Pit stop

Pit stop

przez -
39 1652
Udostępnij na:

Wtorek przyniósł kolejną falę spadków, która pozwoliła zrealizować zyski dla większości spekulacji w portfelu. Przy poziomie 2700 nastąpiła całkowita redukcja pozycji krótkich na SPX poprzez kontrakt futures i kontrakt CFD. Możliwe, że kampania spadkowa na SPX zostanie wznowiona dzisiaj jak tylko pojawią się dogodne okazje. Póki co okazją jest 30-punktowy dyskont, ale z decyzją trzeba będzie poczekać do otwarcia giełd w USA.

Wtorek to pierwsza sesja na SPX poniżej 200-SMA. Jeżeli kolejne sesje będą odbywać się poniżej tej średniej, będzie to techniczny sygnał do zmiany trendu. Czyli podobnie jak w przypadku DAX, który znajduje się w trendzie spadkowym, powinny pojawić się niższe dołki i countertrendy czyli niższe szczyty.

Równoważony indeks S&P 500 z całą pewnością jest już w tym trendzie z wyraźnie zaznaczonymi niższymi dołkami i szczytem.

Wtorek to również koniec rebalansu portfeli, które zostały wzięte z zaskoczenia 11 października. Wczorajszy wolumen handlujących na krótko na SPY lekko podwyższony, ale nie jakoś przepotężnie. Także sytuacja unormowała się i nie powinniśmy już obserwować spadkowych sesji po 3-4%, bynajmniej w kolejnych sesjach tego tygodnia.


FTSE 100 Futures

U Anglików nadal wyczekiwanie na sygnał na wybicie z formacji pudełka. Bez pozycji póki co.


FANG+ Futures

Wczoraj nastąpiła częściowa realizacja pozycji krótkich, ale kampania spadkowa nadal jest kontynuowana. Założenia opisane w ostatniej analizie pozostają niezmienione.

Cel 2400 z dwoma poziomami do zwiększenia ekspozycji.


DAX Futures

W portfelu zostały 2 z 9 pozycji z kampanii spadkowych. Dla jednej z pozycji został ustawiony stop loss na poziomie 11 370.

Handel na DAX Futures odbywa się w negatywnej strukturze pivotowej, które może jeszcze w tym tygodniu zostanie zrealizowana w 100%. Kampania spadkowa częściowo zamknięta. Wybicie wczorajszych dołków będzie okazją do zwiększenia ekspozycji w pozycje krótkie.

Coś na podobieństwo tego co miało miejsce na początku tygodnia, gdzie poziom 11 383 był dla nas sygnałem do dołożenia.
Skoro trend spadkowy to też musi pojawić się kiedyś countertrend dający okazje zarobku kilkuset punktów dla giełdowych byczków. Countetrendu będę szukać powyżej poniedziałkowych szczytów.

Zasięg dla potencjalnego countertrendu podobny do poprzedniego 500-700 pkt.

Portfel w tej chwili prezentuje się następująco.

PS.

Dzisiaj pełnia rozpoczynająca efekt Halloween :-)

Dodaj komentarz

39 komentarzy do "Pit stop"

Powiadom o
Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 

Zwiększa się zmienność=zwiększa się pisanie postów wszędzie gdzie się da. Plankton się uaktywnia. Znowu każdy przewiduje, to tu to tam odbije itd. słowa kryzys zaraz się pojawia. Prostym chłopskim krokiem= cza kupować akcje wuja!

Fisher Black w modelu brał volatility from hand . Wy również gracie from hand . Dziękuję wszystkim sponsorom. Ja zawsze gram strategicznie .

Kilku już takich było co grali strategicznie, między innymi i nobliści.

To teraz ładny opór będzie na 2700 :)

A ja uwazam ze po odbijali co mieli odbic I teraz rura do gory bo swiece miesieczna tez trzeba troszke podgonic a 5 dni zostalo

Źle wygląda świeczka na D1.Jutro będzie przyspieszenie spadków, albo już nawet w nocy na futures.

Zgadzam sie z Toba Darek

ja także tak sądzę, przynajmniej do 14:30

Dawid czy wznawiacie kampanię spadkową?

