Historyczny rajd na SPX, epic!

Historyczny rajd na SPX, epic!

przez -
34 3885
Udostępnij na:

Jeszcze nigdy w historii NYSE nie doszło do tak dużego i tak szybkiego rajdu na notowaniach SPX. Rynek w 3 tygodnie wzrósł o 307.59 pkt. Wynik jest naprawdę imponujący porównując chociażby z innymi historycznymi rajdami.

spx rally Historyczny rajd na SPX, epic!

spx Historyczny rajd na SPX, epic!

Tak jak informowałem 25 grudnia, mean reversion na SPX i VIX Futures będzie epickie. Rzędu 8-10% w kilka sesji. Jednak nie można wariować i zbytnio nakręcać się, gdyż będzie to coś naturalnego. Handlujący na spadek notowań SPX niesieni bzdurami pojawiającymi się w mediach głównego nurtu, zostali rozjechani walcem bez żadnych skrupułów.

Niby nie ma co wariować, a jednak….

Epicki wzrost przyniósł totalny szał zakupowy wśród retaili. Czegoś takiego NYSE jeszcze w życiu nie widziała. Euforia totalna, irracjonalizm na najwyższym poziomie. Poezja spekulanta.

rydex Historyczny rajd na SPX, epic!

Po sesji 3 stycznia wspominałem, iż wszystkie znaki na niebie i ziemii, a szczególnie te w Nowym Jorku wskazują na pojawienie się pułapki, która złapie i zbezcześci giełdowe misie – Mean reversion?. Myślę, że straty były dość bolesne. Teraz sytuacja może się odwrócić. Posiadacze nowych pozycji długich mogą zostać złapani w kleszcze….

W przypadku starych pozycji długich, gdzie dla mnie sygnałem do silnych zwyżek było wybicie poziomu 2520, nie ma się co martwić.

sygnal Historyczny rajd na SPX, epic!

Zasięgiem dla tego impulsu w counter trendzie były poziomy powyżej 2700 – 2700.01 dla przykładu :-) Natomiast teraz jawi się pytanie, czy obecna euforia pozwoli na strzelenie 2700? Przekonam się o tym w najbliższych tygodniach. Na tę chwile rynek znajduje się 29.29 pkt od magicznej bariery. Przypadek? Nie sądzę.

illu Historyczny rajd na SPX, epic!

Generalnie, posiadacze pozycji długich counter trend mogą czuć się bezpiecznie i być może zaczną realizować swoje zyski lub je po prostu maksymalizować. Patrząc na otoczkę rynkową, wejście w nowe spekulacje na wzrosty jest już mało korzystne.

A zachowanie handlujących opcjami SPX jest nieco podejrzane, co głównie widoczne jest na indeksie VIX.

vix Historyczny rajd na SPX, epic!

Należy pamiętać, że indeks SPX nadal znajduje się w trendzie spadkowym i być może w tej chwili widzimy szczyt counter trendu lub niższy szczyt w trendzie. Giełdowe niedźwiedzie mimo iż zostały rozjechane, to jeszcze dominują na rynku SPX.

bpspx Historyczny rajd na SPX, epic!

Okazją do handlu na spadek będzie dla mnie zejście poniżej 2632.75.

sell d1 Historyczny rajd na SPX, epic!

Chyba, że będę mieć czas na handel intraday, wtedy wykorzystam naruszenie strefy popytowo podażowej, czyli pozycja krótka poniżej poziomu 2647.

sell h1 Historyczny rajd na SPX, epic!


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.

Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

 

34
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
24 Thread replies
7 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
18 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Okeanos

Panie i Panowie od dłuższego czasu przewijają się w sekcji komentarzy treści, które w żaden sposób nie nawiązują do treści artykułów lub są atakiem na inne osoby. Zgodnie z regulaminem tej strony http://spekulant.com.pl/polityka-prywatnosci/ obraźliwe treści są usuwane bez ostrzeżenia. Specyfika tej strony jest taka, a nie inna i od początku jej istnienia przyciąga również hazardzistów z problemami emocjonalnymi umieszczającymi głupkowate komentarze. Jest to też moje miejsce, które tworzę od wielu lat, gdzie nie ma miejsca na chamstwo i hazard. Jeśli komuś to nie odpowiada, niech tu nie zagląda.

Arno

A co z celem 12253 na dax? on już jest nieważny przy spadku jankesa?

Lukasz

Witam Gospodarzy :)
co macie na mysli piszac, ze zachowanie handlujacych opcjami na SP jest podejrzane? To, ze VIX ostatnimi dniami spadal, a wiec investorzy oczekuja mniejszej zmiennosci ?

Bylbym bardzo wdzieczny za wyjasnienie jak to interpretowac.
Pozdrawiam!

Wilk

Dawid pisząc o opcjach na vix futures masz na myśli kupno czy wystawienie. I jaki broker w polsce to oferuje? Bo Dif ma platforme Saxo a nie ma tych opcji.

Zbig

Na przykład Lynx, choć prowizja to 4 dolary, więc sporo (jak jest odpowiednia gotówka, to lepiej już IB, choć to nie Polska). Możesz też deGiro, choć niektórzy nie mają zaufania do tego brokera. A co do VIXa to spodziewam się wystrzału jak w zeszłym roku, ale zobaczymy :)

Patrycjusz

haha co ja znalazlem, taka narracja byla uskuteczniana w 2015 roku wokol „polskiej sceny traderskiej”.
plebiscyt radiowy i liczenie wirtualnych zyskow. mozna sie usmiac, ale to chyba nie byly juz zamierzchle czasy zeby takie pierdoly ludziom pociskac.

szym

O kufa, taka forexowa lista 30 ton :D

Patrycjusz

chyba coś w ten deseń, dzisiaj pisałem z guru PST Rafałem Z., okazalo sie ze chlopak chce zostac drugim Sorosem i wieszczy geopolityczny upadek Chin, to juz jest wyzszy poziom.

Zwykły człek

Ma prawo mieć swoje zdanie a czy po tym można oceniać jego poziom.? Myślę że poziomu nie ocenia się po jednym stwierdzeniu

Patrycjusz

ostatnimi czasy akcje spolki playway sa z gpw wiecej mi zaplacily jak fx/cfd.

dax mnie zaraz zestopuje i tyle. nudy.

Rafal

Dawidzie, czy long daxa juz w grze ? czy moze wejscie na korekcie ? i ciekawi mnie w jaki sposob wyliczysz SL. Pozdrawiam

Bartosz

Cześć. A ja mam inne pytanie dotyczące wejścia w longa powyżej 2520-możesz przybliżyć kulisy strategii, która o tym mówiła? Dzięki za nowy wpis :-)

Przemyslaw

Cześć Dawid,
Możesz wyjaśnić dlaczego zatrzymanie w tym punkcie może nie być przypadkowe?