Udany początek tygodnia

Udany początek tygodnia

przez -
30 2776
Udostępnij na:

Ostatni tydzień sierpnia rozpoczął się bardzo udanie, choć mam się do czego doczepić, a oczywiście chodzi o wrześniowy kontrakt na E-Mini S&P 500 Futures. O ile sama spekulacja zakładała dość szeroki stop loss to jednak błędny timing (czyli wejście) spowodował decyzję o ucięciu straty i przekręceniu się na pozycję długą. Wydawało mi się, że tak szeroki SL może wystarczyć, ale na „wydaje mi się” jeszcze nikt nie zarobił. Niemniej jednak tydzień rozpoczyna się bardzo udanie, strata z S&P 500 jest zrekompensowana zarówno strategią opcyjną na VIX Futures oraz oczywiście spekulacjami na DAX Futures – zamkniętym shortem z 12 714 przy 12 400 oraz pozycją długą z początku poniedziałkowej sesji.

Portfel w tej chwili prezentuje się następująco:

pozycje2 2 Udany początek tygodnia

pozycje3 2 Udany początek tygodnia

Stop lossy na „daxowy” cfd na poziomie +40 pkt, co na dwóch pozycjach daje +80 pkt zysku, we wtorek na otwarciu rynku przesunę o kolejne 20 pkt do góry. Jeżeli rynek nie otworzy się luką w górę to na naruszeniu poniedziałkowego szczytu dorzucę jeszcze jedną pozycję long.

Sam handel odbywa się w strefie cen uśrednionych 50-SMA, więc obecne longi traktowane są bardziej jako short-term/swing, aniżeli spekulacje na dłuższy/średni termin tak jak to miało miejsce w przypadku pozycji krótkiej.

dax sma Udany początek tygodnia

Pozycje długie mają niezbyt ciekawy stosunek ryzyka do zysku z uwagi na panujący od wielu miesięcy trend spadkowy na DAX Futures z charakterystycznym patternem „niższe szczyty, niższe dołki”.

dax trend Udany początek tygodnia

Wiadomo jednak, że żaden trend nie trwa wiecznie, więc kto wie… może wybicie strefy cen uśrednionej 50-SMA będzie kolejną okazją do zwiększenia ekspozycji w średnio terminowy long na DAX Futures. Czas pokaże.

Póki co wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, iż predykcja DAX Futures z celem 11 800 na koniec serii może zostać zrealizowana. Oczywiście należy zachować zdrowy rozsądek, więc nie będę pakować się całym kapitałem w jedną spekulację, bo to świadczyłoby co najwyżej o uprawianiu hazardu i próżno szukać w takim przypadku wspólnego mianownika z tradingiem.

Short na grudniowym kontrakcie E-Mini S&P 500 Futures pozostaje bez zmian i tutaj mam pewien plan, który jeśli się zrealizuje, będzie świetnym materiałem na książkę.

Megafon u „Anglika” czeka. Bez pozycji. W ogóle coś niemrawo na wyspach…

megafon 1 Udany początek tygodnia


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

30
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
13 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o

[…] jak wspominałem w ostatniej analizie – Udany początek tygodnia – okazją do wznowienia kampanii long byłoby wybicie górą strefy cen uśrednionych 50-SMA. […]

Tomasz

Witaj Dawid mam pytanie odnośnie bardzo dziwnej relatywnej siły usa do np daxa czy to nie jest zastanawiające? Ponadto jestem bardzo ciekaw twojej analizy np sp500 hossa w usa trwa bardzo długo……

wiktor

Cześć, mam kilka pytań. Czy opcje vix masz zamiar trzymać do wygaśnięcia, czy będziesz realizować zysk wcześniej? Dlaczego akurat wystawiłeś opcje put ze strikem 16, a nie 15 albo 14? Możesz napisać coś więcej o wyborze strike? I dlaczego wystawionych call jest dwa razy więcej od kupionych call? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

martino

Czy macie wskaźnik (działający i sprawdzony) poziomów pivot na MT5?
mój coś zaczyna wariować.

Marek

Graj realne poziomy a nie jakieś wyliczanki. Patrz gdzie były reakcje popytu i podaży w przeszlosci i oczekuj ruchu góra/dół przy danych levelach. Trade simply

Martino

Dla mnie są to jedne z realnych poziomów do zastosowania w strategiach. Od dłuższego czasu stosowane i zyskowne na mt4. Przymusowa przesiadka i szukam sprawdzonego na mt5.

Czorcik

Dawid co możesz powiedzieć o zachowaniu VIX?S&P rośnie a VIX nie chce spadać.Do tej pory było tak, że przy takich wzrostach to on codziennie spadał kilkadziesiąt centów.

Max Sinclair

stop loss dla pozycji long E-mini S&P 500 Futures na poziomie 2905. Dodatkowo w portfelu jeden kontrakt short FANG+ Futures

pozycje.PNG
pozycje2.PNG
Dżemik

Czy pln/usd przebije 3,6 w najbliższych dniach ?

filemon

Czy można prosić coś więcej o opcjach VIX?

Mateusz

Czy zbieranie S na obecnym trendzie przy tych poziomach to dobra stategia ?

Czorcik

Dawid a co powiesz o krótkoterminowym Rydex?

eranet

Dorzucę swój widok na SP500…

SPX500USD - Primary Analysis - Aug-28 0738 AM (1 day).png