Emocjonalny rollercoaster retail traderów

Emocjonalny rollercoaster retail traderów

przez -
3 1664
Udostępnij na:

Na początku obecnego tygodnia amerykańscy retail traderzy wykazywali się euforycznym optymizmem, który dość szybko został ugaszony na koniec wtorku i w środę. Co prawda spadki na indeksie S&P 500 zaliczyć można do kosmetycznych, niemniej skutecznie ostudziły pro-wzrostowe zapędy.

Jednak nie na długo. Wystarczyła jedna sesja wzrostowa w dniu wczorajszym, by znów amerykański retail wpadł w szał zakupowy.

Natomiast średnioterminowy retail, który od początku lipca nastawiony był na spadki, zrezygnował z alokowania kapitału w fundusze spadkowe. Co jest raczej zrozumiałe, patrząc chociażby na 3.48% wzrost indeksu od początku lipca.

Niezdecydowanie tego typu pojawiające się w bardzo krótkim okresie przeważnie świadczy o tym, iż możemy oczekiwać wzmożonej zmienności intraday.

Po rozpoczęciu nocnego handlu na amerykańskim kontrakcie E-mini S&P 500 Futures, pojawił się sygnał zakupowy w strategii na naruszenia strefy popytow-podażowej. Czy w związku z możliwością wystąpienia zwiększonej zmienności, jeszcze dzisiaj zostanie wygenerowany sygnał sprzedażowy w tejże strategii? Poziom do wejścia w shorty będzie naruszenie poziomu 2793.25.

Jeśli chodzi o mean reversion opisaną w ostatnim scenariuszu. Tym razem zakończyła się porażką. Co jest typowe do wyłapywania MR na dziennych – cholernie ciężko, ale jak już wejdzie to klękajcie narody.


VIX Futures

Krzywa VIX Futures wypłaszczyła się tym, samym podejście opisane z początku lipca dało „darmową kasę” – Tyle wygrać.

Na DAX Futures bez zmian. Handel odbywa się w sposób neutralny i nie zostały aktywowane żadne ze spekulacji w ujęciu tygodniowym.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

3
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Czorcik

Dawid a co powiesz na odczyt SKEW po piątkowej sesji?