Short volatility – VIX Futures III

Short volatility – VIX Futures III

przez -
23 1783
Udostępnij na:

Trend spadkowy na SPX został potwierdzony, a dodatkowo potwierdziły się nasze obawy odnośnie zejścia poniżej poziomu 2550. SPX zamyka poniedziałek na poziomie 2545.94. Oczywiście kwestią otwartą pozostaje utrzymanie SPX poniżej dolnych widełek do 19.01.2019, ale nie jest to dla nas już istotne. Założenie było proste i dzisiejsza sesja jest dla nas potwierdzeniem, nawet jeśli jest to tylko pojedyncze zdarzenie.

spx Short volatility – VIX Futures III

Magnituda spadków nie odbiegła od normy i ponownie mogliśmy zobaczyć spadek około 2%. Nie wywołał ponownie strachu wśród handlujących na amerykańskich opcjach SPX. Póki co spokojnie, bez paniki.
Co więcej, dzisiejsza sesja przykuła stronę popytową, która ochoczo kupowała od market makerów.

spyvol 3 Short volatility – VIX Futures III

VIX zakończył poniedziałek na poziomie 24.52 i jest to dla nas sygnał do kolejnego wyłapania mean reversion. Może użycie czasownika „jest” nie do końca jest prawidłowe.

Temat rozgrywany czysto hipotetycznie z uwagi na naszą nieobecność na rynku.

Styczniowy VIX Futures niespecjalnie zareagował na dzisiejszą zmianę, więc oczekiwania rynkowe pozostają niezmienione do zmienności po nowym roku. W tym tygodniu wygasa seria grudniowa VIX Futures, więc spread pomiędzy seriami lekko rozszerzył się, co tym bardziej przemawia za pozycją krótką na styczniowej serii.

vix futures term structure Short volatility – VIX Futures III

Piątek przyniósł skrajny sentyment wśród amerykańskich retail traderów i zapewne zostanie on utrzymany po dzisiejszej sesji, kto wie może i nawet pojawi się coś rekordowego. Właściwie nie zdziwiłoby, gdyby napływ do funduszy spadkowych wyniósłby rekordowy poziom.

nu Short volatility – VIX Futures III

Czy w połączeniu ze wspomnianym wcześniej rekordowym „short volume” na SPY, będzie to oznaka pojawienia się niższego dołka w trendzie spadkowym na SPX i w konsekwencji ruchu countertrend na niższy szczyt? Przekonamy się na koniec tygodnia podczas wygasania serii.

23
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
6 Comment threads
17 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Andrzej

Dawid chyba jednak miałem rację co do interpretacji Nova/Ursa chart :) Np w październiku mieliśmy rosnącą, choć ujemną trendline ( i nie ma tu znaczenia czy to ta niebieska czy uśredniona)
In interpreting the chart, a rising trendline suggests more money is flowing into the Nova Fund (bullish) while a declining trendline means the Ursa Fund is gaining the against Nova Fund (bearish).

Wilk

@Dawid-mam takie pytanko z innej beczki… Czemu regułą jest że wszyscy grają na najbliższej sesji wygasającej kontraktów a nie np na rocznej? Chodzi mi o to że Gruby który np ma w łapie 20k futures na Dax jak roluje co kwartał to płaci 2x4kwartały prowizje która przy 20k sztuk jest pokaźna a tak by zapłacił na rocznym futures 2 razy.

Andrzej

moim zdaniem chodzi o płynność, na dalszych seriach jest dużo słabsza a to ryzyko dla dużych graczy. Ciężko nabrać dużo kontraktów i ciężko wyjść jakby coś szło nie tak. Ale może sie mylę.

Okeanos

Koszt zrolowania 20 tysięcy kontraktów to tylko 10 tysięcy euro. Koszt zakupu i utrzymania 20 tysięcy kontraktów wygasających w czerwcu to 4,5 miliona euro.

Okeanos

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego płacisz za towar cenę, która jest aktualna, a nie taka która będzie za rok?

Andrzej

ta cena to nie za rok tylko cena na dziś z dostawą za rok :) jaka cena będzie za rok tego nie wie ani kupujący ani sprzedający

Okeanos

Jeżeli kupisz kontrakt wygasający za rok po cenie X z góry znasz cenę. Ustaliłeś ją zawierając kontrakt z drugą stroną. Jaka cena będzie w rzeczywistości nie ma znaczenia, bo ktoś na tym straci/zarobi – Ty zawarłeś kontrakt na dostawę po konkretnej cenie.

Andrzej

dzisiaj market harmonics pokazuje mniej negatywny sentyment, to chyba po wczorajszej sesji ? Jak to wytłumaczyć ? Że wczoraj napływały środki do funduszy na Long ?

nu.gif
Okeanos

Jest to nadal bardzo negatywny sentyment i wskazuje na przewagę napływu środków do funduszy spadkowych, ale delta pomiędzy piątkiem i poniedziałkiem jest mniejsza.

Andrzej

ja tu widzę coś innego. Przewaga napływu po stronie Long, pomimo że „totalna” przewaga po stronie S.

Mateo

Mam pytanie czysto obrazowe. Jeżeli mówimy o ustanowieniu nowego szczytu niższego na SP500 to czy można wskazać poziom 2700 jako taki szczyt ? I od 2700 liczyć na kolejną przecene indeksu. Czy poziom 2700 może być dobry do wznowienia pozycji krótkich ? Czy to dobry tok myślenia. ?

Patrycjusz

wedlug mnie patrzac na strukture interwalu D1 na SPX nie mozna uznac poziomu 2700 z 11 grudnia za nizszy szczyt, a poziom 2800 obiektywnie mozna uznac za szczyt od ktorego do tej pory jest prowadzone negatywne momentum.

model trendowy fajnie obrazowo przedstawil speku.

trend-model.png
Mateo

Czyli rozumiem , że ciężko jest sprecyzować dokąd rynek może podążać po ostatniej przecenie ? Czy wyjscie po za 2600 górą da możliwość większego odreagowanie czy to są na ten moment pobożne życzenia. ? Dziękuje Patrycjusz za odpowiedź. Uczę się cały czas ;)

Patrycjusz

ja tez sie ucze, po to tutaj pisze zebym mogl konfrontowac przekonania i dokonywac rewizji swoich zalozen :)

Okeanos

Będzie to jakikolwiek poziom powyżej 2601,13. Może to być 2700 lub 2630 lub każdy inny. Bez trudu będzie można zauważyć niższy szczyt na wykresie. Sam powinieneś wiedzieć, czy 2700 to dobry poziom do wznowienia pozycji krótkich. Nikt za Ciebie nie podejmie decyzji.

bankier

Gdzie można jeszcze podejrzeć sentyment rydex nova/ursa? strona market-harmonics.com nie zawsze działa

Ogórek Kiszony z Chili

A co to apteka? Każdy ruch musi być racjonalny? Skoro ruchy na niskim interwale są chaotyczne to na wysokim być nie muszą? Skoro mode zakładał X a odejście jest X-1% to znaczy , że model jest dobry a nie, że został źle wyliczony.

Okeanos

Chyba komentarz na złym blogu. We wpisie nikt nie porusza racjonalizmu ruchu, czy szumu panującego na niskich interwałach, nie mówiąc już o odejściach 1% od wartości X :)