Kociokwik

Kociokwik

przez -
2 2940
Udostępnij na:

Jedna z dziewięciu wczorajszych Tatr musiała być jakaś trefna, albo to po prostu efekt dnia wczorajszego… A tak na serio. Oczywiście wpis nt. wskaźników analizy technicznej nie miał na celu obrażania kogokolwiek, mimo dość dosadnego języka. Ale wyjaśnijmy sobie jedną kwestię, ja – a raczej my – tu nic nie sprzedajemy, więc nie musimy pisać ładnie i składnie.

Co innego jeśli chciałbym sprzedawać szkolenia za pośrednictwem tej strony. Miałbym problem. Odkryłem jednak pewną magiczną rzecz. Jeśli się upokorzę, zawsze mogę wymazać dowody lub zmienić pseudonim, założyć nową stronę i tam już pisać oraz nagrywać materiały video w takim języku, który przyciągną brokerów i inne podmioty, wciskać ludkom konta i szkolenia za kilkanaście koła. Także tego… :-)

Tyle tytułem wstępu.

Póki co handel intraday odchodzi w zapomnienie. Nie udało się znaleźć wolnego czasu w tym tygodniu. W kolejnych tym bardziej będzie o to trudno. Także horyzont spekulacyjny nadal w perspektywie 2-3 miesięcy. Zauważyłem, że obniżenie pozycji i co za tym idzie ryzyka poprzez rozszerzenie zleceń stop, wpływa stosunkowo dobrze na mój komfort psychiczny.


VIX Futures – opcje na VIX Futures

Spekulacja na sierpniowym VIX Futures zakończyła się stratą. Kontrakt w dniu wczorajszym padł po 12.61, co przyniosło stratę wielkości 10,61% na tej spekulacji.

vxq8 Kociokwik

Strategia opcyjna w nieznacznej, kosmetycznej stracie. Do listopada jeszcze trochę czasu.


S&P 500 Futures

Jeżeli piątkowa sesja okaże się spadkowa na wrześniowym kontrakcie, na wykresie zaznaczony będzie kolejny szczyt w obecnym ruchu wzrostowym. Grudniowa seria kontraktów terminowych wysłała sygnał pod mean reversion.

esz8 Kociokwik

Tym samym pojawiła się pozycja krótka na grudniowej serii.

pozycje 2 Kociokwik

Niska zmienność zrealizowana działa niejako na moją korzyść, gdyż umożliwi szybkie przekręcenie się na pozycje długie w przypadku wybicia szczytu i próby ataku na poziom 3000. Do wygaśnięcia serii pozostał miesiąc, więc kto wie….

FANG+ w wyraźnym trendzie spadkowym, także przyśpieszenie wyprzedaży na gigantach z S&P 500, może się przełożyć z podwójną siłą na indeks S&P 500 i jego pochodną.

FGU18 Barchart Interactive Chart 08 24 2018 Kociokwik

Równoważony indeks S&P 500 jest jeszcze daleki od strzelenia rekordu wszechczasów, tym samym ostatni ruch na ATH na indeksie S&P 500 jest tak jakby na niby, gdzie najprawdopodobniej została wykorzystana sytuacja niskiej płynności i braku kupujących po stronie opcyjnej.

spxew Kociokwik

O wykorzystaniu indeksu równoważonego w strategiach smart-beta pisałem w ubiegłym roku – Indeksy giełdowe, wagi ich komponentów i smart beta.


DAX Futures

Na DAX setup bardzo prosty long powyżej 12 437. Short poniżej 12 346.

dax Kociokwik

W przypadku ruchu w górę może pojawić się dodatkowy sygnał long w strategii swing long h4.

dax swing Kociokwik


FTSE 100 Futures

Do obserwowanych wskakuje kontrakt na FTSE 100 i potencjalny handel w formacji megafonu lub jej wybicie.
Pozycja krótka na wybicie dołem. Pozycja długa na odbicie od dolnego ograniczenia formacji.

megafon Kociokwik


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

2
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
efix

Spekulant obsrałeś zbroję czy co że bezpodstawnie oskarżasz fxmag o plagiat? Podali przecież źródło na końcu artykułu, skąd tekst pochodzi.