Trening czyni mistrza

Trening czyni mistrza

przez -
17 2005
Udostępnij na:

Dawno nic nie napisałem, ale generalnie nie było też o czym pisać. Do końca wrześniowej serii kontraktów terminowych pozostało jeszcze trochę czasu i pewnie marazm na blogu utrzyma się do tego czasu. Chyba, że uczestnicy rynków, na których jestem obecny, pozytywnie mnie zaskoczą i wywołają armagedon w górę lub dół.


DAX Futures

Pozycje na CFD DAX Index pozostają bez zmian. W tym momencie już tylko uskuteczniana jest maksymalizacja zysku. Odejście od poziomu wejścia jest na tyle duże, iż pozwoliło na przestawienie zlecenia stop loss na oczekiwany poziom 12 400.

pozycje 1 Trening czyni mistrza

pozycje2 1 Trening czyni mistrza

Już nawet nie brałem pod uwagę kolejnych setup’ów i nie zwiększyłem zaangażowania chociażby w strategii swing short.

swing Trening czyni mistrza

Pozycje trzymane do końca serii, chyba że do tego czasu zostanie strzelony cell 11 800 – 11 700. Rolować na kolejną serię nie będę. Z resztą to CFD, więc te rolowanie to takie na niby.


S&P 500 Futures i VIX Futures

Ekspozycja spadkowa na amerykańskie rynki pozostaje niezmieniona. Długa na kontrakcie vixowym pozostaje jeszcze przez tydzień i koniec. Co prawda wczorajszy wyskok o 16% wyglądał apetycznie, ale nie jest jeszcze to czego oczekuję.

pozycje3 1 Trening czyni mistrza

Grudniowy kontrakt VIX Futures będący bazą dla strategii opcyjnej jak na razie zachowuje się spokojnie i pewnie jeszcze we wrześniu to się utrzyma. Jak wiadomo dalsze kontrakty nie reagują drastycznie na obecne zmiany indeksu VIX. Może to dawać prowizoryczne wrażenie bezpiecznej spekulacji.

vix 1 Trening czyni mistrza

Ale to tylko prowizoryczne, gdyż w przypadku szaleństwa na zmienności straty mogą być nielimitowane. Szansa na przepotężną stratę jest niska i tylko manipulacja grudniowego kontraktu mogłaby tutaj zrobić drenaż.

Jak widać, nie mam za bardzo o czym pisać, a pisanie dla samej idei pisania jest słabe. Choć ten wpis odbieram za takowy. O wiele więcej dzieje się w kampaniach intraday, ale na te nie mam zbytnio czasu i szczególnych chęci. Także intraday zostawiam intraday’owcom. Chociaż muszę przyznać, że zmienność na intraday kusi do uskutecznienia jakiejś kampanii. Może w przyszłym tygodniu jak uda się znaleźć więcej czasu.


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

17
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
11 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
olo

kasowy spx new ever high zrobiony, kontraktom jeszcze troche brakuje, ciekway okres

JD00

Cześć, mogę zapytać dlaczego stop przesunięty na 12400, a nie np. 12500? Dziękuje za odp.

Tomasz

Witam Dawid mam pytanie jak widzisz amerykańskie indeksy cały czas przy maxach w odróżnieniu do daxa mibtela nie mówiąc o wigu jest to bardzo zastanawiające-czyżby ostatni gasili swiatlo ?ponadto zdumiewająca jest dla mnie ogromną słabość srebra i zlota!jestem bardzo ciekaw twojej analizy.Wrześniowej podwyżki stóp też nie unikniemy a usa mocne jak długo?jak się nie mylę hossa trwa prawie 10 lat.Czy aby te bardzo optymistyczne opinie o gospodarce nie są conajmnie podrasowywane patrz Tesla itp.

Staś

Jeśli chodzi o złoto, to być może jest to strząśnięcie rynku albo po prostu zbliża się deflacja, bo żeby walczyć z większymi cłami trzeba będzie obniżać ceny. Poza tym surowce, to „antydolary”, a dolar coraz silniejszy.

Robert

„Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.„ To chyba już nieaktualne w EU… (?)

Hihjik

Dlaczego nie ? Tak wiele się nie zmieniło większość brokerów miała indeksy 1:50

Aneta

W xtb miałam 5% depozytu zabezpieczającego wcześniej i teraz mam tyle samo, chyba nic się nie zmieniło.

Funky Koval

jakiego brokera „użytkujesz” ?

EsPi

Nie zawsze musisz dużo pisać, czasem warto wiedzieć czy przypadkiem nie pozamykałeś pozycji i zarobiony po uszy nie uciekłeś do Amazonii :) Mądrego zawsze warto poczytać obojętnie co pisze :)