Blisko celu

Blisko celu

przez -
46 2290
Udostępnij na:

Po sesji 24.10 DAX Futures zbliżyły się na 90 punktów do pierwszego celu po potwierdzeniu formacji potrójnego szczytu – DAX Futures: potrójny szczyt potwierdzony. – oraz na 190 punktów do modelowego celu na grudniową serię 10 850. Jeżeli poziom ten zostanie strzelony, będzie to najbardziej udana kampania spadkowa. Póki co pierwsze miejsce nadal zajmuje letnia kampania spadkowa na DAX Futures z 2017 r.

Co prawda pozycje krótkie z ostatniej kampanii są już pozamykane, jednak wybicie wtorkowego dołka dało okazję do ponownego wznowienia kampanii spadkowej. Z racji tego, że poprzednia kampania była odnowiona 281 pkt powyżej ceny odkupu pozycji krótkich, obecna jest nadal na niespełna 150 pkt bonusie.

Poniżej poziomu 11 000, ekspozycja w pozycje krótkie zostanie zwiększona do „oryginalnych” wolumenów. Także temat DAX Futures pozostaje niezmieniony. Negatywna struktura pivotowa wypełniona w 100%.

O ile zbyt wczesne zamknięcie pozycji krótkich na DAX Futures można uznać za pomyłkę, czyli nie udało się zmaksymalizować zysków na tyle, aby pokonać rynek. O tyle została popełniona pomyłka na spekulacjach za pośrednictwem CFD na indeks S&P 500. A dokładnie chodzi o spekulację na długo z założenia, iż indeks nie spadnie o 3-5%. Tym samym okolice 1.5% spadku zostały wykorzystane do spekulacji na długo. Jak widać poniżej nie był to dobre założenie. Niemniej jednak podjęte ryzyko nie wyrządziło drenażu i wpłynęło kosmetycznie na rozgrywanie kampanii spadkowych.

Zostaliśmy wzięci z zaskoczenia.

Z resztą market-makerzy również (ponownie)

Odczyt VXV:VIX na koniec sesji zamyka się poniżej poziomu 1.00, co sugeruje jeszcze jedną sesję spadkową w czwartek. Czy będzie ona wynosić 3%, czy 0.5% – tego nie sposób ocenić.

Natomiast niepodważalnym faktem jest kolejna sesja poniżej 200-SMA. Jeszcze jedna i będzie można oficjalnie mówić, iż rynek S&P 500 zmienił trend na spadkowy.

Na FTSE 100 Futures okazja do shortów. Wybicie dołem formacji pudełka.

FANG+ Futures również blisko celu 2400. Co prawda dzisiejsza sesja również przyczyniła się do redukcji starej pozycji krótkiej, ale reakcje cenowe nie pozostawiły wątpliwości do wznowienia kampanii spadkowej. Stosunek ryzyka do zysku dla tej pozycji nie jest jakoś szczególnie korzystny.

Na tę chwilę portfel prezentuje się następująco.

Efekt Halloween rozpoczyna się od spadków.

Dodaj komentarz

46 komentarzy do "Blisko celu"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Jakie longi ? Poważny gracz ewentualnie mógł realizować zyski rano z krótkich . Jak widać większość jak zwykle łamie podstawowe zasady . Amatorzy jak zwykle grają na odbitki , a nie z trendem . To jest istota gracza grającego na szum . Takie są konsekwencje jak nie ma się długoterminowej koncepcji i gra się z ręki .

Dobra, a kto mi wytłumaczy skąd ten spadek? Cały dzień rośli, a na koniec spadli jakby w jakiejś panice i to wszędzie. Zobaczcie na uk100, daxa, nasdaq, russell o co chodzi?

ostry spadek na Amazon -6%, pierwsza wiadomość na stronie CNBC

Skąd ta dzisiejsza jazda do góry? Wczoraj zjazd. O co chodzi?

Dla mnie to teraz wygląda na zdrowa korektę.
Jak się nic dziś nie zmieni to przed zamknięciem dołożę S-ki.

Dawid otwarłeś kolejne S-ki przy 11.3k na DAX ?

Fisher Black w artykule ” Noise ” wyróżnia dwa rodzaje graczy – graczy szumem i graczy z metodą nastawionych na wyłowienie bazowych informacji . Jaki jest cel istnienia graczy szumem ? – zapewnienie płynności rynku i nagonienie mu podobnych zachęconych rzekomymi lub przypadkowymi sukcesami . Po czym poznać gracza szumem – od lat wymyśla powody spadku [wzrostu] , nigdy przed faktem nie informuje o zajętej pozycji a po silnym spadku [wzroście ] pokazuje wszystkim to czego kompletnie nie rozumie – konkretny ruch po fakcie wymyślając kompletne bzdury o zabitym dziennikarzu … . To nie jest fizyka i na rynku nie… Czytaj więcej »

Związek przyczynowo-skutkowy istnieje tylko w izolowanych układach fizycznych? Nigdy bym nie pomyślał, człowiek ciągle się uczy normalnie.

Mógłbyś pokazać swoje pozycje z uzasadnieniem zamiast tych teorii ? Jeżeli na rynku nie ma związku przyczyna-skutek to ja jestem kosmonautą. Pokaz co masz i zobaczymy wtedy twoją moc

ciekawa sprawa z tą płynnością na SP na Nanex. Wczoraj lepsza była do otwarcia w USA i rosło. Po otwarciu w USA jak spadało to płynność osłabła. Dziś też się jak płynność się poprawiła to rosło. Ale wczoraj to zdołowali ostro rynki. Dawid masz tylko FANGA S jak rozumiem. Czyli nie wziąłeś S na UK100 ? SP zaczynało rok na 2676, czyli +/- na zero jesteśmy. 2636-2643 jest wg mnie silnym wsparciem o ile tam dojdą. Jeśli to początek bessy to wiadomo…… Wyniki spółek w USA są dość mieszane (jedne ponad inne poniżej prognoz) ale perspektywy…… wojna chińska. w 2007… Czytaj więcej »

Andrzej kryzys w 2008 nie był spowodowany prze hipoteki nieruchomości, ani nawet nie przez bank Lehman Brothers, ale przez brak płynności/bankructwa jego największych klientów

Dzięki tytanicznej pracy wiem wszystko co potrzebne do podjęcia właściwej decyzji w krótkim i długim terminie . Wszystko jest w pracy . Not free lunch .

Dziękuję Ci bardzo za tytaniczną pracę którą wykonałeś, teraz czas na odpoczynek i liczymy że wrócisz ponownie w tym momencie w którym ponownie będziemy Cię potrzebować

Czyli najlepiej nigdy :)

Chodzi o postawę grających i ich metody a nie o statyczną wielkość rynku .

Zgodnie z zasadą Pareto 80% inwestorów nie potrafi rozpoznać trendu w dłuższym terminie. Z pozostałych 20% kolejne 80% gra na niewłaściwych instrumentach . Krótko około 21 września [patrz praca] należało zagrać na opcjach . Prawie wszyscy grają na kontraktach i dlatego dzisiaj folklor modli się do innego folkloru bankowego -EBC .

a odczyt vxv:vix to w środku tygodnia czy bardziej w piątek, jak gdzieś kiedys pisałaś, jest wskazowką co do SPY?

Dawid czy FTSE100 zagrywasz juz shorta ?

Moim zdaniem mamy otwartą drogę na s&p do 2580 albo nawet niżej.

Według mnie droga otwarta będzie jeśli dziś nie odbije.

Myślę, że to zaledwie połowa drogi umacniania USD do PLN. Tak jakby lustrzane odbicie trendu spadkowego.

wpDiscuz