Irracjonalność retail traderów – część VI

Irracjonalność retail traderów – część VI

przez -
9 2484
Udostępnij na:

Rynek SPX znajduje się obecnie w dość dziwnym okresie, który sprzyja irracjonalnym zachowaniom powodowanym przez lekko zwiększoną zmienność. Jak informowałem w niedzielę, należałoby oczekiwać kolejnego ruchu w dół na SPX przy czym indeks VIX powinien nie przekraczać poziomu 25%. Wynika to z anomalii jakie pojawiają się na spreadach pomiędzy indeksem VIX a miesięczną zmiennością historyczną SPX.

Spread between VIX and SP500v2 Irracjonalność retail traderów – część VI

Na tę chwilę pierwsza sesja tygodnia wpisała się w założenia. Jednak coś poszło nie tak…. poniedziałkowa sesja wywołała skrajnie negatywne sentymenty wśród lokujących kapitał w spadkowe fundusze Rydex…

nu 1 Irracjonalność retail traderów – część VI

Jeśli posiadałbym już otwartą pozycję krótką, czy to z ubiegłego tygodnia, czy z wczoraj, nie robiłbym nic. Zabezpieczył i czekał. Natomiast z całą pewnością wstrzymałbym się od zajmowania nowej pozycji krótkiej z poziomów otwarcia giełdy w USA.

Sytuacja na DAX Futures nie ulega zmianie – trend spadkowy trwa w najlepsze, a rynek jest bliżej potencjalnego ustanowienia nowego niższego dołka.

dax 1 Irracjonalność retail traderów – część VI

Tygodniowe wsparcia i opory na DAX Futures
Opory: 11 537, 11 625, 11 767
Wsparcia: 11 253, 11 165, 11 022

Punkt kierunkowy na poziomie 11 395.

9
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
3 Comment threads
6 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
Tomek

Jeśli mógł bym mieć prośbę do gospodarza.
Chętnie przeczytał bym kiedyś post o pozytywnych i negatywnych strukturach pivotowych, pamiętam, że dawniej posługiwałeś się tymi pojęciami w kontekście analiz daxa. Szczególnie w kontekście intraday ale chyba i nie tylko wydaje się to ciekawy temat.