5 książek, które trzeba przeczytać w 2019

5 książek, które trzeba przeczytać w 2019

przez -
8 2830
Udostępnij na:

Dobry spekulant czyta książki. Książki pozwalają poszerzyć zakres słownictwa, wiedzy, a dodatkowo mogą zainspirować do ulepszania swoich technik.

Poniżej pięć książek, które moim zdaniem po prostu trzeba przeczytać w 2019 r.


Billion Dollar Whale: The Man Who Fooled Wall Street, Hollywood, and the World

Billion Dollar Whale 5 książek, które trzeba przeczytać w 2019

Co prawda książka ujrzała światło dzienne w 2018 r. jednak pewnie znajdą się osoby, dla których pozycja jest nadal nieznana. Bradley Hope i Tom Wright (dziennikarze z Wall Street Journal) zdecydowali się na opisanie jednego z najgłośniejszych skandali, który wybuchł w Malezji z udziałem tamtejszego rządu i firmy 1Malaysia Development Berhad. Skandal rozniósł się po całym świecie, a jego pokłosiem jest chociażby produkcja „Wilka z Wall Street” sfinansowana (nieświadomo) z „lewych” pieniędzy. Książka jest świetna dla każdego, kto lubi dobrą sensację, finansowe skandale, intrygi, zaskakujące sploty wydarzeń i dużo pieniędzy, naprawdę dużo pieniędzy.


The Story of Silver: How the White Metal Shaped America and the Modern World

silver 5 książek, które trzeba przeczytać w 2019

William Silber autor ksiażki „VOLCKER: The Triumph of Persistence” przychodzi z nową pozycją. Tym razem przedstawi historię srebra i jego wpływu na kształtowanie się współczesnych rynków. Książka ukaże się 5 lutego 2019 i z pewnością znajdzie wielu odbiorców wśród amatorów tytułowego kruszcu.


Delivering Alpha

Delivering Alpha 5 książek, które trzeba przeczytać w 2019

Czym jest tytułowa alfa na rynkach kapitałowych chyba nie trzeba wspominać. Książka została wydana na początku grudnia i jeszcze nie miałem okazji zapoznać się z jej treścią. Pomimo mieszanych recenzji znalezionych w Internecie, uważam że warto przeczytać chociażby z uwagi na fakt poznania kolejnych sposobów zarządzania dużymi portfelami na poziomie pro.


Bitcoin Billionaires: A True Story of Genius, Betrayal, and Redemption

mezrich 5 książek, które trzeba przeczytać w 2019

Autor „Miliarderów z przypadku” 21 maja 2019 przedstawi światu swoją kolejną książkę utrzymaną w podobnym charakterze. Tym razem skupi się na „Bitcoinowych” miliarderach, czyli historii dwóch braci, którzy w 2017 roku stali się pierwszymi na świecie miliarderami dzięki kryptowalutom. Bardzo możliwe, że książka doczeka się polskiego tłuymaczenia.


Stay the Course: The Story of Vanguard and the Index Revolution

Bogle 5 książek, które trzeba przeczytać w 2019

Tego pana chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Książka opisuje historię człowieka i firmy, która na zawsze wywróciła do góry nogami Wall Street. Wydana na początku grudnia 2018 spotkała się już z wieloma negatywnymi opiniami. Główne zarzuty padają pod kątem wygórowanego ego autora i skupianiu się w dużej mierze na samym sobie. Jednak w przeważających pozytywnych recenzjach zgodnie uważa się, że jest to najlepsza z dotychczasowych publikacji Bogles’a. Bez względu na wszystko, książka wydaje się warta uwagi i kto wie, może będzie to mój numer jeden w 2019.

8
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
4 Comment threads
4 Thread replies
5 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Rafał Z.

Szukam książki, którą można by polecić osobie starszej po 50-tce. Głownie zależałoby mi na tematyce giełdowej – akcje może ciut kontrakty terminowe. Może akurat przychodzi Ci coś do głowy. Niestety raczej w polskim tłumaczeniu. Przy tej okazji mógłbyś podać kilka pozycji, które ogólnie warto przeczytać.

sławek

vix … i luka na otwarciu… czy takie luki to normalka ?.. bo ja widze pierwszy raz w zyciu .. czy sa one zamykane .. czy rynek bagatelizuje takie zajawiska

Miquel Malaga

Serdeczne szięki za sygnał vixowy!

A propos tych książek to można liczyć na streszczenie? Ostatnio drugi raz poległem przy czytaniu bohatera o stu twarzach i przyszła mi chcec przeczytać streszczenie kogoś kto poleca daną książkę. Jasne że to druga na skróty. Ciekawe na ile to możliwe

Andrzej

witam, zdaje się że sygnał znów zadziałał :) sp 2468 o 15:30 teraz 2505.