Co za tydzień!

Co za tydzień!

przez -
12 1968
Udostępnij na:

Piątkowa sesja na DAX Futures przyniosła oddanie kilku sesyjnych wzrostów. Uczestnikom rynku zajęło to nieco ponad trzy godziny. Szybka realizacja zysków pozycji długich countertrend? A może zwiększone zabezpieczanie portfeli pozycjami krótkimi na DAX Futures? Może jedno i drugie? A może nic z powyższego?

Jedno jest pewne. Piątek był spadkowy, przyniósł rekordowy wolumen oraz rekordową liczbę otwartych pozycji na obecnej serii. A kiedy LOP rośnie? Gdy kupujący zajmuje nową długą pozycję, a sprzedający zajmuje nową krótką pozycję.

Teoretycznie spadek notowań połączony ze wzrostem liczby otwartych pozycji jest potwierdzeniem trendu, co w tym przypadku idealnie wpisywałoby się w obecnie panujący trend spadkowy na niemieckich blue chipach. Teoretycznie, bo wyciąganie wniosków na podstawie reakcji uczestników rynku z jednej sesji to spekulacyjne harakiri. Dodatkowo obecna seria grudniowa handlowana jest na wysokiej płynności dopiero od tygodnia. Patrząc jednak z drugiej strony, „smart money” opierając się na swoich modelach wyceny mogłyby wykorzystać tego typu otoczenie rynkowe do akumulacji pozycji długich.

Z całą pewnością można również powiedzieć, że nie były to magiczno-mistyczne wierzenia polskiego retaila, w których to niewidzialna ręka rynku walczy o świecę tygodniową, miesięczną, kwartalną, czy jakąkolwiek inną. W ogóle co to jest walka o świecę? Jagiełło walczył o polskie ziemie, Sobieski bronił Europę przed Tatarami, a tu walka o świecę… widzisz i nie grzmisz…

Mini-DAX Futures opuszczają strefę cen uśrednionych 50-SMA. Niestety nie wiemy, czym to było spowodowane. Magiczno-mistyczna walka o świecę, czy też jakiś automagiczny proces nieznany nikomu. Na całe szczęście powody tego i owego nas za bardzo nie interesują, na pewno nie w tym przypadku.

mini dax Co za tydzień!

Jeżeli trend spadkowy będzie kontynuowany to naruszenie piątkowych dołków może zmobilizować pozostałych uczestników do większych reakcji podażowych. Tak jak miało to miejsce w poprzednich sesjach spadkowych po ustanowieniu niższych szczytów.

mini dax2 Co za tydzień!

Tygodniowe wsparcia i opory na Mini-DAX Futures
Opory: 12 385, 12 449, 12 553
Wsparcia: 12 177, 12 113, 12 009

Tygodniowy pivot na poziomie 12 279.

Kampania spadkowa na DAX Futures nie uległa zmianie i w dalszym ciągu celujemy w poziom 10 850 na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy. Oczywiście poziom ten nie zostanie sięgnięty w trakcie jednej sesji, a trendy składają się z niższych szczytów. Także kolejny niższy dołek może być okazją do realizacji zysku, a kolejny niższy szczyt okazją do wznowienia kampanii spadkowej z cenami powyżej sprzedaży. Czas pokaże.

12
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Wilk

Big Boss – możesz wytłumaczyć tudzież wyrysować z skąd Tobie wychodzi 10850 na Dax Futures?

Artur A

Czy w piwocie tygodniowym nie zaszła pomyłka? Nie powinno być 12 279

Marek

„Niestety nie wiemy, czym to było spowodowane. Magiczno-mistyczna walka o świecę, czy też jakiś automagiczny proces nieznany nikomu. ”

Dax chyba spadł w reakcji na przecenę indexu Włoskiego? Może banki są zaangażowane w tamtejsze obligi?