Irracjonalności ciąg dalszy

Irracjonalności ciąg dalszy

przez -
8 5000
Udostępnij na:

Poniedziałek na amerykańskim rynku S&P 500 to kolejna sesja wzrostowa na bardzo niskich obrotach. Niemniej jednak nie zniechęciło to amerykańskiego retaila do wejścia w euforyczny nastrój i kontynuację ultra optymistycznego nastawienia.

nu 1 Irracjonalności ciąg dalszy

Także wszystko wskazuje, że już niebawem powinniśmy zobaczyć szczyt obecnego ruchu wzrostowego. Kiedy to będzie pojęcia nie mam i jakoś szczególnie mnie to nie interesuje. Bardziej w tym wszystkim istotne jest wejście w spekulację, ale na ten czas rynek nie stworzył mi okazji do wejścia na krótko.

Pierwszą taką okazją w dniu dzisiejszym byłoby zejście poniżej 2772.75, gdzie wykorzystane zostałoby momentum intraday. Jednak to tylko momentum intraday, więc niekoniecznie mogłoby pozwolić na wyłapanie pontecjalnego silnego cofnięcia pod irracjonalność amerykańskiego retaila. Niemniej jednak stosunek ryzyka do zysku byłby dość ciekawy.

esu Irracjonalności ciąg dalszy

Natomiast do wyłapania tąpnięcia posłuży mi klasyczne mean reversion, wyłapane na podstawie zejścia handlu poniżej dołków sesyjnych, w których zostały ustanowione lokalne szczyty. W dniu dzisiejszym byłby to poziom 2761,75.

mean reversion Irracjonalności ciąg dalszy

Na DAX Futures póki co bez ciekawego scenariusza tygodniowego. Handel utrzymuje się w neutralnej strukturze pivotowej i póki co bez pozycji. Nie wliczam do tego intraday, który daje szereg ciekawych okazji do spekulacji, ale nie chce mi się marnować czasu przed monitorem. Także poprzednie założenia pozostają niezmienione.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
luk

dax juz przeladowany, widac ze maja juz odpalic te 200-400 pkt w dol jedna swieczka h1/h4, jak zawsze czekaja na stany, we will see

euzebio

Rajd na jenie trwa ….

Gość

Jaki cel dla pozycji krótkich gospodorzu?

Elinstal

Umawialiśmy się na 11700 i to realizujmy :)

tomasz

Bardzo ciekawa analiza tylko Dawid ! czy nie jest bardziej życzeniowa ?faktem jest że wykupienie jest spore ,obroty niskie !-ale czy to wystarczy by nagle zmieniło się nastawienie na spadkowe hm….a indeksy w USA dalej up /ciekawe na jakich obrotach /w dniu dzisiejszym ten wzrost miał miejsce -pozdrawiam