Trening czyni mistrza

Trening czyni mistrza

przez -
17 1858
Udostępnij na:

Dawno nic nie napisałem, ale generalnie nie było też o czym pisać. Do końca wrześniowej serii kontraktów terminowych pozostało jeszcze trochę czasu i pewnie marazm na blogu utrzyma się do tego czasu. Chyba, że uczestnicy rynków, na których jestem obecny, pozytywnie mnie zaskoczą i wywołają armagedon w górę lub dół.


DAX Futures

Pozycje na CFD DAX Index pozostają bez zmian. W tym momencie już tylko uskuteczniana jest maksymalizacja zysku. Odejście od poziomu wejścia jest na tyle duże, iż pozwoliło na przestawienie zlecenia stop loss na oczekiwany poziom 12 400.

Już nawet nie brałem pod uwagę kolejnych setup’ów i nie zwiększyłem zaangażowania chociażby w strategii swing short.

Pozycje trzymane do końca serii, chyba że do tego czasu zostanie strzelony cell 11 800 – 11 700. Rolować na kolejną serię nie będę. Z resztą to CFD, więc te rolowanie to takie na niby.


S&P 500 Futures i VIX Futures

Ekspozycja spadkowa na amerykańskie rynki pozostaje niezmieniona. Długa na kontrakcie vixowym pozostaje jeszcze przez tydzień i koniec. Co prawda wczorajszy wyskok o 16% wyglądał apetycznie, ale nie jest jeszcze to czego oczekuję.

Grudniowy kontrakt VIX Futures będący bazą dla strategii opcyjnej jak na razie zachowuje się spokojnie i pewnie jeszcze we wrześniu to się utrzyma. Jak wiadomo dalsze kontrakty nie reagują drastycznie na obecne zmiany indeksu VIX. Może to dawać prowizoryczne wrażenie bezpiecznej spekulacji.

Ale to tylko prowizoryczne, gdyż w przypadku szaleństwa na zmienności straty mogą być nielimitowane. Szansa na przepotężną stratę jest niska i tylko manipulacja grudniowego kontraktu mogłaby tutaj zrobić drenaż.

Jak widać, nie mam za bardzo o czym pisać, a pisanie dla samej idei pisania jest słabe. Choć ten wpis odbieram za takowy. O wiele więcej dzieje się w kampaniach intraday, ale na te nie mam zbytnio czasu i szczególnych chęci. Także intraday zostawiam intraday’owcom. Chociaż muszę przyznać, że zmienność na intraday kusi do uskutecznienia jakiejś kampanii. Może w przyszłym tygodniu jak uda się znaleźć więcej czasu.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

17
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
olo

kasowy spx new ever high zrobiony, kontraktom jeszcze troche brakuje, ciekway okres

JD00

Cześć, mogę zapytać dlaczego stop przesunięty na 12400, a nie np. 12500? Dziękuje za odp.

Tomasz

Witam Dawid mam pytanie jak widzisz amerykańskie indeksy cały czas przy maxach w odróżnieniu do daxa mibtela nie mówiąc o wigu jest to bardzo zastanawiające-czyżby ostatni gasili swiatlo ?ponadto zdumiewająca jest dla mnie ogromną słabość srebra i zlota!jestem bardzo ciekaw twojej analizy.Wrześniowej podwyżki stóp też nie unikniemy a usa mocne jak długo?jak się nie mylę hossa trwa prawie 10 lat.Czy aby te bardzo optymistyczne opinie o gospodarce nie są conajmnie podrasowywane patrz Tesla itp.

Staś

Jeśli chodzi o złoto, to być może jest to strząśnięcie rynku albo po prostu zbliża się deflacja, bo żeby walczyć z większymi cłami trzeba będzie obniżać ceny. Poza tym surowce, to „antydolary”, a dolar coraz silniejszy.

Robert

„Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.„ To chyba już nieaktualne w EU… (?)

Hihjik

Dlaczego nie ? Tak wiele się nie zmieniło większość brokerów miała indeksy 1:50

Aneta

W xtb miałam 5% depozytu zabezpieczającego wcześniej i teraz mam tyle samo, chyba nic się nie zmieniło.

Funky Koval

jakiego brokera „użytkujesz” ?

EsPi

Nie zawsze musisz dużo pisać, czasem warto wiedzieć czy przypadkiem nie pozamykałeś pozycji i zarobiony po uszy nie uciekłeś do Amazonii :) Mądrego zawsze warto poczytać obojętnie co pisze :)