Raport z pola bitwy

Raport z pola bitwy

przez -
14 2234
Udostępnij na:

Prestiżowy tydzień jest nadal kontynuowany na amerykańskim rynku S&P 500. Po poniedziałkowej sesji indeks SKEW utrzymuje się powyżej poziomu 150 pkt. czyli w dalszym ciągu nie widać ucieczki z pozycji długich. Zamiast tego amerykańskie instytucje wykorzystały poniedziałek do hedgowania portfeli akcyjnych.

skew 8 Raport z pola bitwy

Z racji wystąpienia euforycznych reakcji retail traderów istnieje możliwość dalszego budowania szczytu obecnego ruchu wzrostowego. Podobnie jak w przypadku, który miał miejsce na przełomie stycznia/lutego, gdzie niesieni kilkusesyjną euforią retail traderzy wyraźnie zaznaczyli szczyt hossy wszechczasów.

nulong 5 Raport z pola bitwy

Jak widać powyżej, amerykański retail „mid-term” ostatni raz był tak euforycznie nagrzany na wzrosty w końcówce stycznia.

Czy historia się powtórzy? Tak jak pisałem w ubiegłym tygodniu, przekonam się na koniec tego tygodnia.

W tej chwili kontrakt niesiony euforią retaili konsoliduje się w dość wąskim przedziale 2790-2820, a wyskoki sentymentów „short-termn” retaili, były gaszone szybkimi 20-30 pkt. zejściami.


Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

14
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Paweł

Dzisiejsze wybicie wyglada jak buying climax albo failed rally zgodnie ze schematem wyckoffa ale jak zwykle czas zweryfikuje.

Tak ze tego

Czy ja juz mam problemy z oczyma, czy te dwa obrazki sa takie same? :)

Jedrzej

Czyli tapniecie i to spore mozliwe. ALe jak w to cudo wejsc nie gridujac w gore ? Ale tez zeby sie zalapac ? :)

Andrzej 68

Coś jest nie tak ze stronką. Z wyszukiwarki nie wchodzi. Pokazuje się komunikat „Ta domena lub usługa jest zablokowana. Skontaktuj się z operatorem usługi.” Jeżeli wchodzi się przez http://spekulant.com.pl/2018/07/24/raport-pola-bitwy/ to otwiera się bez problemu.