Kumulacja hedgingu

Kumulacja hedgingu

przez -
2 2261
Udostępnij na:

Indeks S&P 500 po wczorajszej sesji ustanowił kolejny lokalny szczyt, a wzrosty ponownie zostały wykorzystane do zwiększania aktywności hedge portfeli akcyjnych. Wynikiem tejże aktywności jest wyskok indeksu SKEW do poziomu 154.25 pkt.

skew 5 Kumulacja hedgingu

Ciekawie również wygląda aktywność po stronie średnioterminowych retaili, którzy wczorajszą sesję wykorzystali do większej alokacji dolarów we wzrostowe fundusze. Czy aktywność spowoduje aktywację kontrariańskiego podejścia? Przekonam się o tym pod koniec przyszłego tygodnia.

nulong 3 Kumulacja hedgingu

Na tę chwilę na E-mini S&P 500 Futures pojawił się sygnał sprzedażowy intraday.

esu18 intra Kumulacja hedgingu

Jeżeli pojawi się większa presja podażowa wynikająca z realizacji zysków z pozycji długich, może pojawić się szansa na wyłapanie mean reversion z D1.

esu18 Kumulacja hedgingu

W tej chwili w portfelu pozycja krótka na E-mini S&P 500 Futures i pozycja długa na wrześniowych kontraktach VIX Futures.

pozycje Kumulacja hedgingu


DAX Futures

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 609, 12 669, 12 766
Wsparcia: 12 415, 12 355, 12 258

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 512.

Niemiecki kontrakt terminowy po zamknięciu sesji powyżej tygodniowego pivota, w dniu wczorajszym wypełnił w 100% pozytywną strukturę pivotową. Odejście do średnich może być dobrą okazją do wyłapania mean reversion. W tym przypadku zejście poniżej

Po wyłamaniu lokalnych szczytów, poprzednie założenia odnośnie spadku do poziomu 11 704 zostały zanegowane. Pozycje krótkie nie zostały aktywowane.

Zejście poniżej 12 669 wykorzystam do rozpoczęcia kampanii mean reversion na spadek.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

2
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Artur

Dawid, niedawno pisałeś, że jeśli DAX Futures zejdzie poniżej 200 SMA to w długim terminie można się go spodziewać poniżej 11400. Natomiast w bieżącym wpisie piszesz, iż sygnał zejścia do poziomu 11704 został zanegowany. Czy to należy rozumieć w ten sposób, że długoterminowy cel na poziomie 11400 zostaje również zanegowany w twojej perspektywie?