Jak nie wybronią 2690 to jutro lub w piątek widzimy 2580 na S&P :)

Widze oczekiwania wzrostowe a to mnie utwierdza w rozpedzonym trendzie spadkowym.To nie tak Panowie nie tak

ostrożnie już z tymi S bo chyba się zbierają do góry, teraz 2703 Sp a DAX 11186

Myślisz, że obronią dzisiaj 2700?

tego nie wiem, ale widzę że od 20.15 coraz wyższy wolumen na wzrostach. Koło 18.00 też była taka spora świeca w górę ale ją zgasili. Druga próba teraz, różnie może jeszcze dzis być. Może być 2680 albo 2750

2680 jak najbardziej bedzie

panowie jakie zbieranie, wymyslacie sobie scenariusze w glowie ktore sa niemozliwe i to nie jest projekcja

jak dzisiaj mi SL na eur/usd wywalił to też projektowalem sobie w glowie scenariusz ze grubas mnie wyruchal i robia zawrotke, glupota totalna gdybym otworzyl ponownie pozycje patrzac z nizszego interwalu to bym zaprzepascil cale swoje starania na kontrole popelniania bledow, kase i zawiodl samego siebie a tak to juz mi 2 pozycje zarabiaja bo trzymam sie planu

US.500+H4.png

a jaki to plan ? Może coś więcej

no zwykly trading plan, ty nie masz?

Jak zauważył Fisher Black w pracy „NOISE”- ludzie w swych decyzjach inwestycyjnych posługują się wyłącznie szumem uważając to za fundamentalną informację , nigdy funkcją użyteczności .

LAST KURA (a raczej dr hab. inż. Jacek Białek, prof. nadzw. ) teraz już wiem czemu tak słabo Cię rozumiem:)
Szacun, ale fajnie jak byś przekazywał swoje spostrzeżenia w bardziej zrozumiałym języku
( np. dla osób które nie posiadają doktoratu z matematyki ) :)

ja na krotko zalapalem swingi z h4 na nzd/usd i usd/cad, pisales ze momentum nie jest uznaniowe i rzeczywiscie to pewnie prawda wtedy chodzilo mi o systemowe swingi robione w schemacie mean reversion pod taka dystrybucje jaka zalaczylem ona jest najlepsza pod mean reversion z tego co moglem zobaczyc

ciekawi mnie czy zgodzilbys sie w pelni z charakterystyka cykli z ksiazki „master swing trader”

mean reversion tail.png
momentum vs swing.png

Nadchodzi 11k na DAX:) dzięki Dawid;)

okazuje się że jednak nadchodzi 11 i to wielkimi krokami… Kryzys jest blisko;)

W czwartek przed 14:30 warto zamykać S-ki (a nawet szukać L) bo bd komentarz EBC, a po tym co się dzieje to raczej będzie laurka.

Dla mnie myślenie patriotyczne to tylko myślenie strategiczne . Wszelki ustawki przed 2 turą wyborów uzupełniających jest profanacją prawa i sprawiedliwości .

tak w [ ] coś odnośnie wyborów;)

mem2.jpg
mem1.jpeg
Oskar Morgenstern [ twórca teorii gier z von Neumanem ] postawił 13 bazowych problemów analogicznych do problemów Hilberta . Pierwszy zasadniczy problem- jakie zmienne należy brać pod uwagę , aby prognozować ekstrema . Wczoraj po 100 latach badań geniusze z Wiejskiej dali rozwiązanie . Ponieważ 11 listopada wypada w niedzielę zrobimy dzień wolny 12 listopada . Każdy normalny człowiek podejmuje takie decyzje z adekwatnym wyprzedzeniem , a nie za pomocą pomysłów pisanych na kolanie . Jak to jest ,że najgłupsza Last Kura jest mądrzejsza od wszystkich geniuszy razem wziętych ? Co jest światłem w kurniku ? Parafrazując Dysona -ZBIOROWOŚC JEST… Czytaj więcej »

dodałbym jeszcze jedną naszą narodową skłonność którą widzę u Ciebie : nawet jak dostałbyś ciężarówkę złota gratis od kogoś kogo nie lubisz to miałbyś pretensję że stoi żle zaparkowana lub byś wynalazł inny powód do narzekania , wyśmiewania , plucia jadem.

wpDiscuz