Wtorkowy briefing

Wtorkowy briefing

przez -
29 1572
Udostępnij na:

Nie chciałem być nadto ekscentryczny, więc poleciałem w tytule jedynie warszawską gwarą, zamiast wrzucać w pełni profesjonalny tytuł po angielsku. Język angielski w handlu nadaje tak dużo profesjonalizmu, że nawet pseudo traderzy (oj przepraszam, teraz wśród „me too traderów” panuje moda na nazywanie siebie spekulantem – zwracam honor) zaczynają brzmieć jak główni zarządzający nowojorskich korporacji finansowych. No ale mniejsza z tym. Tak już jest, gdy za handel bierze się młoda polska inteligencja alternatywna. O anthephrenes, czy jakoś tak, naszych tytanów spekulacji można byłoby pisać i mówić bez końca.


DAX Futures

Giełdowe byki nie odpuszczają i twardo trzymają niemiecki kontrakt powyżej magicznej bariery 10 808 punktów. Mimo tego podczas pierwszej sesji bieżącego tygodnia nie doszło do wprowadzenia handlu w pozytywną strukturę pivotową. Wejście w pozytywną strukturę pivotową, czyli wybicie 11 279 lub ewentualnie jednorazowy wyskok na 11 443 i powrót.

Wsparcia i opory na DAX Futures na 05.02.2019
Opory: 11 210, 11 237, 11 282
Wsparcia: 11 122, 11 095, 11 051

Punkt kierunkowy na poziomie 11 166.

Wczorajszy handel zbliżył się na 14.5 pkt do granicy neutralności strefy pivotowej. Także w przypadku kontynuacji „neutralnego handlu” lub chęci wyniesienia handlu na niebiosa w dniu dzisiejszym, pozostali uczestnicy rynku muszą tak szybko kupować, by zbliżyć się do poziomu 12 279. To chyba oczywiste. Tym samym dzisiaj tylko long byłby u mnie, gdybym handlował intraday na DAX Futures, a pierwszą okazją byłoby wybicie 11 210 po godzinie 9:05.

Pozycja długa w marcowej kampanii z celem 12 253 pozostaje nieskażona łapą niedźwiedzia.

pozycje Wtorkowy briefing


S&P 500 Futures

Wczorajsze hasanie po nowojorskim parkiecie przyniosło +6 pkt w kampanii intraday opartej o wybicia strefy popytowo-podażowej. Timing był dość dobry. Całkowicie przeoczyłem sygnał short i tym samym uchroniłem się od strzelenia SL i rozpoczęcia tygodnia od zaksięgowania straty.

Dzisiaj również pohasałbym sobie, ale za bardzo nie ma gdzie.

esh9 intra Wtorkowy briefing

No chyba, że rynek zejdzie poniżej 2706, ale nie niżej jak 2697 i wyjdzie ponownie ponad 2706, wtedy pozycja długa. Lub po prostu kamień w studnię, efekt kuli śnieżnej itd. poniżej 2697 – chociaż szczerze w to wątpię, ale zawsze można się pozytywnie zaskoczyć.


FANG+ Futures

Na amerykańskich gigantach technologicznych układ techniczny niezwykle ciekawy i jeżeli dojdzie do wybicia poziomu 2571.10 będzie można mówić o zanegowaniu trendu spadkowego. W takim przypadku oczekiwałbym wyższych dołków i wyższych szczytów w ramach trendu wzrostowego, czy też konsolidacji.

Być może pokuszę się o pozycję długą powyżej 2571.10, ale to jeszcze do rozważenia. Do 15:30 sporo czasu.

fang Wtorkowy briefing


Handel na zlewarowanych produktach ETF/ETN jest nieodpowiedni dla osób bez wdrożonego zarządzania ryzykiem/kapitałem oraz obarczony jest ryzykiem wystąpienia bankructwa.
Handel na kontraktach terminowych i zlewarowanych CFD indeksowych jest nieodpowiedni dla osób bez racjonalnego zarządzania kapitałem i ryzykiem. Mogą wystąpić ponadprzeciętne straty.
Na zlewarowanych CFD rekomendowana wielkość pozycji: 0.1 lota na każde zdeponowane 10 000 zł.

29
Dodaj komentarz

Dodaj zdjęcia
 
 
 
 
 
Dodaj video
 
 
 
 
 
Dodaj inne pliki
 
 
 
 
 
10 Comment threads
19 Thread replies
8 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
  Subscribe  
Powiadom o
czarny pan

Gospodarzu proszę rzuć swoim fachowym okiem na us30 i zdradz przy jakim poziomie zamknalbys shorta wiedząc że masz już 300 pkt zysku? teraz jest 24970. Dziękuję

Pan Tofel

Ja mam dwie. Jedna 300, druga 250 punktów zysku. Myślę jednak żeby dobierać, a nie wychodzić, bo to dopiero preludium.

Jacek

Dzisiejszym zejście DAX mocno zepsuł układ. Rynki sa mocno napompowane a już wczoraj było widać słabość w Niemczech. Ja tu widzę zejście przynajmniej do 10800. A co dalej to się zobaczy.

Yoyo

Weekly low, 11k można budować buy

Yoyo

Cisna podazowo… Pierwszy buy fdax

Piotr

O widzę że spekulant usuwa niektóre posty. Chwilę widziałem jeden ale już zniknął. Hm….to co już nie można mieć innego zdania?

Marcin

Tak. To mój usunął. Zapytałem czy zrealizował zysk pry 11380 i czekał na spadek aby odkupić L. Ponieważ pisał coś o tym, że w tym tygodniu może wykona jakieś ruchy dzienne.
Poza tym napisałem, że ciągle spływają bardzo słabe dane z gospodarki Niemieckiej i że prognozy na 2019 są już poniżej 1% wzrostu pkb. Cóż, moim zdaniem a kieruję się tu fundamentami nie ma szans na wejście daxa na 12 tyś. Chyba że ECB zacznie drukować ale na to sie chyba nie zanosi.

Max Sinclair

Sprawdziłem kosz i nic nie było usuwane. Nikt z administratorow nie usuwał.

Łuki

speku jak widzisz sytuację?
usa SP i NQ odbicie od SMA200, footsie i cac miedzy sma 100 a 200, dax nie dał rady przejść sma100, dzis największy spadek – gdzie ta siła?
ja byłem w L od 800 i dobierane 11100-200, ale wyszedłem 376 z wiekszosci, to co mnie bardzo zastanawia poza słabością DAX to schemat – po raz drugi wybicie szczytu na ok 60p i cofniecie (tym razem bardzo szybkie) o ok 240p.

Marcin

Kolego Dawidzie, pisałeś wcześniej, że w tym tygodniu może trochę pograsz intraday. Zamknąłeś może pozycje L na dax przy 11350 ( lub wyżej ) aby otworzyć poniżej 11200?
Napisałeś również, że dax jest nieskażony ręka niedźwiedzia a tu spadł ponad 200 pkt z 11380 na 11160.

Marco

Cały czas zastanawiam się na ile prawdopodobny jest ruch na poziom 12253 i jakby to ewentualnie wyglądało. Chyba nie uważasz, że sesja po sesji będzie wzrostowa?

Filip

Od rana rakietka mała poszła :) Zobaczymy czy nie zjada równie szybko :)

Patrycjusz

spekulacja to już dla nich walka bokserska, a walczą z „grubasami pokroju goldman” o stop lossy :)