Jeszcze jedna sesja spadkowa

Jeszcze jedna sesja spadkowa

przez -
24 2071
Udostępnij na:

Odczyt wskaźnika VXV:VIX na koniec czwartkowej sesji wyniósł 0.99. W strategii VXV:VIX oznacza to mniej więcej tyle, iż w piątek możliwa jest kolejna sesja spadkowa przekraczająca 1% na SPX (S&P 500). Z drugiej strony jest to wstępny sygnał zakupowy na poniedziałek-wtorek (22-23 października). Potencjalne potwierdzenie sygnału w tej strategii pojawi się dopiero na koniec piątkowego handlu.

vxv vix 2 Jeszcze jedna sesja spadkowa

Z perspektywy alokacji kapitału tak naprawdę nie zmienia się nic. Pozycja krótka na CFD indeksowym z wtorku zostaje utrzymana. Jedyne co się zmieniło to stop loss na poziomie 2800.

pozycje 1 Jeszcze jedna sesja spadkowa

Najlepszym scenariuszem byłoby zrzucenie jutrzejszego handlu na SPX poniżej poziomu 2700. Choć w obecnej sytuacji zarówno spadek jak i wzrost stwarzają sytuację win-win dla pozycji krótkiej. No może poza tą kontraktową, ale to jest longterm i tutaj ruch o 100 pkt w przeciwnym kierunku nie wpłynie w jakikolwiek sposób.

Czwartek został wykorzystany przez handlujących na krótko do zwiększenia wolumenu. Może nie jest to wolumen na podobieństwo tego z ubiegłotygodniowej wyprzedaży, niemniej jednak jest.

spy vol spx Jeszcze jedna sesja spadkowa


FTSE 100 Futures

Bardzo ciekawy rynek, gdzie od lipca pojawiły się trzy sygnały techniczne, które został wykorzystane bez zająknięcia. W tej chwili na „Angliku” może pojawić się czwarty.

ftse100 Jeszcze jedna sesja spadkowa

Zamknięcie sesji powyżej 7047 – pozycja długa (+ 400 pkt)
Zamknięcie sesji poniżej 6927 – pozycja krótka (- 300 pkt)

Intrady poza zainteresowaniem. O ile rynek będzie dalej spadać i założenie techniczne zostanie spełnione, handel intraday może odbywać się w jakimkolwiek zasięgu – od +300 do -300 pkt. Nie ma czasu i potrzeby w tym uczestniczyć.

Jeśli chodzi o pozostałe rynki, założenia pozostają bez zmian. 10 850 na DAX Futures i 2400 na Fang+ Futures.

24
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
9 Comment threads
15 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Maniu

Dawid, czy sygnał zakupowy VIX na sp500 w piątek został potwierdzony przez zamknięcie na 1?

luk

11800 bylo wsparciem teraz robi za opor…. ciekawy kolejny tydzien przed nami…

Andrzej

Dax zależy teraz głównie od Włoch. Na dziś temat zamknięty raczej

Mateusz

Chciałbym żeby to było takie proste ;)

erha

Kontrakty spadły ponad 1% od szczytu, ale chyba nie o taki spadek wam chodziło?

Mariusz

Patrząc na DAX to raczej nie spodziewam sie spadków-nie widac jego słabości, ale to tylko moje spostrzeżenie

Mateusz

Owszem takie wrażenie sprawia. Jak przechyli się czara goryczy to przestanie być tak pozornie silny.

Andrzej

sądząc po zachowaniu Wwy w końcówce to shorciarze nabrali stracha, pewnie z powodu kurtuazyjnych wypowiedzi w temacie Włoch. Zdaje się że zmodyfikują budżet. Odbiły obligacje i MIB. DAX tez miał chęc na mocniejsze odbicie ale go teraz Jankesi hamują. Tym niemniej jest 2770 na SP i sądząc po wolumenach to zaraz zacznie się jazda do góry

Andrzej

uderz w stół nożyce się odezwą…… jest news że Trump i Xi siądą do stołu 29.11 i od razu Dax +100. Od czasu tych wojen handlowych to rynek zrobił się wyjątkowo newsowy. Jeszcze jakieś tweety DT i może być znów 100 up lub down. Swoją drogą warto te tweety czytać bo pokazują jak ten gośc myśli i czego chce. No i w jakim jest danego ranka humorze. Czysto psychologicznie to dziś powinno być mocno up w USA (news o „wznowieniu” kontaktów z Chinami), chyba że temat arabii sie przebije. No i wciąż uważam że DT do wyborów w listopadzie będzie… Czytaj więcej »

Tomek

Czy nie dało by się strategii VXV:VIX przenieść na DAXa?

Andrzej

Hej, generalnie to z tym DAXem też widzę spadkowo (Wojny handlowe, cła na auta do USA) ale na tapecie jest teraz temat włoski. Mogą być jeszcze jakieś przepychanki ale ostatecznie opcji nuklearnej raczej nie będzie i Włosi zmiękną. I wtedy DAX odpali momentalnie kilka procent do góry. Kiedy ? Tego nie wiemy. Pewnie jak Włosi będą stali pod ścianą to wtedy odpuszczą (są tam jakieś terminy ostatecznego budżetu). To że potem i 10000 zobaczy to możłiwe. Ale żeby teraz poszedł na 10850…. to by coś w USA musiało mocno tąpnąć. Albo w układzie z Chinami (może Brexitem). Nic nie jest… Czytaj więcej »