DIY DAX Futures

DIY DAX Futures

przez -
9 1871
Udostępnij na:

Niestety czwartek nie przyniósł rozstrzygnięcia. Sesja taka sobie, można powiedzieć, że bez polotu i finezji. Choć każda ze stron rynkowych miała okazje do ciekawych zdobyczy punktowych na poziomie intraday. Najważniejszym aspektem wczorajszej sesji jest oczywiście pozostanie handlu na Mini-DAX Futures w strefie cen uśrednionych 50-SMA oraz patetyczne zachowanie indeksu S&P 500.

mini dax 1 DIY DAX Futures

Maksimum sesyjne wypadło dokładnie na tygodniowym oporze. Przypadek? Nie sądzę :-) Niemniej jednak kolejne podejście i kolejne okazje do „sell the ralies, bitches”. W końcu trend spadkowy to trend spadkowy. Póki co nie pojawiły się żadne sygnały, które dałyby komfort posiadania długoterminowych, ba nawet średnioterminowych pozycji długich.

Wstępny cel dla pozycji krótkich na serię grudniową/końca roku to poziom 10 850.


S&P 500 Futures

Patetyczne zachowanie S&P 500 jakoś specjalnie nie zachęca do zakupów. Generalnie cel dla wzrostów (2942.70) został niemal sięgnięty (zabrakło 1.79 pkt) i teraz przygotowujemy się do realizacji scenariusza, o którym pisaliśmy jakiś czas temu – Poranne podejście. Ze szczególnym nastawieniem na FANG+ Futures i celem 2400 na serii grudniowej.

Cała otoczka rynkowa wpływa pozytywnie na strategię opcyjną VIX Futures – także tutaj nic nie się nie zmienia. Jeśli nic się nie zmieni, będzie to spekulacja roku (choć tutaj wybór spekulacji roku będzie ciężki) oraz temat na książkę o kolejnym wykorzystaniu irracjonalności rynkowej. Oczywiście strategia nie jest kierunkowa, bo tu liczy się się zmienność, ale nie ukrywamy że największy profit osiągnie w przypadku średniego armagedonu na VIX Futures.

vix 3 DIY DAX Futures

Ale wracając do E-mini S&P 500 Futures – tutaj nadal czekam na potwierdzenie sygnału sprzedażowego, który pojawił się w środę. Będzie to okazja do zwiększenia ekspozycji w obecnej kampanii spadkowej na S&P 500 Futures.

esz8 DIY DAX Futures


FTSE 100 Futures

Kampania spadkowa póki co nie zagrożona. Wczorajszy nieznaczny wzrost nie wywołał popłochu. Co prawda handel wszedł w strefę cen uśrednionych 50-SMA, ale nie wybił jej górą. W przypadku potencjalnego wybicia, spekulacja zmieni swój kierunek na wzrostowy.

ftse100 1 DIY DAX Futures

9
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
2 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
martino

No i rozstrzygnięcie i potwierdzenie się pokazało. Wybity dołek. El Kapitano, cóż za zuchwałość! 10850!

Deser

Witam,
Czy po wyjściu na DAX dołem ze strefy cen uśrednionych 50 sma będziecie otwierać nowe pozycje s?