DAX Futures – potrójny szczyt potwierdzony

DAX Futures – potrójny szczyt potwierdzony

przez -
29 1493
Udostępnij na:

Z punktu widzenia analizy technicznej na DAX Futures został potwierdzony wielomiesięczny potrójny szczyt. Potwierdzenie to nic innego jak wybicie najniższego dołka znajdującego się pomiędzy szczytami. Poprzez wybicie rozumiane jest ustalenie ceny końcowej dla konkretnego okresu pod lub nad danym poziomem – w zależności, czy mamy do czynienia z wybiciem górą, czy dołem.

W przypadku DAX Futures mowa jest o potrójnym szczycie składającym się z interwałów tygodniowych, którego potwierdzenie stanowi zamknięcie tygodnia poniżej dołka.

Zasięg spadku w klasycznym podejściu AT dla średnioterminowych kampanii spekulacyjnych wynosi 10 950. Dla długoterminowych kampanii jest to poziom 9 817. Sięgnięcie tego poziomu może zająć od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. Póki co najważniejszy jest poziom 10 950.

Z uwagi na powyższą analizę, nie pozostaje nic innego jak wykorzystać strategie spekulacyjne stworzone pod pozycje krótkie. Portfel został zredukowany i w tej chwili nie znajdują się w nim żadne pozycje kontraktowe na indeksy. Okazje do ponownego zajęcia miejsca z pozycjami krótkimi powinny pokazać się już w poniedziałek.

Cała kampania spadkowa DAX Futures zapoczątkowana w lipcu ma się ku końcowi i zakończy przy poziomie 10 850 – 100 pkt poniżej celu dla potrójnego szczytu. Jeżeli nie pojawi się dalszy ruch w dół, kampania zakończyła się w czwartek.

Dodaj komentarz

29 komentarzy do "DAX Futures – potrójny szczyt potwierdzony"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Dawid obstawiasz L na SP na otwarciu o 15.30 ?

„I teraz najlepsze. DAX stracił prawie -10% ale jedynie 37 sesji było spadkowych, 43 sesje były wzrostowe. Czyli przez większość czasu rósł. Ale chyba nie za dużo skoro zaliczył spadek o prawie dziesiątaka. Gdybyś handlował dzień w dzień na spadki to byś stracił hajs.” Na kanwie tych słów można zbudować prosta i skuteczna dzienna strategie na dax futures. W skrócie rynek intraday porusza przez większość czasu w konsolidacji, zatem granie zwykłych wsparć i oporów sprawdzi się na dłuższą metę na tym rynku. Uwaga raz na jakiś czas mogą spaść bądź wyjechać w górę o kilka sigm niż zwykli się ruszać.… Czytaj więcej »

Dawid gdzieś zdaje się w komentarzach pisałeś o % skuteczności i przewadze średniego zysku nad średnią stratą vs utrzymywania się na powierzchni lub powyżej :) jak byś mógł coś w temacie przedstawić będę wdzięczy
pozdrawiam

Dawid jeżeli kampania spadkowa zakończyła się w czwartek to co teraz? Kampania Long czy inna kampania Short?

Moze ktoś nie wie. W połowie tygodnia podano informację ze jednak raczej zbankrutuje Sears. Rzekomo w poniedziałek. Oczywiście sieć zwijała sie od dłuższego czasu i można sie było spodziewać ze prędzej czy pózniej moze to nastąpić ale jednak jakiś efekt psychologiczny mogło to mieć na zachowanie indeksów w USA a przynajmniej na zaprogramowanie algorytmów handlujących komputerów. Zawsze takie bankructwo moze spowodować wypadnięcie paru trupów z szafy. A potem kula śnieżna zaczęła sie nakręcać sama ku uciesze właścicieli tychże maszyn. Swoją droga wydarzenie epokowe. Kiedyś potęga kilka tys sklepów nawet najwyższy budynek swiata Sears Tower. Oczywiście upadek został spowodowany rosnąca potęga… Czytaj więcej »

Dawid, vix sygnał zakupowy, daxowi może odbicie w USA pomoc wg Ciebie w odreagowaniu?
Jak wyznaczasz w trendzie spadkowym poziomy do ponowienia pozycji krótkich ?
Np teraz jest drugie odbicie ze strefy 400-450 – jak wyznaczasz jego potencjalny zasięg?

A ile osób straci na short dax w tym czasie korekty w górę są szybkie i bolesne

wpDiscuz