Bycze problemy

Bycze problemy

przez -
0 5044
Udostępnij na:

Na DAX Futures nadal utrzymuje się sentencja spadkowa, która w ujęciu dziennym póki co jakoś szczególnie nie powala, ale jednak nadal jest utrzymana i tutaj pozycje krótkie na indeksowym CFD na średni termin z 19 i 24 lipca mają się całkiem sensownie. W tej kwestii już nic nie modyfikuję i pozostawiam bez żadnych dokładek.

dax pozycje Bycze problemy

MAE dla tej spekulacji obecne wynosi 163 punkty, a MFE 233. Także przy potencjalnym spadku o 350-360 pkt. Stop Loss dla spekulacji zostanie przesunięty na +163 pkt, dając efektywny stosunek ryzyka do zysku na poziomie 1:1. Oczywiście bardziej interesowałby mnie wyższy poziom, ale jeśli rynek nie da więcej to trzeba zadowolić się tym co daje.

Niemniej jednak można się zastanawiać, co wstrzymuje byki przed kontynuacją wzrostów? Po bardzo udanym rajdzie na odbiciu od dolnego ograniczeniu formacji, a następnie jej wybiciu w górę, giełdowe byki były w stanie wykorzystać momentum na jedyne kilkadziesiąt punktów, by w kolejnych 4 sesjach spaść o 396 pkt w kolejnych sesjach.

dax formacja Bycze problemy

Czy jest to efekt wpływu miedzi jako wskaźnika wyprzedzającego, o którym wspominałem przy okazji ostatniej analizy – Czy czeka nas zagłada – kolekcja lato/jesień 2018 ?? Tego nie wiem.

miedz Bycze problemy

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 12 791, 12 878, 13 019
Wsparcia: 12 508, 12 421, 12 279

Tygodniowy punkt kierunkowy na poziomie 12 649. Na ten czas handel odbywa się w neutralnej strefie pivotowej.


S&P 500 Futures

Dzienna zmienność zrealizowana w ujęciu miesięcznym pada, a to za sprawą dość ospałego handlu w górę na bardzo niskim wolumenie. Ostatnie wyskoki amerykańskiego retaila zakończyły się dość rychłymi, aczkolwiek bardzo ograniczonymi spadkami, co w rezultacie skutecznie wystraszyło ich przed kolejnym konkretnym pakowaniem się w pozycje. Aczkolwiek krótkoterminowy retail zwęszył wczoraj okazje i po wtorkowej sesji siedzi nieznacznie w pozycjach długich na rynku akcyjnym.

nu Bycze problemy

nulong Bycze problemy

Indeks SKEW wskazuje na zakończenie aktywności hedge także Amerykanie mogą czerpać zyski z potencjalnej kontynuacji w górę, a przy okazji są zabezpieczeni na wypadek rynkowej draki. Czy ich obawy się potwierdzą? Przekonam się za 20 sesji. Póki co pojawiło się jedynie dynamiczne mean reversion.

Okazją do kolejnego wyłapania mean reversion na E-Mini S&P 500 Futures będzie zejście poniżej 2848.25.

esu Bycze problemy

W strategii na naruszenie strefy popypotowo-podażowych okazje zarówno do L jak i S w ostatnich kilkunastu sesjach. Jednak to pozycje długie intraday dawały lepsze wyniki. W dniu dzisiejszym pozycja krótka poniżej 2858.50, pozycja długa powyżej 2863.75.

esu strefy Bycze problemy

Skład portfela amerykańskiego pozostaje bez zmian, jeśli wzrosty będą kontynuowane pozycje zostaną zamknięte zgodnie z założeniem opisanym w poprzednich analizach.

pozycje2 Bycze problemy


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o