson Investments na listę ostrzeżeń KNF?

Wilku

A dlaczego nie miałby zostać wpisany? Zarządzał kapitałem innych bez zezwolenia i zatrudniał ludzi, którzy tą kasą obracali, a prawo jest jasne. Moim zdaniem zakończy się jedynie karą finansową albo zawiasami jeśli komuś udupił kasiorę.

alex

Wczoraj o 12-tej świeca 4H zamknęła się na poziomie 12 366, czyli o 5 pkt. powyżej poziomu dla swingowej pozycji długiej. Następnie 3 świece 4H zamknęły się niżej. Czy nadal swing long H4 jest w grze, a jeżeli tak, to co spowodowałoby zanegowanie strategii?

Piotr

Dawid czy sprawdzales czy twoje średnie działają na Fw20?

Adam

Czy na fde30 nie zostały stoplossy przesunięte na jakiś be dla wszystkich pozycji po takim zejściu? W pewnym momencie po duzym zejściu wszystko zamieniło się w stratę,a jedna z pozycji byla jezeli dobrze widze az -200pkt…?

alex

Dzięki bardzo za analizę. Szkoda, że tak rzadko:(